Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Power Snooker 2011
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Noi 2011, 20:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cristian99 a scris:
Domnul Marius Ancuta a spus ca va fi snooker dar e fotbal Evil or Very Mad

Da, a fost mult prea optimist Laughing Programul era deja stabilit fara snooker. Ramanem cu stream-urile live Wink



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Sâm 19 Noi 2011, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cel mai frumos joc de până acum.... Williams vs Lee... foarte buni amândoi.

Dar până acum zic așa că "favoriții" au cam pierdut...

Să mă aștept că și O'Sullivan va ieși din joc? Confused



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sâm 19 Noi 2011, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

frumos jocul selby cu matthew Smile ..imi place ca atmosfera este mai destinsa,relaxata,tinute mai "casual"...iar michela...wow...chiar era sexy Smile .....dar nu-mi place stresul cu timpul! Evil or Very Mad ....pacat ca eurosp nu a mai difuzat in continuare Evil or Very Mad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Sâm 19 Noi 2011, 22:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Michaela Tabb are meciurile cele mai grele. Să-l arbitreze pe O'Sullivan care-i propune să refacă poziția inițială... Very Happy

Oricum O'Sullivan era să o dea în bară că nu a fost atent... dar s-a redresat foarte bine... Și vorbește cel mai bine cu tacul în mână.

Robertosn cel mai amuzant dintre toți. Se crede Michael Jackson... al snookerului... cu pantalonii ăia ridicați și șosetele pe afară... foarte tare omul... Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 19 Noi 2011, 23:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Michaela Tabb are meciurile cele mai grele. Să-l arbitreze pe O'Sullivan care-i propune să refacă poziția inițială... Very Happy

Mda... Smile Cand mai erau 47 de secunde si castigatorul deja cunoscut. A vrut Ronnie sa ne arate inca o data simpatia pe care o are fata de Michaela (deja vu).

le : Mi-a placut si mie "vestimentatia" lui Neil. Laughing Asa se va prezenta si in sferturi ?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 9:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Golan Trevize a scris:
Michaela Tabb are meciurile cele mai grele. Să-l arbitreze pe O'Sullivan care-i propune să refacă poziția inițială... Very Happy

Mda... Smile Cand mai erau 47 de secunde si castigatorul deja cunoscut. A vrut Ronnie sa ne arate inca o data simpatia pe care o are fata de Michaela (deja vu).

le : Mi-a placut si mie "vestimentatia" lui Neil. Laughing Asa se va prezenta si in sferturi ?

Michaela a comis-o și în primul joc... când a repoziționat bila galbenă deși eram deja în secvența de bile colorate... și... nu trebuia să facă asta...

Mi-a amintit de momentul în care a luat așa pur și simplu o bilă de pe masă... parcă Maguire era atunci la masă. Nu mai țin minte. Dar Michaela e chiar amuzantă. Nu am văzut acest moment... cu Ronnie. Dar lasă Michaela că avem tot timpul din lume să așezăm noi și bila aia roz... are timp Ronnie să ne admire, nu? Very Happy

Și Robertson... sper că da. Să se impună ca echipamenul oficial de la Power Snooker să fie ăsta... Ca pe vremuri... Smile Foarte amuzant. Oricum mi-a plăcut că au introdus și un band care să cânte melodia de intrare a jucătorilor. Smile Interesantă idee. Și spectatorii au fost mai civilizați. Iar fetele care însoțesc jucătorii la intrare... sunt... superbe. Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 10:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Azi este ultima zi. Sper sa vedem pe eurosport mai multe meciuri Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 10:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Golan Trevize a scris:
Mi-a amintit de momentul în care a luat așa pur și simplu o bilă de pe masă... parcă Maguire era atunci la masă. Nu mai țin minte. Dar Michaela e chiar amuzantă.

