Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul Regatului Unit 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 4 ]
Judd Trump
45%
 45%  [ 21 ]
Ding Junhui
8%
 8%  [ 4 ]
Neil Robertson
17%
 17%  [ 8 ]
Ricky Walden
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 3 ]
Mark Allen
8%
 8%  [ 4 ]
Marco Fu
4%
 4%  [ 2 ]
Voturi totale : 46

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20194
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 22:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 22:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Linkul care ni la dat Clara merge perfect la mine Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20194
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 3 Dec 2011, 23:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primul candidat serios la premiul pentru cel mai mare break : Matthew, cu acest 140.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20194
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 1:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alte noi vorbulițe barbicaniene

Lui Marcus Campbell trebuie să-i fi fost foarte greu să se concentreze asupra meciului : azi, în timpul prânzului pe care-l luau amândoi la hotel, unui prieten al lui, venit special la York ca să-l susțină, i s-a făcut, brusc, rău și a murit.

„Matthew a jucat foarte bine și a căutat, pe cât posibil, să mă cruțe de chinul de a sta prea mult timp în arenă. Eram – sunt și acum – la pământ cu nervii. Păcat, pentru că mă aflam în formă bună. Nenorocirea de azi vine la scurt timp după o alta : soția managerului meu a murit și ea, din cauza unui anevrism. Au îngropat-o chiar azi. Aș fi dorit să fiu și eu prezent la înmormântare, dar managerul meu a refuzat total ideea că aș absenta de la York. Ca aici să se întâmple ce s-a întâmplat ! A fost ceva care încă mi se pare ireal. Mă simt năucit, amorțit. Nici nu știu ce să mai spun... A trebuit s-o anunț pe soția prietenului meu... Am vrut să renunț la meci, dar ea a insistat să mă prezint.

Când ieși în arenă, faci tot ce poți ca să joci bine și să câștigi, dar nu mă puteam concentra deloc. Nu aveam în fața ochilor decât moartea prietenului meu, iar scena asta n-a fost frumoasă deloc. Stau de vorbă, aici, cu voi și numai la el mă gândesc. Dacă aș fi jucat mai bine, i-aș fi dedicat lui meciul, dar așa... E foarte greu, foarte greu...”


Matthew Stevens : „Auzisem cu câteva ore în urmă de moartea prietenului lui Marcus. Și eu îi sunt bun prieten. Ce mai înseamnă un meci atunci când ți se întâmplă ceea ce i s-a întâmplat lui, azi ?!... Sigur că-i doresc să depășească momentul ăsta de șoc. E o situație oribilă. Tot respectul pentru el că a jucat și s-a comportat ca un mare profesionist.

Jocul mi-a mers destul de bine. Am muncit mult ca să mă pregătesc și mă simt mai în formă decât în ultimele câteva sezoane. Am mai avut și ceva ratări însă spre sfârșitul meciului am jucat cam la fel de frumos și de relaxat cum joc la antrenament. Urmează meciul cu Ding. M-a învins de multe ori, dar dacă mă prezint bine, am o șansă..."


Stephen Maguire : „A fost un meci bun. Loviturile mele de distanță m-au scos dintr-o mulțime de necazuri și m-au ajutat să punctez. E bine, fiindcă în sezonul ăsta n-am jucat prea grozav. Am amintiri foarte plăcute de la York și asta îmi dă un plus de încredere mai ales că atunci când mă uit la jucătorii care au câștigat turneele recente, îmi spun că nu sunt mai buni decât mine și că aș putea să-i înving.”

Întrebat dacă-i face plăcere că urmează să joace cu John Higgins, Mags a răspuns hotărât : „Nu ! Suntem prieteni, ne antrenăm împreună de două ori pe săptămână, dar, în momentul de față, e cel mai bun jucător din lume. Cui, oare, i-ar face plăcere să-l aibă ca adversar tocmai pe cel mai bun jucător din lume ?!... Bineînțeles că favoritul e el, drept care eu n-am nimic de pierdut. În ultimele noastre meciuri, am reușit să-mi asigur un avantaj de câteva frame-uri, după care, de fiecare dată, a revenit și pur și simplu m-a zdrobit. Am văzut meciul lui cu Rory. Ca de obicei, John a avut noroc, dar asta nu înseamnă că nu e cel mai bun jucător din lume...”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 3:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi pare rau pentru situatia legata de Marcus Campbell. Trist...

Clara White a scris:

Întrebat dacă-i face plăcere că urmează să joace cu John Higgins, Mags a răspuns hotărât : „Nu ! Suntem prieteni, ne antrenăm împreună de două ori pe săptămână, dar, în momentul de față, e cel mai bun jucător din lume. Cui, oare, i-ar face plăcere să-l aibă ca adversar tocmai pe cel mai bun jucător din lume ?!... Bineînțeles că favoritul e el, drept care eu n-am nimic de pierdut. În ultimele noastre meciuri, am reușit să-mi asigur un avantaj de câteva frame-uri, după care, de fiecare dată, a revenit și pur și simplu m-a zdrobit. Am văzut meciul lui cu Rory. Ca de obicei, John a avut noroc, dar asta nu înseamnă că nu e cel mai bun jucător din lume...”


Superba aceasta declaratie. Su per ba. Thank you, Clara !

