Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul galez 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul galez ?
Ding Junhui
13%
 13%  [ 6 ]
Stephen Lee
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Allen
6%
 6%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
45%
 45%  [ 20 ]
Judd Trump
18%
 18%  [ 8 ]
Stephen Maguire
6%
 6%  [ 3 ]
Mark Selby
4%
 4%  [ 2 ]
Voturi totale : 44

Autor Mesaj
leuladrian
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 109
Locație: Constanta

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 19:17    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o sa l faca O'Sullivan pe Ding sa mai boceacsa putin..haha..



_________________
the wall pink floyd
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui leuladrian Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 19:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

leuladrian a scris:
o sa l faca O'Sullivan pe Ding sa mai boceacsa putin..haha..

Asta nu e frumos! Ding e un jucător cu bun simț. E el puțin necarismatic... și timid, dar nu merită să fie umilit!

Sper să facă un meci bun în finală! Și de ce nu?... chiar să câștige! Nu a mai câștigat ceva important parcă de la Mastersul din 2011. Sper să nu mă înșel...



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mircea22 a scris:
XLNC a scris:

Mă refer desigur la lovitura din jocul 5 sau 6 cu Maguire, când a dezvoltat ultimele bile roșii cu vreo patru sute de mante Smile după ce a introdus bila neagră.

Pentru cine nu a văzut lovitura (ca mine Smile), iat-o aici:
http://www.youtube.com/watch?v=amOaVTCGyZQ&t=5m26s.

P.S. Reacția domnului Bontea face toți banii, nu se lasă chiar așa de ușor impresionat de o lovitură. Wink



Extraordinara lovitura! Chiar nu vazusem meciul, merci Mircea. O trec pe lista, locul doi la acest campionat, dupa incredibila iesire din snooker de ieri a lui Selby. Snooker din snoker cu 4 mante.... Nu am gasit-o inca pe youtube....


Referitor la incidentul din meciul Lee-Ding, cred ca cel mai bine a spus-o Lee. Intrebat de reporter daca are ceva sa-i transmita posesorului de telefon, acesta a raspuns foarte frumos:
"Well , it's late ain't it? .... It can happen. It just happened to me... been unfortunate this time...and that's it. Good luck to Ding and I hope he plays a bit better than he played tonight."

P.S.: Trebuie neaparat sa fac o mentiune aici. Unul dintre vecinii din Intrarea Granarului, pe langa Centrul National, are un caine, pe care cred ca am ajuns sa il uram cu totii. Are un latrat generos, pe un ton aparte, parca ostentativ asa, si nemernicul asteapta cele mai delicate momente din meciuri ca sa scoata ce are mai bun... Dau o bere Chimay celui care il ia de acolo ( sau... cine stie... accidents happen... Very Happy).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 20:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate nu am vazut prima semifinala. Mizam pe victoria lui Ding si se numara printre favoritii mei la inceputul openului alaturi de Ronnie .
Acum sper ca Ronnie sa treaca de Selby, desi cand imi amintesc cum juca acesta din urma anul trecut ,ma trec fiorii pentru ce sanse iar ramane lui Ronnie in seara asta .In cazul in care Selby va juca ca in ultimul frame cu Maguire, vom avea un meci foarte spectaculos.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20189
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 20:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
[...] Referitor la incidentul din meciul Lee-Ding, cred ca cel mai bine a spus-o Lee. Intrebat de reporter daca are ceva sa-i transmita posesorului de telefon, acesta a raspuns foarte frumos:
"Well , it's late ain't it? .... It can happen. It just happened to me... been unfortunate this time...and that's it. Good luck to Ding and I hope he plays a bit better than he played tonight."


Reacție de aplaudat pentru maturitate și sportivitate. Nici nu mă așteptam la mai puțin din partea unui jucător cu experiența lui Stephen. Applause

RVI a scris:
P.S.: Trebuie neaparat sa fac o mentiune aici. Unul dintre vecinii din Intrarea Granarului, pe langa Centrul National, are un caine, pe care cred ca am ajuns sa il uram cu totii. Are un latrat generos, pe un ton aparte, parca ostentativ asa, si nemernicul asteapta cele mai delicate momente din meciuri ca sa scoata ce are mai bun... Dau o bere Chimay celui care il ia de acolo ( sau... cine stie... accidents happen... Very Happy).


