Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Rezultate
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Welsh Open 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 20 Ian 2005, 20:29    Titlul subiectului: Rezultate Răspunde cu citat (quote)

Dea... Nu m-am putut abtzine... Am vrut initzial sa scriu ce-am sa scriu aici la subiectul Stephen Hendry, dar, nah... Asta e!!!!!!! Smile

Presupun ca stitzi ca Stephen l-a sters pe Graeme Dott cu un mic 5-1 dintre care 3 breaks au fost de peste 100. Very Happy Ce ziceatzi??? Smile Hihihihi.

Revin si scriu din nou poezia de ieri cu o schimbare:

Si iata ca maretzul Stephen
Invinse iar, in lupta dreapta.
Rapunandu-l scurt pe Graeme
Cu 5-1 scris in carta.

Si iar in mine si poate-n snookerland
Urla si codru, urla si mare,
Spunand cat pot de bine si de raspicat
Ca Stephen Hendry este cel mai tare!

Beheheheheh.

Sunt curioasa cum ii va merge treaba si lui Higgie si ash fi curioasa si de cazul copilului cu "fatza de asasin" Kennie. Who's gonna kill Kennie?

Daca totul merge conform planului, s-ar putea sa avem un sfert de finala Hendry-Doherty.

Se anuntza si alte sferturi de finala deosebit de interesante (ca aproape intotdeauna), evident, tot daca totul merge conform planului...

Deocamdata ma opresc de-aici si sper sa auzitzi intr-o buna zi:

A transmis pentru BBC, de la Kingsway, Newport, reporterul nostru Liz Hendry. Smile))))))))))) Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Joi 20 Ian 2005, 22:06    Titlul subiectului: Hihihi Răspunde cu citat (quote)

"Dupa lupte seculare ce au durat..." 5 ore, Peter Ebdon a reushit intr-un final sa-l invinga pe David Gray.
Sincer, ma bucur! Smile V-am mai zis ca ma fascineaza cata rabdare poate sa aiba Mr. Ebdon. Cu toate ca n-am vazut meciul, cred ca David Gray va avea nevoie de consiliere psihologica dupa acest meci. Dupa ce a condus cu 3-1 a fo` invins cu 5-3.

In rest... Deshi Neil R. joaca bien, mi-e tare greu sa cred ca ar fi in stare sa-l invinga pe "the wizard of wishaw", iar Ken Doherty pare a incerca sa mearga conform planului pentru a juca cu Mr. Hendry mai departe.

Cheerio! Smile Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Joi 20 Ian 2005, 22:58    Titlul subiectului: Re: Hihihi Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
"Dupa lupte seculare ce au durat..." 5 ore, Peter Ebdon a reushit intr-un final sa-l invinga pe David Gray.

Dupa cum il stim pe Ebdon era de asteptat ca va fi un meci lung. Si eu ma bucur ca a castigat. Chiar daca nu pot sa spun ca imi place stilul sau de joc imi place calmul si perseverenta sa.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 0:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Il omor pe Higgins! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 0:05    Titlul subiectului: Higgie Răspunde cu citat (quote)

Mda... Ash zice (riscand, poate pentru ultima oara, sa transform forumul intr-o combinatzie de poezie cu snooker stuff):

"Si te-ai dus, dulce minune,
(...)
Floare-albastra! floare-albastra!...
Totusi este trist în lume!"

