Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Shanghai Masters 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Care Mark credeți că va câștiga ?
Mark Selby
40%
 40%  [ 8 ]
Mark Williams
60%
 60%  [ 12 ]
Voturi totale : 20

Autor Mesaj
M_Williams
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Noi/2008
Mesaje: 151
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 10 Sep 2011, 18:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Dupa whitewash-ul din prima semifinala ma astept la un meci lung intre Mark si Neil.Nu as fi surprins daca s-ar ajunge la un joc decisiv. Smile

Ai grait adevarul ... ce meci !Nerecomandat cardiacilor! Asteptam si o finala asemeni,cu joc decisiv. Ador snooker-ul de calitate !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2010, Campionatul Mondial 2010, Welsh Open 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui M_Williams Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Sep 2011, 18:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Well, Ladies & Gents, englezul sau galezul ?... Poftim la un puișor de poll ! Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 10 Sep 2011, 18:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Well, Ladies & Gents, englezul sau galezul ?... Poftim la un puișor de poll ! Wink



Nu stiu daca am mai intampinat situatia de a nu avea nici cea mai mica idee cine ar putea castiga finala.Inainte mai ziceam, a jucat mai bine , a facut breakuri mai mari, dar acum nu am nici o idee pe cine sa ''pariez''.Cred ca va trebui sa gasesc o metoda de tras la sorti ca sa pun un pronostic. Laughing



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 1:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmm, nu m-am mai uitat la niciun meci in ultimele zile. Sad Sper sa prind maine ceva din finala... Oricum, ma bucur ca Mark Williams s-a calificat, sper din tot sufletul sa castige! Majoreta


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 8:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Poate sa-mi explice si mie cineva care este logica celor de la Eurosport.A inceput finala si ei transmit reluari din IRC si Formula 4 milioane nu stiu cat.
Of,of... Sad



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 10:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merg cap la cap pana acum cei doi.Cred ca asa vor sta lucrurile pana spre final.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 12:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din anumite convingeri personale,am incercat sa postez cat mai rar,insa nu ma pot abtine sa nu zic faptul ca desi ii apreciez enorm pe ambii finalisti,mi-as dori sa castige Selby.E un jucator complet (si am mai zis asta de mai multe ori) si merita sa castige turnee importante.Cat despre celalalt Mark,Williams e un jucator fabulos,mereu l-am admirat si apreciat.Ce sa mai zic,decat ca nu poate iesi decat o finala de vis,daca se poate,cu joc decisiv cu repozitionarea bilei negre.

Toate cele bune tuturor.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru că Eurosport ne-a cam lăsat cu buza umflată... bicicletele lor... e totuși o finală de turneu!!!!! Dacă era fotbal... și s-ar fi prelungit sigur nu lăsau puneu bicicletele pe primul loc...

Avem totuși aici un link:

http://www.sportlemon.tv/v-2/10/6/v-300638.html

Vizionare plăcută!

Sper să câștige galezul... deși și Mark Selby este unul dintre favoriții mei. După retragerea lui Williams sigur el o să fie pe primul loc...



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Undergrow
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2010
Mesaje: 306
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un lucru e cert, lui Selby nu ii mai intra loviturile de distanta. Iar fara acest minus major, poate pierde finala. Oare chiar trebuie sa fie condus cu 9-7 ca sa isi revina? Nu m-ar mira ca intr-o astfel de situatie sa revina, iar Williams sa piarda in joc decisiv. Ar fi un lucru obisnuit pt. amandoi Laughing




Ultima modificare efectuată de către Undergrow la Dum 11 Sep 2011, 18:29, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Undergrow Trimite mesaj privat
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 17:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu Selby nu e de gluma. Daca conduce el cu un avans de vreo 2 jocuri, de obicei castiga meciul. Daca e condus, iar adversarului ii mai trebuie doar un joc ca sa castige, atunci revine si tot castiga Laughing Oricum, as spune ca e singurul jucator cu un psihic extraordinar. Are o putere de concentrare in momente decisive de invidiat.



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
Raul22_Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 09/Mai/2010
Mesaje: 130
Locație: Sibiu

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 18:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zenart a scris:
Din anumite convingeri personale,am incercat sa postez cat mai rar,insa nu ma pot abtine sa nu zic faptul ca desi ii apreciez enorm pe ambii finalisti,mi-as dori sa castige Selby.E un jucator complet (si am mai zis asta de mai multe ori) si merita sa castige turnee importante.Cat despre celalalt Mark,Williams e un jucator fabulos,mereu l-am admirat si apreciat.Ce sa mai zic,decat ca nu poate iesi decat o finala de vis,daca se poate,cu joc decisiv cu repozitionarea bilei negre.

Toate cele bune tuturor.


Jocul decisiv il avem. Sa vedem daca si cu repozitionarea bilei negre Laughing



_________________
Fan Ronnie O'Sullivan...
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Raul22_Rocket Trimite mesaj privat
M_Williams
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Noi/2008
Mesaje: 151
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 18:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marg J. invins de un kick la bila verde ... pacat , mare pacat !
Felicitari invingatorului !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2010, Campionatul Mondial 2010, Welsh Open 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui M_Williams Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 18:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce păcat... pentru un astfel de comportament. Nu mă așteptam ca Mark Williams să abandoneze pur și simplu la final. În felul acela... S-a săturat... are copii acasă, nevastă de acum. Are și altele pe cap. Dar păcat. Mai era doar un frame. La naiba! E dureros să-l pierzi, dar măcar luptă-te pentru el. Dezamăgire.

În schimb Mark Selby și-a văzut de treabă și așa tenace cum este... a câștigat. Bravo lui! Smile Merita să câștige! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 18:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
invins de un kick la bila verde


Dă-mi voie să nu fiu de acord - la bila roșie de mai devreme, în același frame nu avea voie să rateze; l-aș fi preferat pe Williams ca învingător, dar s-a bătut singur, parcă are o plăcere sadică de a arunca finalele pe fereastră când e pe punctul de a le câștiga.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
zenart
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Ian/2011
Mesaje: 353
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 11 Sep 2011, 18:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamneeeee!!!! Doamne!!!! Ce finala !!!!
RESPECT ambilor finalisti,asa cum am mai scris anterior.
Mi-am amintit de finala Mastersului de la Londra,ianuarie 2009 (daca gresesc,scuze anticipat) cand Ronnie avea 9-7 si Selby a castigat 10-9 dupa o finala de colectie.
Asa a fost si acum (nu neaparat ca rezultat,cat ca nivel tehnico-tactic ) si nu pot multumi decat Cerului si internetului ca am putut vedea live cateva ore de snooker incredibil.De asemenea,salut comentatorii britanici pt o lectie clara de comentariu snookerisitc,sa zic asa.

Inca o data FELICITARI ambilor finalisti,ramane o zi/seara de poveste.
Tuturor numai bine



_________________
Laureat al Premiului Oscue - UK Championship 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zenart Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Shanghai Masters 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community