Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » The Masters 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu ?
Judd Trump
66%
 66%  [ 24 ]
Neil Robertson
13%
 13%  [ 5 ]
Mark Williams
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
11%
 11%  [ 4 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
5%
 5%  [ 2 ]
Voturi totale : 36

Autor Mesaj
hendry147
Vizitator





MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 8:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari Shaun!!!!!! Datorita calificarii tale in finala ma voi uita la finala azi.


Sus
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 10:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu-i frumos ce a spus... Judd... adică l-ar fi învins fără probleme. Un meci se joacă la masă și ar trebui să fie mai temperat în declarații. Putea să spună că numai el e devină pentru că a pierdut (pentru că e corect, deși e cu siguranță o ipocrizie din partea oricui... tot timpul ceva a fost împotriva sa: norocul, a lătrat un câine și nu s-a putut odihni cu o noapte în urmă, s-a uitat urât arbitrul la el când a intrat în arenă, etc. fiecare are scuza lui... în mintea sa, dar afară trebuie să fie diplomat), că a avut neșansa să rateze de două ori bila albastră în momente cheie... și că ar fi putut ca meciul să aibă altă turnură. Dar că l-ar fi învins fără dubii pe adversarul său dacă ar fi fost în formă maximă... oricare i-ar fi numele adversarului... mi se pare arogant din partea lui. Și să condamni modul de joc al fiecăruia! Dacă ești un campion rămâi concentrat în tot felul de situații, nu-ți pierzi interesul la meci pentru că adversarul vrea să te scoată din ritm. Fiecare are tactica lui. Dacă Robertson s-a jucat cu mintea lui... înseamnă că a reușit. Ceea ce ne face pe noi ceilalți să credem că Judd încă nu e suficient de matur ca să fie un mare campion. Mai trebuie să treacă puțină vreme... Are doar 22 de ani... cum bine spunea Robertson.

Știți cum zice vorba: un campion câștigă și atunci când joacă mai slab. Smile Judd mai trebuie să crească puțin din păcate pentru asta...



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 10:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda se profileaza deja pentru viitor o antipatie clara intre Judd si Neil. Dar e cam o regula ca jucatorii supertalentati si cu priza mare la public sa starneasca antipatii, de vina e tot amaratul asta de sentiment urat desi omenesc care se cheama invidie.
Putini dintre jucatori n-au scrasnit din dinti macar odata la conferintele de presa cand vorbeau despre Ronnie. Cam asa va fi si cu Judd. E talentat, place publicului, e foarte tanar si are potentialul sa domine lumea snookerului mult timp de-acu... Asa ca va asigur ...vom mai vedea cu siguranta manifestari de genul celei avute de Neil si pe viitor. Si nu numai la el...poate si la Selby, poate si la Allen... 8)
Mie personal nu-mi place deloc Neil Robertson. Dar as vrea sa-mi placa de Selby. Sper sa nu ma dezamageasca.

Hai Murphyyyyyy gogoo gooooo



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 10:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, cred ca ma duc in Alexandra Palace ca sa primesc o coca-cola adica ce ne-a promis Murphy Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 11:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu e jucatorul meu preferat Neil, respect jocul lui si imi pare grozav, dar nu pot sa zic ca am o mare simpatie pentru el. Cu alte ocazii l-a mai luat si pe el gura pe dinainte, dar foarte putin si cu precadere onest, nu rautacios (desi imi aduc aminte ca parca el a comentat odinioara cand a fost intrebat daca Hendry ar trebui sa se retraga, intr-un moment in care n-avea sens sa-si dea cu parerea, dar, dupa cum spuneam, l-a luat gura pe dinainte lol). Dar dupa comentariile de aseara mie imi pare ca... Acest Neil Robertson are un mare, mare bun simt. Posibil sa ma insel, vorba ceea, de cate ori nu ne inselam (poate privesc iar subiectiv pentru ca Judd a dat cu bata-n balta lol), dar nu cred. Applause

As mentiona ca argument la bun simt si ce a mai spus Neil pe Twitter, dar nu simt daca acolo a fost sarcastic sau nu: Unlucky to Judd who has been on an amazing run of form. The game of snooker is blessed to have him in our sport

LOL

Si interesant e ca Ronzo iar s-a luat la bataie pe twitter cu MJ, Bingham si Holt. Ma duc sa vad despre ce e vorba. Twisted Evil Laughing Laughing Mai rau, nici macar nu s-a luat acum ci pe 20 Decembrie. :O LOL



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 12:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cristian99 a scris:
Da, cred ca ma duc in Alexandra Palace ca sa primesc o coca-cola adica ce ne-a promis Murphy Laughing

Și coca-cola face rău... deci mai bine merg acolo să beau o bere cu Robertson.

