Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul Regatului Unit 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 4 ]
Judd Trump
45%
 45%  [ 21 ]
Ding Junhui
8%
 8%  [ 4 ]
Neil Robertson
17%
 17%  [ 8 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 3 ]
Mark Allen
8%
 8%  [ 4 ]
Marco Fu
4%
 4%  [ 2 ]
Voturi totale : 46

Autor Mesaj
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Mie 30 Noi 2011, 19:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa mine noul format daca dorea sa fie schimbat trebuia best of 13 ( primul la sapte) apoi smifinalele si finala sa ramane la fel.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 30 Noi 2011, 19:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

John Higgins vorbește aiurea. Ar trebui, vorba unei distinse deputate, să „facă ciocul mic" – dacă nu din alt motiv, măcar pentru că tocmai el a fost acela care a propus ca finala Campionatului mondial să fie suficient de scurtă încât să se poată disputa într-o singură zi !

Schimbarea formatului a fost cerută în mod imperativ de către BBC. Noul format a fost obținut după negocieri, fiindcă BBC-ul dorea, de fapt, meciuri în formatul best of 9.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 2 Dec 2011, 18:43, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Joi 1 Dec 2011, 23:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc pentru informatie, Clara Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 2 Dec 2011, 11:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da..până la urmă schimbarea formatului de către bbc şi organizatori e justificată, dacă ne gândim că astfel toate meciurile pot fi televizate Smile Nici mie nu-mi surâd meciuri scurte la marile competiţi,dar să ne mulţumim cu ce v-om avea şi bine că nu au rămas la varianta iniţială de "best of 9" până în sferturi cum vroia bbc-ul



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 2 Dec 2011, 15:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca tot se apropie Mos Craciun : As vrea un post de televiziune care sa difuzeze doar Snooker, fara intrerupere, atunci cand sunt turnee in desfasurare. Laughing Laughing Laughing



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 2 Dec 2011, 18:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BBC-ul a adus snookerul în atenția lumii și tot BBC-ul pare decis să-l arunce într-un supărător plan nici măcar secund și, poate, nici chiar terț. De ce ? Fiindcă ritmul vieții s-a accelerat și, pentru ceea ce statisticile lor numesc „majoritatea publicului telespectator”, răbdarea s-a redus drastic și, la fel, a scăzut și capacitatea de concentrare a atenției. Concluzia bebecistă este că snookerul nu mai trezește suficient interes și nu mai aduce suficiente procente la cota de audiență ca să ocupe un spațiu de transmisie prea vast.

Înainte, în primele două zile ale turneului, BBC-ul transmitea live timp de circa 6 ore : 5 ore începând cu ora deschiderii primei sesiuni (la ei, ora 13.00) până la ora (lor) 18.00 plus cel puțin încă o oră, mai târziu. Pe măsură ce se ajungea în fazele superioare, programul transmisiunilor se prelungea.

Acum, în prima zi, se transmite timp de 2 ore (13.00 - 14.00 și 16.30 - 17.30), după miezul nopții, se mai dau 50 de minute, iar după ora (lor) 01.40, încă două ore, până la ora (lor) 03.40. Sâmbătă, pentru BBC, snookerul se termină la ora 15.40 și nu se mai „întâmplă” nimic până duminică, la ora 14.00 ! În zilele a doua, a treia și a patra, BBC-ul transmite timp de 4 ore și 20 de minute plus rezumatele de după miezul nopții. (Pentru cine aceste rezumate, mă întreb, că pe-acolo, oamenii muncesc a doua zi.) În zilele următoare, se mai adaugă ceva, dar, oricum, timpul acordat de BBC acestui turneu a scăzut foarte mult. De asta au cerut formatul best of 9 și ne putem considera mulțumiți că s-a obținut best of 11.

Jucătorii care se trezesc să critice actualul format ar trebui să ia contact cu realitatea și să se informeze mai bine înainte de a deschide gura.

