Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Mastersul german 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că are șanse mai mari la titlu ?
Mark Williams
2%
 2%  [ 1 ]
Stephen Lee
2%
 2%  [ 1 ]
Ronnie OSullivan
61%
 61%  [ 27 ]
Matthew Stevens
0%
 0%  [ 0 ]
Mark Selby
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
6%
 6%  [ 3 ]
Judd Trump
4%
 4%  [ 2 ]
Stephen Maguire
22%
 22%  [ 10 ]
Voturi totale : 44

Autor Mesaj
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 2 Feb 2012, 21:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-am gandit si eu ce ar mai fi de spus dupa un asemenea meci al "orgoliilor ranite"..prea putin in cuvinte !
Ronnie nu a avut sanse clare pana la pauza si a platit pretul maxim posibil. Insa de la 0-4 a jucat de manual , stiind ca are un adversar in buna forma de joc, tanar dornic, e.tc. dar pe care il va dobora psihic daca ajunge la 3-4. Meciul lui a inceput in repriza a doua cand Higginson si-a pus problema in vestiar daca e posibil sa mai piarda meciul .. si asa a fost sa fie. Ronnie a revenit in arena timid,fara pretentii,dar a apelat la jocul sau de cea mai inalta clasa pe care multa lume l-a uitat. Astfel s-a abtinut de lovituri hazardate si a apelat la siguranta cand nu se gandea nimeni...Doamne, ce-a scos din el a fost replica unu leu incoltit si ranit in cusca, plastic vorbind Smile
Nu vreau sa-i supar fanii dar mie nu-mi place deloc aroganta sa si uneori persoana ingamfata pe care o afiseaza pe la unele interviuri dupa meciuri castigate la limita.
Nu spun ca-l urasc ca om , pentru ca asta e felul lui de a fi si nu are de ce sa se schimbe .. cea ce conteaza mai mult este ca la masa de snooker este un "entertainner", un jucator unic . Talentul si determinarea din jocul de azi il pot aduce inapoi unde ii este locul, il elita clasamentului daca il continua . Bravo Ronnie !



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Feb 2012, 21:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Comentariul Joe Johnson & Mike Smith, la British Eurosport Arrow http://www.hahasport.com/v-2/16/14/v-361585.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Joi 2 Feb 2012, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

He he, tocmai ce am aflat si eu ca Ronnie a revenit azi de la 0-4. Chiar la pauza a trebuit sa plec, insa nici nu-mi imaginam ca Higginson nu va castiga meciul. E bine de stiut totusi, ca inca mai exista râvnă in Ronnie... Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 3 Feb 2012, 9:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum "am vazut"eu meciul Ronnie-Higginson:
Pana la 2-0 nu am vazut nimic fiind la serviciu,dar anticipam un 2-2 la sfarsitul primei reprize.
Cand am ajuns acasa era deja 4-0 si incepea a doua sesiune,care se anunta foarte grea pentru Ronnie aflat dupa parerea mea in misiune imposibila.
Higginson reusea lovituri colosale si parea ca se indreapta catre o binemeritata victorie.
Dar,.....ceva s-a intamplat .Ronnie nu s-a dat invins cu una cu doua si a reusit sa-l domine si intr-un final sa-l invinga pe merituosul sau adversar.
Felicitari ambilor jucatori pentru spectacolul oferit!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 3 Feb 2012, 15:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si A.Carter a intrat serios la apa...
...dupa esecul in fata lui J.Perry din primul tur si daca in celelalte patru turnee pe care le are de disputat in acest sezon va fi tot...in aer sau...la pamant,daca vreti,cu forma sportiva si lipsa de rezultate s-ar putea sa nu il mai vedem si viitorul sezon in primul esalon al snookerului mondial.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 3 Feb 2012, 18:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un nou meci bun reusit de Ronnie! Applause Pana acum pare cel mai in forma jucator, nimeni nu are procentaje la fel de bune. Very Happy E drept ca adversarul sau a fost Joe Perry, una din victimele sale favorite. Wink Laughing
Ma bucur ca il va intalni pe Matthew. Pacat insa ca suntem abia in sferturi si nu in finala... Apropo de sferturi, este prima data cand Ronnie ajunge in aceasta faza in sezonul actual intr-un turneu de puncte ( bine, nici nu au fost multe Rolling Eyes ). De fapt, de la finala WO pierduta prin toamna lui 2010, nu s-a mai califcat printre ultimii 8 decat la Campionatul Mondial. Evil or Very Mad Acum ar fi pentru el o sansa buna sa mai urce in clasament, mai ales ca Stuart Bingham si Ricky Walden au fost deja eliminati. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Vin 3 Feb 2012, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce se intampla cu Roonie Shocked dar este forte bine ce se intampla 8)
dar imi place


