Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul galez 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga de data asta Openul galez ?
Ding Junhui
13%
 13%  [ 6 ]
Stephen Lee
2%
 2%  [ 1 ]
Shaun Murphy
2%
 2%  [ 1 ]
Mark Allen
6%
 6%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
45%
 45%  [ 20 ]
Judd Trump
18%
 18%  [ 8 ]
Stephen Maguire
6%
 6%  [ 3 ]
Mark Selby
4%
 4%  [ 2 ]
Voturi totale : 44

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 0:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, ma asteptam la asa ceva...Oricum nu pot fi suparat pe Ronnie dupa ce a realizat in ultimele zile. Very Happy Din pacate astazi mi s-a parut extrem de obosit si chiar daca atitudinea lui a fost buna nu a putut realiza mai mult. Crying or Very sad I-a daruit lui Selby vreo 3 frame-uri si in plus acesta a avut si foarte mult noroc la o gramada de ratari (se mai mira cineva? Laughing )... Sper sa-l razbune "fratele chinez" maine. Wink Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
leuladrian
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2010
Mesaje: 109
Locație: Constanta

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 1:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

totusi in atitudinea lui osullivan este ceva de bine.el numai castigase puncte,mai ales 8200 intr-un timp foarte scurt...de ceva vreme..este pe drumul cel bun,este in top 16,e talentat si are sanse sa revina acolo unde inca ii este locul,un maxim top 5,cu turnee si breakuri mari si un viitor de cel putin 10 ani straluciti in snookerul mondial



_________________
the wall pink floyd
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui leuladrian Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
WIZ



Data înscrierii: 17/Feb/2012
Mesaje: 6
Locație: Iasi

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 1:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi pot spune ca am urat snookerul.... din 2 motive!Primul fiind in meciul 5 cand ronnie rateaza spargerea manunchiului de bile si plecand de la masa regizorul face un close up si cred ca din punctul meu de vedere se citea pe fata "anii cei mai buni" au fost lasati in urma. (domnul marius ancuta spunand "dintr o pozitie ca asta ronnie nu iarta... pana astazi").Trist pentru mine ...fan Ronnie. Al doilea motiv este si va ramane jocul lui mark selby un joc intr-adevar cum au spus si comentatorii un joc incalcit cu break uri mici ("te toaca marunt"). Nu ma intelegeti gresit nu vreau sa intru in polemici cu fanii Mark Selby, aceasta este doar parearea mea proprie si personala.

Felicitari Mark Selby pentru meciul castigat si succes in finala! "Vizionatie" placuta maine.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui WIZ Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 7:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Selby l-a enervat pe Roonie in aceste jocuri incalcite Evil or Very Mad si automat ca jocul a avut de suferit Angry


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
lilimm
A super fan


Data înscrierii: 26/Apr/2011
Mesaje: 58

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 8:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am vazut meciul, dar se pare ca nu am pierdut prea mult. Imi pare rau, dar era de asteptat. Nu-i bai, Ronnie. Nici prea suparata nu pot fi . Mai am un singur dor (pentru acest open): sa castige Ding. C'mon Ding!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui lilimm Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 8:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce meci urat,ce seara.Cei 2 sunt in top 16?Nttttttttttt.Ziceai ca ambii jucatori s-au incaltat cu pantuful stang in piciorul drept.Mark a castigat 3,Ronnie i-a facut cadou 3.Asta e,Ronnie trebuie sa mearga mai departe.

Drept pedeapsa l-as pune pe Maek sa joace numai cu Peter Ebdon,de acum inainte.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 9:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu l-aș fi pus pe Ronnie să joace în primul frame.... la acel snooker - parcă după bila maro - până când ar fi găsit o bilă roșie. Excepție fiind evident faptul de a lăsa o variantă de atac destul de evidentă... nu o lovitură de distanță.

Oricum... Mark Selby are ac de cojocul lui Ronnie... Bravo lui... dar sper ca Ding să câștige finala...



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 9:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Imi doream sa castige Ronnie insa in orice meci exista multa incertitudine si asa cum s-a mai spus aici, cu multa sansa ,cu o tactica buna Selby l-a "macinat " pe Ronnie ,exact pe punctul sau vulnerabil.
O'Sullivan nu este un jucator de tactica si lovituri gandite sa-i faca adversarului inposibila lovitura urmatoare. Chiar daca face parte din snooker acest antijoc, distruge tot ce este frumos in acest joc. Sunt adeptul jocului spectaculos ,in care jucatorii sa-si propuna cat mai multe bile in buzunar.Sigur si celalalt stil, incet ,gandit , cu lovituri de siguranta are fanii lui insa daca nu are dramatism acest joc devine urat, asa cum a fost cel de aseara. A subsuma orice numai scopului de o castiga oricum jocul nu mi se pare pentru Selby un motiv de mandrie.
Oricum, daca ma gandesc cat de nedrept este ca ajungi intr-o finala ,jucand si castigant asa cum a facut-o Selby pe parcursul turneului cred ca aceasta maniera nu aduce fani noi acestui sport, dimpotriva ii indeparteaza si pe cei gata castigati.

Sper in victoria lui Ding impotriva numarului unu mondial (??? !!) !