Vom vedea câte bilete s-au vândut, dar dacă nici la York nu se umple sala, atunci poate ar fi cazul să ne obișnuim cu ideea că acest sport chiar nu-și mai are loc în țara de reședință și trebuie mutat acolo unde se constată că e mai bine primit.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 10:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca ne-am lua dupa alt clasament...
...prin accederea pe tabloul principal al UK Championship jucatorul chinez Li Yan a intrat in Top 64 mai precis pe locul 62 asa ca nu ii mai ramane decat sa si-l pasteze acumuland puncte in urmatoarele turnee.
In schimb J.Swail a ajuns chiar la marginea prapastiei fapt care cred ca nu ii va face placere unei mai vechi prietene de pe acest forum.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 12:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine v-am regasit! M-am intors pe forum dupa o lunga absenta, asta e .. clasa a XII-a n-ai ce sa-i faci. Sad
Sunt foarte dezamagit de decizia lui Barry Hearn de schimbare a formatului. In curand snookerul o sa ajunga ca fotbalul...in fiecare saptamana etapa...la orice ora din zi, daca se poate cat mai repede si cat mai putine frame-uri. Mie imi placea snookerul acela cu turneea cam la o luna jumate distanta intre ele. Asteptai cu nerabdare, te uitai cu orele pana seara tarziu si faceai calcule cat mai e pana la viitorul turneu. In momentul in care se va modifica si campionatul mondial sau regula aceia fara rost cu limita de timp va fi implementata imi voi amintii cu placere zilele cand mai uitam la snooker.
Nu inteleg dece toata lumea il vede ca un zeu pe acest Barry Hearn care ...mai bine nu mai zic.
Imi pare rau daca am suparat pe cineva, dar vazand cum evolueaza lucrurile simteam nevoia sa-mi exprim parerea.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
leuladrian
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 109
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 12:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

da...se pare ca totul este intr-o schimbare cel putin ciudata.



_________________
the wall pink floyd
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui leuladrian Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 13:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ai revenit, Theo !

Ai citit ceea ce am scris mai sus ?

(Parcă totuși nu-mi vine să cred că-ți place sportul ăsta al nostru, dar ai vrea să fie ceva mai puține turnee, ca să vezi snooker ceva mai rar... Wink Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Esentele tari se tin in sticlute mici, asta cred eu despre snooker.
Cat despre pierderea interesului, eu unul imi voi pierde de tot interesul daca lucrurile vor contiua asa. De aceea cred eu ca si fanii britanici isi pierd interesul. Mi-am mai amintit o vorba: Mai rarut ca-i mai dragut. Iar referitor la domnul Hearn, i-ar prinde bine niste contestatari, fara opozitie ajungi sa faci ce vrei si crezi ca tot ce faci bine.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 14:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parcă am mai auzit pe undeva chestia cu esențele & sticluțele. Laughing

Sinceră să fiu, mă cam indispune să văd tineri care amână prea mult momentul emancipării de clișeele/stereotipurile generației precedente. Eu aș lăsa bătrânilor (la gândire) tonul nostalgic, încremenirea în trecut & cramponarea de acesta. Inadaptarea la mersul vremii e tristă dar, în același timp, e și comică. Bineînțeles, e, mai presus de orice, sinucigașă.

Încă un lucru e la fel de trist/comic (iar pe planul umorului, chiar sinucigaș Laughing ) – anume practicarea sportului universal al hai să zic grăbiților : datul cu părerea înainte de parcurgerea informației. Laughing

Barry Hearn poate să aibă și contestatari numai că, din păcate pentru aceștia, lumea cam știe și ce „cap", și ce „agendă personală" are fiecare dintre ei. Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 15:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

:O Today's the day. Woohoo ! De-abia asteptam turneul asta. Eu nu sunt prea pasionata de PTC EPTC ETC. =))) Nu stiu de unde mi se trage, poate de la formatul de cel mai bun din 7 pe care nu il inteleg. Or n-ai timp si faci cel mai bun din 5 or faci cel mai bun din 9. Cel mai bun din 7 mi se pare cam ciudat. Desi sincer parca mi-a placut un turneu de genul asta la un moment dat... Habar n-am, sunt pe alta lume. Laughing Laughing

Oricum... Mi-a parut rau ca am pierdut finala Trump - O'Sullivan. Ce spectacol maretz trebuie sa fi fost. Iar cu inregistrarile eu nu prea sunt. Razz

Nu-mi vine sa cred ca nu exista interes. :O :O :O Tocmai acum dupa ce Barry Hearn a tunat si-a fulgerat si-a facut atat de multe lucruri bune. Shocked Shocked Shocked

Last but not least, sper sa pot sa accesez si eu la un moment dat ceva video pe WorldSnooker.com, care nu numai ca nu merge pentru mine ci acum vad ca acest event nici nu e transmis pentru "teritoriile" noastre. =)))) Parca pentru ca e deja transmis la televizor... Nu stiu... In fine. Important e sa vedem pe undeva.

LET THE GAMES BEGIN ! Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 16:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru ca eurosportul ne-a intrerupt meciul de snooker, iata un link, unde puteti vedea si disputa dintre Ding si Davis Arrow http://www.lshunter.tv/other-live-streaming-video.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013


Ultima modificare efectuată de către Shcarmens la Sâm 3 Dec 2011, 17:03, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 16:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Supermulțumiri, Carmen ! Very Happy (Normal că, dacă există un link, Carmen o să dea de el ! Applause )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul Regatului Unit 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Următoare
Pagina 2 din 21

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community