Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul Regatului Unit 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 4 ]
Judd Trump
45%
 45%  [ 21 ]
Ding Junhui
8%
 8%  [ 4 ]
Neil Robertson
17%
 17%  [ 8 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 3 ]
Mark Allen
8%
 8%  [ 4 ]
Marco Fu
4%
 4%  [ 2 ]
Voturi totale : 46

Autor Mesaj
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Supermulțumiri, Carmen ! Very Happy (Normal că, dacă există un link, Carmen o să dea de el ! Applause )


Cu multa placere (si multumesc pentru compliment, Clara Very Happy), insa, din pacate, calitatea transmiterii este una foarte rea, se intrerupe foarte des.

Sau Arrow http://www.firstrowsports.tv/sport/snooker.html (dar este cam acelasi lucru)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013


Ultima modificare efectuată Shcarmens la Sâm 3 Dec 2011, 17:44, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 17:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doua meciuri, doua jocuri decisive.Frumos inceput de turneu ! Smile



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 17:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat:
Doua meciuri, doua jocuri decisive.Frumos inceput de turneu !


Eu aș spune că e îngrozitor începutul, ambele partide decise prin lovituri norocoase. Da, e bine că s-a ajuns la jocul 11, dar felul în care s-au terminat a fost teribil.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 17:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut meciul lui Higgins si sunt dezamagit Crying or Very sad nu stiu cat va mai rezista in acest turneu Rolling Eyes


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 17:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

În acest moment, John Higgins are niște probleme cu spatele, așa că nu este chiar în deplinătatea formei.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 17:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu stiam acest lucru dar se vedeau semne cand se aseza pe scaun Sad dar inceputul turneului destul de bun Smile.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 17:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inteles. Mai vreau sa adaug 2 lucruri:
- eu doar mi-am exprimat opinia
- nu tot ce e nou e si bun


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 18:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Graeme Dott zburda in meciul cu Selt Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 18:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bineînțeles, Theo. Smile La fel de adevărat e și că nici tot ceea ce e nou e prost. Laughing

Problema e însă alta : că, uneori, trebuie luate decizii realiste și utile, iar ele trebuie înțelese, pe de o parte, în contextul unui anumit moment (care, luând în calcul cotele de audiență TV și vânzarea biletelor în Regatul Unit, se întâmplă să nu fie foarte favorabil), iar pe de altă parte, în contextul unui plan de viitor pe care e bine să nu-l scăpăm din vedere.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 18:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Problema audientei scazute vine si din partea jucatorilor! Multi dintre ei joaca plictisitor. De exemplu meciul lui Higgins de astazi a fost plictisitor pe alocuri. John a jucat slab (nu stiam de problema cu spatele), iar McLeod foarte incet, la cea mai simpla lovitura dadea roata la masa de cate doua ori, plus ca amandoi joaca previzibil. Oricum, cam toate meciurile lui John din ultimii ani (de la penultimul titlu de campion mondial incoace 2009) sunt plictisitoare, rareori avand sclipiri. Un meci precum finala dintre Ronnie si Jud ar avea audienta si daca ar fi primul la 18!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 18:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe barbicaniene


John Higgins : „De vreo două ori, am fost norocos exact atunci când aveam mai mare nevoie de așa ceva. Rory jucat foarte bine – probabil că a făcut cel mai bun meci televizat din cariera lui ! Țin minte că, în urmă cu câțiva ani, chiar în acest turneu, într-un meci cu Ronnie O’Sullivan, a reușit trei breakuri de peste o sută în trei frame-uri consecutive, dar, dacă am în vedere jocul său complet, cred că totuși azi s-a prezentat cel mai bine. Nu m-am așteptat să-l văd ratând acea bilă neagră din decisiv, mai ales că părea foarte calm și stăpân pe sine.

Am niște probleme cu spatele. Nu prea știu de ce. Soția mea spune că e din cauza poziției la masa de snooker, dar e posibil să fi ridicat o greutate mai mare. Mi se mai întâmplă, din când în când și de fiecare dată, durerea e localizată în același loc, în partea inferioară a coloanei. Mai demult, am făcut ceva fizioterapie, dar, de data asta, m-am mărginit la a lua calmante. Plus că, săptămâna trecută, am tot stat la volan fiindcă, în calitate de deținător al titlului, am avut de mers pe la diferite acțiuni de promovare a acestui turneu. Mi-ar fi părut foarte rău să fiu eliminat – ar fi fost un sfârșit de an cam trist, așa că sunt foarte bucuros de victorie și destul de mulțumit de felul în care joc.”


Ding Junhui : „Am avut mare noroc pentru că n-am jucat bine și totuși am câștigat câteva frame-uri pe care n-ar fi trebuit să le câștig...

Am jucat în patru turnee PTC și n-am avut rezultate prea bune, dar, deocamdată, cu punctele stau destul de bine. Probabil că în sezonul viiitor o să particip la mai multe dintre aceste competiții, mai ales că ele sunt programate în prima parte a calendarului, când avem mai puține turnee televizate.

Mă așteptam să am suporteri, pentru că există mulți tineri chinezi care studiază în Anglia.”


Mark Davis : „Ar fi trebuit să câștig. La 5-4, am avut o ocazie enormă – mi-am desprins privirea de la acea bilă roșie... Au mai existat și alte ocazii pe care le-am ratat. Sunt foarte dezamăgit. A fost un meci în care am jucat suficient de bine ca să câștig...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 19:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O sa inregistrez reluarea de pe eurosport 2 ( care incepe la ora 23:00) Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 21:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Biletele se vând bine – http://www.yorkpress.co.uk/sport/9400548.Record_sales_for_snooker___s_return_to_York/


______________________


Alte vorbulițe barbicaniene

Graeme Dott : „Am jucat foarte bine. Nu cred să fi făcut vreo greșeală. Suntem mulți cei care ne simțim în formă și plini de încredere datorită noilor turnee, adică numărului mare de meciuri în care jucăm.

Nu știu de ce, dar n-am avut niciodată rezultate prea grozave în Campionatul Regatului Unit – ca, de fapt, nici la Masters. Am un palmares bun la Campionatul mondial, dar nu și la aceste două mari competiții. De data asta, aș dori să pot juca mai bine decât până acum și să merg la titlu – nici măcar calificarea în semifinale nu m-ar mulțumi pe deplin.

Cu Neil, probabil că va fi un meci frumos. Dacă unul dintre noi joacă sub nivelul de „foarte bine”, pur și simplu pleacă acasă. Mi-l amintesc pe Neil încă din timpul când a venit printre profesioniști. De atunci încoace, și-a schimbat total jocul. Nu mai e necugetat de agresiv – a devenit unul dintre jucătorii cu cel mai complex și mai solid joc din lume.”


Neil Robertson : „Tom n-a jucat bine și, fără să vrea, m-a ajutat să-mi fac jocul. E motivul pentru care mi-e și greu să-mi dau o notă pentru performanța de azi. Cu Graeme, o să fie o reluare a finalei de la Crucible. Sper însă că, de data asta, n-o să vă ținem până la ora unu noaptea !”


______________________


Streaming Arrow http://www.sportlemon.tv/



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Sâm 3 Dec 2011, 22:34, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 22:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eurosprt da inregistrare la 23:00 ca sa fiu sigur Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 22:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La randul meu, multzumescutzi pentru stream, Clara (care este mult mai bun din punct de vedere calitativ, in comparatie cu cel postat de mine) Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul Regatului Unit 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Următoare
Pagina 3 din 21

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community