Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Cluburi de biliard & snooker din tara
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
RaZoR
Fan


Data înscrierii: 29/Noi/2004
Mesaje: 11
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 5 Dec 2004, 3:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

For Aura:

Apropos, fac parte din clientii obisnuiti ai Atlantidei Smile



_________________
What's up doc? Think you're better than me? Just meet me at a pool table and we shall see! Smile
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RaZoR Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 5 Dec 2004, 12:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MasterJames a scris:
Unde este City Club si cum este comparativ cu IDM? (echipament, zgomot, privacy, fum, tiganie, preturi)

City Club este in Parcul Herastrau langa Expo Market H ! O singura masa thogh dar care e foarte ieftina in timpul saptamanii 100.000 dar trebe sa faci rezervare din timp , poate mergem odata sa jucam vrei ?



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MasterJames
More than a fan


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 42
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 1:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multam pentru invitatie, dar eu nu sunt un jucator de snooker pentru ca nu cred ca sunt pregatit pentru asa ceva inca. Ma tot joc bila 9 (care se apropie tactic oarecum de snooker) cu nishte foarte buni prieteni de-ai mei in IDM. Poate asa... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MasterJames Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 16:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tactic?? Hai sa fim seriosi in bila 9 daca ai putin noroc poti fi invincibil...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 17:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

flaviusO a scris:
Tactic?? Hai sa fim seriosi in bila 9 daca ai putin noroc poti fi invincibil...
Flavius bine inteles ca este tactic 9Ball-u Se pot face lovituri de sigurantza se pot face snookere si plus ca daca stiti corect 9 Ball la 3 faulturi ai pierdut



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
k.zoli
More than a fan


Data înscrierii: 27/Noi/2004
Mesaje: 29
Locație: ARAD

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 19:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cold_Fever a scris:
flaviusO a scris:
Tactic?? Hai sa fim seriosi in bila 9 daca ai putin noroc poti fi invincibil...
Flavius bine inteles ca este tactic 9Ball-u Se pot face lovituri de sigurantza se pot face snookere si plus ca daca stiti corect 9 Ball la 3 faulturi ai pierdut


corect
sa sti ca nu ii kiar usor nici la bila 9 daca ai un adversar pe masura Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui k.zoli Trimite mesaj privat
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 19:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hai sa fim seriosi cu tactica... la 9-ball poti castiga dintr-o singura lovitura... in timp ce la snooker dand doar la loto nu ai nici o sansa... singura asemanare intre snooker si 9-ball e ca se joaca la o masa(de dimensiuni diferite), cu un tac si cateva bile(doar 9 in timp ce la snooker sunt 21)...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 22:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nene nu le asemanam Snookeru e royal game pe cand 9Ball este ceva pentru oricine iar ca sa castigi dintr-o singura lovitura tre sa ai bulan mult sau sa fi estraodinar jucator de carambol. Daca jucati bile de mai mici probabil ca ati cunoscut mesele alea varza si jocu la fel de carambol . Ei ala te antreneaza pentru 9Ball care te antreneaza pentru Snooker. La 9 Ball nu e in interesul tau sa bagi 8 bile si sa ratezi la 9 . Deci trebe jucat tactic sau foarte bine adica sa termini masa dintr-o bucata. Asta te antrenaza pentru break-urile de snooker . Deci de aici trage concluzia Flavius ... 9 Ball-ul este jocul imediat inferior snookerului . Ar mai fi si Rotation dar dala nu stie nimeni asa-i ?



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
MasterJames
More than a fan


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 42
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 6 Dec 2004, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

hm.... flavius... tu ai jucat 9-ball pana acum cu cineva care este macar un pic pasionat de jocul asta? ti-as recomanda sa incerci... da' cu regulamentu' "pe masa", cu lovituri de siguranta.... cat mai serios... Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MasterJames Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

James are dreptate nene daca vrei sa iasa ceva si sa fie si interesant joci cu regulament si cu un adversar care e in stare sa termine o masa Smile



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 17:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

oameni buni daca ai bulan de o spargere buna in 9-ball ai terminat jocul si nu ma refer aici in a introduce toate bilele... am impresia ca ati jucat prea mult biliard pe computer decat in realitate... auzi rotation... hahaha... exista doua mari si late: pool si snooker... celelalte...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 18:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Flavius nu sti rotation ? Ar trebui sa stii rotation este un joc de Pool cum este si 9 Ball cum sunt si jocuri derivate ale snooker-ului ca Trick Shots-urile spre exemplu! Cat despre 9Ball ai drepate daca spargi norocos si bagi 9-le gata tataee ! Dar de cate ori se intampla asta as zice ca o data la 100 de mese



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
flaviusO
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 260
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 19:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se pare ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda... nu am spus ca nu stiu rotation... stiu regulile, dar sincer NU am vazut nici un turneu de rotation...

la 9-ball ma refeream ca daca spargi de ex. cu bila, si ai combinatie bila 1-bila 9, e gata jocul... iar pt. asta iti trebuie putin noroc, nu neaparat tactica... proportia noroc-tactica in 9-ball e undeva la 90%-10%... parerea mea...



_________________
GO RONNIE!! GO!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui flaviusO Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 22:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu de fapt cred ca proportia e invers de genu tactica 90% si noroc 10% adica ti-am zis cam ce procent e sa reusesti din spargere introducerea jumatatzii ! Cat despre Rotation exista turnee profesioniste in USA pentru ca am un preten care joaca si e destul de pasionat !



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
zsolt_tuser
Administrator


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 1248
Locație: Germania

MesajTrimis: Mar 7 Dec 2004, 22:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La 9 bile, singura lovitura unde ai nevoie de putin noroc e la spargere. In rest e in intregime un joc tactic. Nu cred ca ai vrea sa ai bulan introducand 8 bile si sa-ti pierzi bulanul la a 9-a.



_________________
"Computers are incredibly fast, accurate, and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate, and brilliant. Together they are powerful beyond imagination."
Albert Einstein (1879 - 1955)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui zsolt_tuser Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Întrebări despre snooker Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 2 din 6

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community