S-ar putea sa mai fi folosit o data aceste versuri p-aci, dar...
Asta e ce-aud in cap cand ma gandesc la cum s-o dus Higgie in seara asta. Era evident ca este super obosit. Mentzionam, in clasamentul cerut de Smaranda, din cate-mi amintesc, ca unele dintre lucrurile pe care le apreciez cel mai mult la Higgie sunt faptul ca pare relaxat si ca zambeste destul de mult. Azi nush ce s-o intamplat cu el, no smile, intr-una concentrat... Mda... Eu zic ca ceva era in neregula.
Oricum, pun pariu ca Ronnie va shterge podeaua cu Neil Robertson. Nu ma intzelegetzi greshit, n-am nimic cu Neil. Cu toate astea, eu bag mana-n foc ca nu reuseste sa stea in fatza lui Ronnie 4 jocuri (nici nu ma gandesc ca s-ar putea sa castige) si ash merge si la pariu pe chestia asta. Cred totushi ca Higgie, in forma in care era la UK, ar fi stat cu brio si-n fatza lui "the rocket". Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Ash mai vrea sa zic ca nu-s de-acord cu Smaranda. Cred ca stim noi totzi cat de bine joaca Higgie, iar eu una nu-mi amintesc sa-l fi vazut de prea multe ori greshind asha cum a greshit ieri. Daca am fi avut un Higgie in forma, la greshelile lui Neil (care de altfel joaca destul de bine in general), l-ar fi batut, cum se zice in biliard, "cu o mana si legat la ochi". Mi-a parut evident ca greshelile lui H n-au fo` bazate pe lipsa de practice si ca baiatul de portzelan era cu mintea in alta parte (dat fiind si faptul ca nici n-a asteptat sa termine Neil masa, in ultimul meci si i-a urat drum bun mai departe). Consider ca in situatzia data, Higgins s-a comportat admirabil... Imaginatzi-va ce-ar fi ieshit daca el chiar juca. Laughing Laughing

In rest... Bucurie mare pentru sfertul de finala Hendry-Doherty. Amandoi par in mare forma si sper ca Eurosportu` sa transmita, ca ar fi mareeeeeeeeee, maaaaaaaaaaaaarrrrrrrreeeeeeeee pacat sa n-o faca. Si cand zic pacat ma refer la sensul adevarat al cuvantului, nu la "ce pacat ar fi sa n-o vedem". HIhihihi. Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary


Ultima modificare efectuată de către Mrs. Hendry la Vin 21 Ian 2005, 13:58, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 1:04    Titlul subiectului: Ma bucur!!! Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur pentru Stephen Hendry (pacat ca nu l-am vazut jucand), ma bucur pentru Ronnie, dar imi pare rau de Higgins!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 2:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiu de ce ( vorbă să fie !... ), dar soarta meciului Hendry-Dott mi s-a părut cea mai lesne de ghicit. Nu ma bucur pentru infringerea micutului scotian ( care, desigur, nu a reusit sa se imbarbateze singur la fel de bine ca alteori !...). Cred că am mai spus-o: am avut intotdeauna impresia că are parte de o carieră mai presus de valoarea sa reala ( semifinalist la Campionatul mondial ?!... Hai să fim seriosi !...), că atunci cind s-a vazut protagonist al cite unui meci cu miza mare, a fost mai mereu beneficiarul unor "concursuri de imprejurari" extrem de favorabile. De dragul lui, aș fi vrut sa fie in stare sa joace acum rolul unui mic David in fața unui ditamai Goliat. Nu a fost posibil. Și nu numai din "vina" lui Goliat.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 21 Ian 2005, 22:21, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 21:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum adica semifinalist??? Dott a fost finalist!!! Nu a jucat finala cu O'Sullivan si a pierdut cu 18-8?



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 22:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zsolt_tuser a scris:
Cum adica semifinalist??? Dott a fost finalist!!! Nu a jucat finala cu O'Sullivan si a pierdut cu 18-8?


Laughing Laughing Laughing Ei, si tu ?!... Bineinteles !!! Vorba Smarandei, mi-au alunecat degetele pe tastatura !!! Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 22 Ian 2005, 17:02, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Vin 21 Ian 2005, 23:35    Titlul subiectului: Zise Daniel Bontea... Răspunde cu citat (quote)

