Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » The Masters 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu ?
Judd Trump
66%
 66%  [ 24 ]
Neil Robertson
13%
 13%  [ 5 ]
Mark Williams
2%
 2%  [ 1 ]
John Higgins
11%
 11%  [ 4 ]
Graeme Dott
0%
 0%  [ 0 ]
Shaun Murphy
5%
 5%  [ 2 ]
Voturi totale : 36

Autor Mesaj
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 15 Ian 2012, 18:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca Ronnie sa treaca de complexul Judd la acest turneu.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 15 Ian 2012, 19:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca va mentine procentajul loviturilor de distanta la >70% sigur va fi favoritul turneului...Astazi i-a mers jocul la distanta, cel pozitional a cam scartait.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Dum 15 Ian 2012, 19:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meci frumos, chiar daca fara break-uri mari. Lovituri foarte frumoase de ambele parti, dar si ratari incredibile sau pierderi de pozitie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 15 Ian 2012, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vorbulițe allypallyene

Ronnie O’Sullivan : „Ding are rezultate bune în turneele mari așa că mă bucur că l-am învins. Amândoi am avut ratări, dar au fost și momente în care am jucat bine. Când a egalat la 4, am încercat să rămân relaxat. Până atunci, Ding fusese în dezavantaj și nu avea nimic de pierdut, dar la un scor egal, a devenit egală și presiunea. În ultimele două frame-uri, am avut ocazii – de câteva dintre ele am și profitat. Publicul e formidabil. Spectatorii ne-au susținut pe amândoi. Mă bucur că am început bine turneul deși îmi pare rău că a trebuit să joc cu Ding încă din primul meci : este unul dintre jucătorii pe care și eu aș plăti să-i văd și e păcat că a ieșit din competiție atât de devreme.

Au fost aici amândoi copiii mei și asta a făcut ca ziua să fie cu atât mai specială. M-a mirat că Ronnie cel mic a avut o asemenea reacție în arenă fiindcă de obicei e foarte timid. Sunt bucuros că a văzut și el cum e atunci când te salută atâta lume ca pe un învingător. Nu știu dacă o să joace snooker, dar dacă o să vrea s-o facă, sper să fie un jucător mai bun decât mine.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 15 Ian 2012, 20:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

DAAAAAAA.A castigat ROONIE. Very Happy N-am putut sa vad meciul dar sper ca epicul meci cu Trump sa fie cum spune domnul Marius Ancuta,de colectie Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 15 Ian 2012, 21:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru Mastersul pe englezește, același link : http://www.hahasport.com/v-2/14/142/v-354255.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2012, 10:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cam ciudatel meciul dintre Williams si Maguire.Mark extrem de plictisit iar Maguire era din alt film.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2012, 10:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.youtube.com/watch?v=xFfMTUUgJWQ

Conferinta de presa a lui Ronnie, dupa meciul cu Ding.
Si Ronnie Jr.
Care, mamitzico, ma-nnebunesc, ce copchil frumos, cu toata claia de par din ochi! Notworthy

Si-un Ronnie pus pe glume, binedispus si serios cand e vorba de antrenament si posibilitatea de a se califica pentru Crucible.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2012, 10:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Haha, ma gandeam aseara inainte sa dorm de ce vorbeste toata lumea de Judd vs Ronnie in conditiile in care Judd tre' sa treaca de Bingham. =))

Sigur, probabil sa o faca, dar ieri dupa ce am citit comentariile eram ferm convinsa ca urmatorul meci este intre ei doi (desigur, ferm convinsa pentru ca sunt cu capul in nori, nu din alt motiv, si pentru ca m-am bazat doar pe comentarii, cu toate ca am studiat toate meciurile acum cateva zile Very Happy). Abracadabra I'm telling you. Ca sa nu mai zic ca acum vorbesc fara sa stiu daca Judd chiar joaca cu Ronnie daca trece de Bingham sau daca era o chestiune de wishful thinking. LaughingLaughingLaughing

Una peste alta, de-abia astept sa-l vad pe kid. LOL Very Happy Majoreta Majoreta



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2012, 16:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul Trump v Bingham în atmosfera sălii, fără comentariu, numai cu muzica bilelor Arrow http://www.hahasport.com/v-2/14/142/v-354255.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
hendry147
Vizitator





MesajTrimis: Lun 16 Ian 2012, 17:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cat de slab e Bingham. Cum naiba a ajuns in top 16? Chiar joaca urat de tot, abia astept meciul Trump-Ronnie Smile


Sus
hendry147
Vizitator





MesajTrimis: Lun 16 Ian 2012, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bye bye Stuart. Sper sa nu te mai vad niciodata la turneul asta, n-ai fata de top 16.


Sus
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2012, 17:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De multe ori imi vine sa zic ca (poate pentru plasticitatea gandului) daca i-au urat ursitoarele ceva lui Judd apai a fost numai de bine. Si precizie Hendriana si zbucium a la White si O'Sullivan si lovituri de distantza ca cele studiate indelung de Wenbo... Ba chiar si niscaiva bun simtz pe alocuri, ocazional neintinat de-atatea calitati si de natura. Razz Si inca o multime de chestii grozave.

Asadar... "Iesi, copile cu parul balai, afara si rade la soare, doar s-a indrepta vremea." Very Happy Sper ca n-am gresit citatul (parca rade era, nu razi Razz)

Majoreta Majoreta *dreamy*



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 16 Ian 2012, 21:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:

Conferinta de presa a lui Ronnie, dupa meciul cu Ding.
Si Ronnie Jr.


Mii de multumiri pentru link! Smile
L-am vazut si eu pe Ronnie Jr in timpul meciului. Very Happy Seniorul a jucat bine, se pare ca e in forma pe care o are de obicei la Masters. Laughing A reusit cateva lovituri de distanta care l-ar face invidios pana si pe Judd. 8) Sper sa o tina asa, in ultimii ani atunci cand a trecut de primul tur a ajuns in finala. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Mar 17 Ian 2012, 9:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Intreba Hendry147 cum de a ajuns S.Bingham in Top 16.
A profitat si el de faptul ca niste jucatori ca P.Ebdon,S.Hendry si J.Cope au evoluat si in sezonul trecut si in actualul sezon mai sleb,ca sa nu spun altfel decat el.
Si asta nu este totul ca s-ar putea la sfarsitul sezonului sa vedeti in afara din Top 16 si pe A.Carter si ,desi nu vreau,nici Ronnie nu sta in clasamente fara emotii.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » The Masters 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 2 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community