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
tinergetic



Data înscrierii: 02/Mai/2010
Mesaje: 9
Locație: Grecia

MesajTrimis: Vin 3 Feb 2012, 23:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se pare ca asistam la o revenire in forta a lui Ronnie.
ma bucur sa il vad in forma, parca mai motivat ca niciodata sa castige.
go go Ronnie!



_________________
tinergetic
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tinergetic Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
tinergetic



Data înscrierii: 02/Mai/2010
Mesaje: 9
Locație: Grecia

MesajTrimis: Vin 3 Feb 2012, 23:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cristian99 a scris:
Ce se intampla cu Roonie Shocked dar este forte bine ce se intampla 8)
dar imi place


si mie Smile
tare mi-ar placea sa il vad in finala, eventual cu Trump.



_________________
tinergetic
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tinergetic Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 3 Feb 2012, 23:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna revenirea lui Ronnie de la 1-3. Very Happy Din ce am observat pe live scoring( care a avut si el destule probleme) a fost un meci destul de scrappy spre deosebire de cel cu Perry. Confused Ma bucur ca a luptat si a ajuns in semifinale. Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 4 Feb 2012, 0:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb Stephen Lee !!!! De mult timp asteptam o calificare in semifinale !!! Pentru mine e o seara minunata !!! Toate meciurile din seara asta au fost foarte echilibrate, spectatorii cred ca nu regreta banii pe bilete !!! Smile)

Iar am fost singurul nebun care a pariat pe Stephen Lee in meciul cu Mark Williams !!! Cred ca Mark a fost si putin obosit dupa ce a mai jucat un meci azi !!! Dar ce mai conteaza, maine o semifinala, sper, frumoasa : Stephen Lee - Roonie OSullivan !!!


STEPHEN LEE Majoreta Majoreta Majoreta



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 4 Feb 2012, 0:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da. Stephen Lee nu trebuie subestimat vreodata. Eu nu il subestimez. Oricand poate pune mari probleme. Ma bucur pentru el si sper sa faca un joc bun in continuare.

Later edit: Ce reusita pentru Stephen Maguire. In ce forma de zile mari e. Imi pare rau pentru copil (intr-un fel, ca tot nu pot sa shake off declaratiile lui, chiar daca imi este extrem de drag jocul sau), dar nu pot sa nu ma bucur pentru Maguire. Ar fi minunat pentru oricare dintre cei ramasi in lupta sa castige acest turneu, cu precadere pentru Maguire, Lee si O'Sullivan. Nu ca lui Murphy i-ar strica. Dar el e constant si cred ca o sa mai castige suficient.



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 4 Feb 2012, 10:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce parere ati avea daca...
...finala acestui turneu ar fi disputata intre cei doi de alde...Stefan?Nu de alta dar teoretic este posibil insa practic mai greu.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Sâm 4 Feb 2012, 11:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricare dintre cei patru ar merita sa castige fiindca sunt cu adevarat cei mai buni din acest turneu.Cu un bonus pentru Maguire si Ronnie care au aratat ca pot reveni in meci dupa ce au fost condusi.
Mi-asi dori sa castige Ronnie dar nu asi fi foarte trist daca ar castiga Lee sau Maguire.
Murphy cred ca-si doreste enorm sa castige trofeul dupa ce Robertson l-a invins acum doua saptamani.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Sâm 4 Feb 2012, 15:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A cazut hahasport?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Mastersul german 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Următoare
Pagina 3 din 13

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community