RVI, am râs cu lacrimi ! Râs & lacrimi (poate) cam sadice, dar nu-i vina mea dacă situația asta lătrătoare a fost povestită cu haz. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca Ronnie a baut destula cafea inaintea acestui meci. Yawnee S-a jucat destul de urat pana acum, bine ca a venit pauza. Laughing Loviturile de siguranta i-au mers cat de cat insa cele de buzunar...niet. Evil or Very Mad Inadmisibila ratarea de la ultima bila rosie din jocul 3. Angry Si nu stiu ce se intampla cu varful tacului, sper ca nu are iar probleme. Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 22:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tensionat meci! Ce-mi place rabdarea lui Ronnie!
Captivant pana acum.

RVI, ai toata intelegerea mea! Sincer.
Si zic asta pentru ca pret de mai mult de un an am avut in curtea locuintei doi ciobanesti mioritici. Ai vecinului. Care, pe langa ca transformau noaptea spatiul susmentionat in arena pentru concerte death metal (sau care e ramura cea mai guturala si agresiva a genului), mai imprastiau si miasme doboratoare.
Vara.
Si ma latrau cand ieseam pe poarta. WTHeck... Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 23:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Un meci de nici nu stiu cum sa ii zic.Oricum slabut.Ronnie mai nimic,Mark la fel.Cafea si tigari.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 23:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Selby pare mai alert azi. O fi baut ceva energizante. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 23:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie a intrat in jocul incalcit al lui Mark. Nu-l vad bine.... daca-si pierde si rabdarea, ne vedem la turneul urmator Laughing . Cred ca Selby are lectia bine invatata, cred ca nu-l deranjeaza sa stea pana la miezul noptii in arena. Cum bine spuneati, cafea multa Angry



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Sâm 18 Feb 2012, 23:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne cat noroc are Selby...Incredibil...3 lovituri ratate si nici o bila lasata...Si m. Ancuta zicea ca deja e deranjant norocul lui Selby...E culmea...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
leuladrian
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 109
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 0:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ma asteptam la asa ceva.maine oricum se anunta un meci ca acesta dar de 10 ori mai plictisitor



_________________
the wall pink floyd
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui leuladrian Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 0:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Mark! Pacat ca nu a avut cine stie ce adversar asta seara. Aveam asteptari mult mai mari de la Ronnie. Cu 83% la buzunar, nu cred ca reusea sa bata vreun jucator din top 16, de numarul 1 nici nu se pune problema.
Catastrofal la loviturile de distanta O'Sullivan, Selby mult peste asteptari. I-au iesit incredibil de bine, si tocmai atunci cand avea nevoie.

Ai nostri comentatori au fost destul de evidenti in privinta favoritului lor. Personal un cred ca a fost un joc decis de noroc, ci de o diferenta clara de forma intre jucatori.

Meci interesant maine..... Chiar nu am un favorit.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 0:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu am capatat o mare certitudine in urma acestui meci urat: niciodata nu voi putea fi fanul lui Selby! Crying or Very sad Victorie fara glorie. Tactica urata, lentoare, noroc cu carul, spectacol ioc! E drept ca si Ronnie parca nu era pe acolo, cred ca numai simplul fapt de a juca cu el ii fura tot elanul. In fine......cred ca maine va fi jale, doar sa fie Ding mai alert Crying or Very sad Daca Selby va castiga acest turneu, cu acest joc, inseamna fara echivoc ca a murit si echitatea!



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 587
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 0:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meciul s-a rupt la 3-2 pt ca Ronnie s-a batut singur in 2 frame-uri si daca ar fi fost 1-4 nu cred ca era un scor nedrept...Insa profitand de greseli si avand noroc imens (de la Higgins incoace nu am mai vazut asa mult noroc), Selby a reusit taras sa treaca linia de finish, cu un procentaj de 88% la lov de buzunar(slab de tot pt un invingator in semifinale)...Asta e...Sper maine ca norocul sa il ocoleasca si Ding sa invinga.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul galez 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Următoare
Pagina 13 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community