Deși nu am niciun favorit... totuși o să mă uit cu interes să văd ce se întâmplă. Very Happy



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 12:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am mai baut o coca-cola de 3 luni Laughing si daca asi merge in Anglia mar interesa finala Wink




Ultima modificare efectuată de către cristian99 la Dum 22 Ian 2012, 14:09, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 13:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bine ca ai pus cratima la coca-cola...

J. Trump este un tanar talentat insa mi se pare ca i s-a urcat succesul la cap si incepe sa faca si el unele afirmatii pline de ingamfare...Bine ca l-a pus la punct Robertson(desi tineam cu Trump).



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 14:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adevarata dovada de intelepciune (bun simt, cum vreti...) din partea lui Robertson ieri, atat la masa de joc, cat si in declaratii. Azi il sustin la maxim. Go Neil ! 9/9 ! Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Heri
More than a fan


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 41

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 14:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Unde pot gasi declaratia lui Robertson, cea pe care a facut-o dupa meciul cu Trump? Multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Heri Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cu o pagina in urma... Laughing (here)

on : Asadar, eurosport-ul (de la noi) n-are nicio treaba cu snooker-ul. Ramane acelasi link . Pacat totusi, ca nu pot fi prezent la fata locului, sa primesc si o bere din partea australianului... Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Am zis eu ca sunt subiectiva in ceea ce il priveste pe Judd, dar dupa ce a mai zis acum, cred ca a cam luat-o pe aratura. :-/

Sper sa-i explice cineva pe care-l respecta ca ce comenteaza nu e obraznic ci cam urat si sa-si vada de jocul si treaba lui pentru ca ar fi mare pacat ca un asemenea jucator sa palavrageasca vrute si nevrute, oricat de bun ar fi. :-/

cine ce a spus de Judd? oricum sunt de acord cu el Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Heri
More than a fan


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 41

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 16:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Redboy a scris:
Cu o pagina in urma... Laughing (here)


Multumesc, era sub nasul meu si tot n-o vazusem.

Modest si cu mult bun simt i-a raspuns Robertson, poate ca altii l-ar fi "intepat" putin pe tanarul englez. Trump e genul de jucator pe care fie il simpatizezi foarte mult, fie te calca pe nervi si-ajungi sa-i scrii adeversarului, rugandu-l sa-l 'faca praf'. Very Happy Cert e ca rezultatele bune din ultimul timp aduc cu ele si ceva aroganta, si parca nu-i genul acela de aroganta pe care a afisat-o si Ronnie intotdeauna, apropo de comparatii...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Heri Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 17:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu mai stiu exact, dar parca de fiecare data cand Shaun a incins motoarele la maxim s-a dus pana la capat. =)))) Pe de alta parte parca Neil n-a pierdut nicio finala dintre cele in care a ajuns. hmmmmmmm Laughing 8)

Si Shaun din cate am observat eu incruciseaza picioarele cand e relaxat si confident. Laughing Laughing Cel putin asa cred. Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 22 Ian 2012, 17:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Așa e, foarte interesant de urmărit limbajul corporal.
Trei debutanți într-o finală de Masters (incluzând aici și arbitrul).
Postav și mante noi, ca în orice mare finală.
Joe Johnson, Mike Hallett și Dave Hendon la microfonul British Eurosport.

Shaun e în căutarea ultimei „piese” din „tripla coroană” : are titlul mondial și titlul UK, dar ca să se alăture celor șapte triplu-încoronați (Steve Davis, Alex Higgins, Stephen Hendry, Terry Griffiths, Ronnie O'Sullivan, John Higgins și Mark Williams), îi trebuie și titlul pus în joc azi.

După un prim frame mai tatonator, avem un nivel foarte bun de joc, cu două breakuri 100plus în două frame-uri consecutive.

Aflat și el la Ally Pally, Jimmy White tocmai a anunțat că urmează să-și sărbătorească 30 de ani de carieră Arrow http://www.worldsnooker.com/page/NewsArticles/0,,13165~2585285,00.html

Reamintesc linkul de streaming Arrow http://www.hahasport.com/v-2/14/142/v-354255.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » The Masters 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 9 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community