Asha... Deci Daniel Bontea zise ca daca va continua in acest fel, Stephen, prevede o finala Hendry - O'Sullivan. Sincer, eu nu numai ca prevad, dar mi-ash si dori atat de mult o finala intre ei doi...
Sa va zic un secret... Am finala de la British Open intre ei doi, de anul trecut... Am sa va zic si la ce o folosesc uneori. Sper sa nu ma intzelegetzi greshit, ca acea finala este orice numai sa n-adormi pe ea... E, uneori o pun in video caseta si ma bag in pat sa adorm. Dupa cum spuneam, nu e o finala de adormit, Doamne fereste! Mi-e ca o jignesc adormind pe ea... Dar e un sentiment atat de special sa adorm pe acea finala incat nu l-ash da pe aproape nimic... In momentul in care o pun si ma culc imi da senzatzia ca "Totushi este bine in lume...", opusul evident al lui "Totushi este trist..."
Stephen Hendry is there, Ronnie O'Sullivan is there, they're playing the heck out of the game si, cum spunea cineva intr-un film, numai tzin minte in care, "all's good in the world".

HIHihihihi... Laughing Laughing Laughing Sper ca n-am ofensat acest joc spunand asta... N-ash adormi la o finala live! Smile) Hihihihi... Daca am ofensat, am sa-mi retrag afirmatzia.

Sa vedem meciul mai departe, ashadar...



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 22 Ian 2005, 0:09    Titlul subiectului: :((((((((( Răspunde cu citat (quote)

Cum naiba pot face asha ceva? Dupa ce vorbesc intr-una de meciul asta ca fiind meciul serii, ca fiind meciul meciurilor, acu` opresc transmisiunea la 2-1. Ce nemernicie. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Sâm 22 Ian 2005, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da! Ce pot sa mai spun! Probabil ca trebuie neaparat sa ajunga in finala ca sa vedem si noi un meci complet al lui Hendry. Sau poate cine stie, poate nici atunci nu-l dau in intregime! Mad Mad Mad



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 22 Ian 2005, 0:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bestii si alt nimic ! Ia spuneti voi, ar indrazni vreo regie de transmisie din lume sa intrerupa vreun meci de fotbal Rolling Eyes si sa lase telespectatorii cu ochii-n soare/luna/stele etc ?!... Asa-i ca e de neimaginat ?!... Doar pentru ca se presupune ( si nu pe nedrept ) ca amatorii de snooker sunt mai civilizati decit alti "microbisti", avind in vedere ca si sportul "nostru" e mult mai civilizat decit altele?!... Ca, adica, nu suntem o gloata lesne prada instinctelor primare si gata sa sfîșie pe oricine ii ia "circul" de sub priviri ?!... Dar tare mi-ar veni sa sfîșii pe vreo doi-trei dintre "decidenții" parizieni pe chestia asta ! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil It's not fair!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 22 Ian 2005, 0:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen Hendry MBE 5 - 2 Ken Doherty

Yay... GO stephen, go stephen. Very Happy
Deshi cred ca nu mai e ca mai e cazul de Go Stephen. Cred ca e cazul de
Shocked Shocked Shocked Shocked Si nu ca shock, ci ca ne-am holba totzi la what Stephen's doing. Very Happy Laughing (Daca am avea unde, of course).

Speram ca in continuare sa ne "holbam" (stiu ca suna nashpa) mult mai mult. Very Happy

I'm so happy!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing STEPHEN RULLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ, cum ar zice Luiza despre Hunter. Very Happy Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 22 Ian 2005, 1:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Stephen Hendry MBE 5 - 2 Ken Doherty


I'm so happy!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing STEPHEN RULLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ, cum ar zice Luiza despre Hunter. Very Happy Laughing Laughing


Laughing Laughing Laughing Laughing As vrea s-o vad pe Luiza ca zice despre Hunter "STEPHEN RUUUetcLEEEZZZetc" !!!... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing , dar iti inteleg euforia !!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

La Openul asta am stat mai mult cu ochii-n calculator ( dupa scorurile BBC ) decit in televizor !!! UN WELSH OPEN ..."în orb"...
BRAVO, STEPHEN ! WELCOME BACK, STEPHEN !



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 22 Ian 2005, 3:33, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Welsh Open 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community