Da, Maguire era (link). Smile Oricum, aceste mici greseli de arbitraj isi au si ele farmecul lor, iar publicul se mai amuza un pic. Nu-mi imaginez vreun spectator scotand si aruncand cu furie o bricheta in arbitru... fotbalistic vorbind, ca tot urmarim Power Snooker. Laughing

Cat despre meciurile de azi... Eurosportul vad ca transmite de la 18 la 20 inregistrat, si live de la 20 pana la 23. E bine... totusi, sper sa mai functioneze si streaming-ul de la livetvcafe, ca ieri ne-a fost tare de folos.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 11:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Golan Trevize a scris:
Mi-a amintit de momentul în care a luat așa pur și simplu o bilă de pe masă... parcă Maguire era atunci la masă. Nu mai țin minte. Dar Michaela e chiar amuzantă.

Da, Maguire era (link). Smile Oricum, aceste mici greseli de arbitraj isi au si ele farmecul lor, iar publicul se mai amuza un pic. Nu-mi imaginez vreun spectator scotand si aruncand cu furie o bricheta in arbitru... fotbalistic vorbind, ca tot urmarim Power Snooker. Laughing

Cat despre meciurile de azi... Eurosportul vad ca transmite de la 18 la 20 inregistrat, si live de la 20 pana la 23. E bine... totusi, sper sa mai functioneze si streaming-ul de la livetvcafe, ca ieri ne-a fost tare de folos.
A fost foarte bun livetvcafe si nici macar o intrerupere nu a avut Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 15:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Selby a avut un antrenament cu public. Mark Allen nici nu a atins suta de puncte Shocked . Cea mai tare finala ar fi Roonie-Selby spectacol garantat Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 16:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Să nu uităm de momentul în care Robertson l-a corectat pe Jan pentru un dublu-fault la bila neagră. Mai rar așa ceva. Smile



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 16:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Și să nu uităm nici "aroganța" lui Robertson... când a lovit fără să se uite la masă... ci la public. Smile

Selby a avut azi... până acum cea mai bună prestație.

Ce public ciudat... nu poate să aprecieze deloc jocul tactic. La naiba... dar și ăsta e tot snooker. Și poate crea entuziasm pe final cum s-a întâmplat acum cu Stuart Bingham... care știa că nu mai poate face nimic... dar a jucat cât de rapid a putut... Bravo lui! Smile



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 17:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Power snooker, jucandu-se in viteza, cu dublarea punctelor pe un timp determinat, nu este facut pentru jocul tactic. Asta-i motivul pt care eu nu l-am apreciat astazi pe Selby, care a lungit cat a putut de mult jocul 2


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 17:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm a scris:
Power snooker, jucandu-se in viteza, cu dublarea punctelor pe un timp determinat, nu este facut pentru jocul tactic. Asta-i motivul pt care eu nu l-am apreciat astazi pe Selby, care a lungit cat a putut de mult jocul 2

După cum vezi și Robertson joacă la tragerea de timp. Nu e împotriva regulilor... mai ales că nu e ca la fotbal... când arunci mingea în tribună. Ci îi ascunzi bila adversarului în diferite poziții... îl forțezi să greșească pentru că-l presează și timpul...

Orice ar spune Ronnie... asta este. Snookerul e tot snooker fie că e contra timp, fie că nu... dacă voiam să văd mai mult oameni care introduceau bile în buzunare mă uitam mai mult la bila nouă... sau alte variante...

Ronnie o să fie o încântare... la masa de joc. Pentru că joacă rapid... și trebuie apreciat pentru asta. Dar... și tactica mi se pare la fel de spectaculoasă... uneori crează mai mult suspans decât break-urile de peste 100 de puncte. Care sunt fără îndoială foarte spectaculoase.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Dum 20 Noi 2011, 17:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si mie imi plac jocurile tacticizate, dar, daca s-ar juca tactic, in 30 de minute abia se pot juca 1-2 jocuri! Eu spun ca power snooker-ul nu este facut pt jocuri tactice!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Power Snooker 2011 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community