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Crocone
Fan


Data înscrierii: 11/Ian/2011
Mesaje: 22

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 10:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Urat jocul lui Selby. Sau mai bine spus antijocul. Dar in timp o sa observe ca acest tip de joc o sa se intoarca impotriva sa. Nu poti castiga turnee jucand astfel. Poate doar daca joaca cu jucatori "tip Ronnie".



_________________
If in doubt...flat out.
Ronnie Tribute
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Crocone Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 11:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bun,suntem fani dar trebuie sa vedem realitatile.Nu Selby a fost problema aseara ci jocul lui Ronnie care pur si simplu nu a mers.Daca valorifica ocaziile pe care le-a avut il invingea lejer pe Mark.Sa nu uitam de bila rosie din jocul 3,de cele 2 bile ratate la mijloc(in primul joc si in jocul 5),de loviturile de siguranta neglijente.Cred ca mai degraba acestea l-au enervat pe Ronnie.A fost o seara cand nu i-a iesit nimic.Nici o problema,urmeaza si alte turnee.Important pentru el,cred eu,esta faptul ca a avut victorii clare la jucatori din top 16 si a vazut ca se poate.Parere de rau este ca nu stiu cand il mai prinde pe Selby in forma asa slaba.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 11:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rooniefan a scris:
Bun,suntem fani dar trebuie sa vedem realitatile.Nu Selby a fost problema aseara ci jocul lui Ronnie care pur si simplu nu a mers.Daca valorifica ocaziile pe care le-a avut il invingea lejer pe Mark.Sa nu uitam de bila rosie din jocul 3,de cele 2 bile ratate la mijloc(in primul joc si in jocul 5),de loviturile de siguranta neglijente.Cred ca mai degraba acestea l-au enervat pe Ronnie.A fost o seara cand nu i-a iesit nimic.Nici o problema,urmeaza si alte turnee.Important pentru el,cred eu,esta faptul ca a avut victorii clare la jucatori din top 16 si a vazut ca se poate.Parere de rau este ca nu stiu cand il mai prinde pe Selby in forma asa slaba.


Ai perfecta dreptate.Mark i-a dat multe sanse lui Ronnie si totusi acesta nu a reusit sa castige decat 2 jocuri.Lovitura de distanta nu i-a mers deloc bine ieri.

Mark nu a fost impresionant pe parcursul acestui turneu.Era sa piarda cu Sam Baird in primul tur iar in meciurile urmatoare a avut parte si de mult noroc.Eu unul il vad pe Ding castigand aceasta finala daca Mark va juca la fel ca in meciurile precedente.Chiar si daca Selby isi va impune acel joc lipsit de spectacol (cum o face in majoritatea finalelor) nu va castiga daca va rata in continuare asa cum a facut-o in meciurile precedente.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 11:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si in definitiv nu trebuie...
...sa uitam faptul ca disputa respectiva a fost intre doi jucatori profesionisti unde si...malaiul conteaza asa ca M.Selby nu a facut decat sa aplice maxima iezuita "Scopul scuza mijloacele".


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 13:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De la 2-2 nu m-am mai uitat...
Nu este nicio rușine pentru ce a făcut Mark, un jucător este cu adevărat mare când reușește să câștige jocuri (și turnee) deși vine la masă cu jocul său de categorie B sau C.
În plus, snookerul nu înseamnă doar break-uri mari ci și bătălii tactice care nu de puține ori sunt mai interesante decât construcția break-urilor mari.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Razvan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Oct/2005
Mesaje: 121
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 13:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mac1951ro a scris:
Chiar daca face parte din snooker acest antijoc, distruge tot ce este frumos in acest joc. Sunt adeptul jocului spectaculos ,in care jucatorii sa-si propuna cat mai multe bile in buzunar.Sigur si celalalt stil, incet ,gandit , cu lovituri de siguranta are fanii lui insa daca nu are dramatism acest joc devine urat, asa cum a fost cel de aseara. A subsuma orice numai scopului de o castiga oricum jocul nu mi se pare pentru Selby un motiv de mandrie.


Imi pare rau sa spun asta, dar nu ai habar de snooker. De ce nu te uiti la biliard? Acolo o sa vezi numai lovituri de buzunar. Snookerul este cu atat mai frumos cu cat jocul tactic te ajuta sa castigi meciul... In momentul cand ai ocazii si nu castigi, asta se intampla din cauza ta, nu a adversarului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Cristi
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Ian/2010
Mesaje: 588
Locație: Galati

MesajTrimis: Dum 19 Feb 2012, 14:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu unul apreciez si jocurile tactice si loviturile de siguranta realizate cu multa gandire, insa cand vad ca un jucator (in speta Selby) joaca atat de inchis si mai are si noroc chior in momentul cand ataca si rateaza sau cand are parte de caramboluri norocoase...deja e frustrant atat pt adversar cat si pt public. Evident aseara jocul lui Ronnie nu a functionat (pt ca la sansele rateate scorul putea fi 1-4 la un moment dat)...Imi doresc ca finala sa nu fie decisa de noroc si sa vedem snooker de calitate (cu lovituri de atac si safe-ui bine executate)... Asa ca gooo Ding!!!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2013, Players Championship 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cristi Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul galez 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Următoare
Pagina 14 din 16

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community