Very Happy Ce nu as da sa fiu asa zisa "fly on the wall" la sesiunile de antrenament dintre cei doi. Shocked Si frumos zis: "cel mai bun jucator din lume". Very Happy 8)



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 8:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Trista si ciudata situatia lui Marcus... Neutral Ma mir ca a avut totusi capacitatea de a-i lua 2 frame-uri lui Stevens, care-mi pare a fi in mare forma...

App... vreun nume pentru arbitra de la meciul dintre cei doi ? Laughing Incep sa imi cam placa arbitrele asiatice...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 10:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne ce -o fi fost in sufletul lui Marcus, cinste lui ca s-a prezentat la meci! N-am vazut mai nimic din meciurile de ieri, sper sa intru in atmosfera turneului incepand de azi. Multumim ca ne tii la curent cu tot ce se intampla la York, Clara.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 11:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerclau a scris:
Doamne ce -o fi fost in sufletul lui Marcus, cinste lui ca s-a prezentat la meci! N-am vazut mai nimic din meciurile de ieri, sper sa intru in atmosfera turneului incepand de azi. Multumim ca ne tii la curent cu tot ce se intampla la York, Clara.
Nu a fost o zi de turneu extraordinara. Dott a avut mai mult un antrenament cu public contra lui Selt.Robertson a avut putin mai mult de munca cu Tom Ford.Seara Eurosport 2 a intrat in transmisie pe la ora 23:00 si au continuat cu meciul Maguire-Hendry Very Happy si Maguire a condus cu 3-1 a egalat Hendry si la 3-3 s-a rupt firul meciului. In concluzie nu prea ai pierdut ceva important Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20194
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 13:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
App... vreun nume pentru arbitra de la meciul dintre cei doi ? Laughing Incep sa imi cam placa arbitrele asiatice...


Se numește Zhu Ying (dar i se spune Ivy), a împlinit 30 de ani la sfârșitul lunii mai și a venit în Regatul Unit pe timp de șase luni, pentru perfecționarea în arbitraj. Cele șase luni s-au încheiat de vreo... șase luni, iar Ivy s-a făcut îndrăgită de toată lumea. (Foto 1 - în meciul de ieri, Foto 2 - la aniversarea din mai)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 13:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Are cineva vreun link?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20194
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Același de pe pagina precedentă, că nu trebuie căutat prea departe Wink http://www.sportlemon.tv/



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 14:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc. Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
leuladrian
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 109
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hm...ciudat inceput de meci..la Ronnie-Steve...



_________________
the wall pink floyd
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui leuladrian Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20194
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 16:56    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu plăcere, ladies, cu plăcere, Răzvan. Smile

_________________________



Vorbulițe barbicaniene de duminică

Mark Selby : „Bineînțeles că Ryan este un jucător de valoare – am știut din capul locului că mă așteaptă un meci greu și tocmai de aceea am căutat să fiu cât mai atent, încă de la prima lovitură. La început, s-a jucat cam împiedicat. Ryan a avut câteva ocazii, dar n-a profitat de ele. După acest prim frame chinuit, am jucat destul de bine și am reușit să--mi pun și să-mi mențin adversarul sub presiune. Cred că sunt într-o formă bună – am început sezonul destul de bine, am câștigat la Wuxi și Shanghai, am mai câștigat și un PTC – cele două turnee din China par acum îndepărtate în timp, cu atâtea competiții care au avut loc de atunci încoace. Asta am dorit cu toții : să avem cât mai multe ocazii de a juca snooker, fiindcă în urmă cu doi ani, nu existau decât șase titluri pentru care să luptăm. Prin urmare, mai toți suntem în formă și cu șanse de a juca în mod constant bine. Anul trecut, am participat la aproape toate turneele. Cred că am jucat circa o sută de meciuri. Anul ăsta, am mai sărit câteva din seria PTC-EPTC, dar tot am în mână un număr mare de partide, tocmai ca să-mi păstrez forma. Asta contează enorm mai ales că, în acest moment, există atât de mulți jucători de mare valoare, ceea ce înseamnă că e o mare onoare să fii prezentat ca Numărul unu mondial.”

Marco Fu : „Cred că a fost un meci bun. Stuart a jucat foarte bine în primele patru frame-uri. Nici eu n-am greșit prea mult și, după felul cum știu că-mi merge jocul, aș fi putut să mă aflu eu la conducere cu 4-0, numai că n-am avut șansa de a mă apropia de masă. Am așteptat să-mi apară o ocazie favorabilă. Cel de-al cincilea frame a avut o importanță crucială : Stuart a ratat lovitura la bila roz. Așa am revenit în meci. După aceea, am jucat foarte bine. Am spus că jocul îmi merge bine : e adevărat, doar că nu par să câștig suficiente meciuri – încrederea mea era cam la cincizeci la sută. Mă bucur că totuși am făcut un meci bun.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 674
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 4 Dec 2011, 18:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim frumos pentru declaratii, dna. Clara !

Spectacol de proportii astazi si niste break-uri frumoase:)
Cum spuneau comentatorii briti .. Super-stuff from Selby ! GO GO Mark Majoreta



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul Regatului Unit 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Următoare
Pagina 4 din 21

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community