Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Judd Trump
13%
 13%  [ 5 ]
Stephen Lee
16%
 16%  [ 6 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
21%
 21%  [ 8 ]
Ding Junhui
18%
 18%  [ 7 ]
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
8%
 8%  [ 3 ]
Peter Ebdon
13%
 13%  [ 5 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 19 Mar 2012, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ocnenodis hg a scris:
Nu aveti si voi,dragi prieteni impresia...
...ca ponderea turneelor paraseste titil-tiptil regatul care mai are de fapt trei UK Championship,Welsh Open si World Snooker Championship in favoarea Chinei care deja are patru turnee certe in viitorul sezon?


Ai uitat de Premier League plus vreo 6 PTC-uri Smile



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Lun 19 Mar 2012, 23:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cosmine eu ma refeream la turneele de Mare Slam...
.... nu cele minore tip PTC iar pe mine unul Premier League ma lasa rece ca tot alura de turneu invitational are cu toate ca de vreo doua sezoane i s-a dat,vezi Doamne,si o impresie,chipurile,de turneu deschis.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 20 Mar 2012, 15:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Premier League este turneul creat și finanțat de Barry Hearn, care, ca proprietar, poate face cu el ce vrea în mod deschis, fără să fie obligat la niciun "vezi Doamne" și niciun "chipurile".

Tot în mod deschis, așa cum mai toți jucătorii și-au dat seama și au afirmat și ei de ceva timp, centrul de greutate al snookerului se deplasează spre locul unde sunt banii : în acest moment, locul cu banii este China. Ceea ce se știe ceva mai puțin este că în afară de turneele oficiale (de puncte sau invitaționale), în această țară s-a deschis o enormă și avidă piață pentru serile demonstrative. Jimmy White tocmai s-a întors de la Shanghai, unde a susținut două asemenea seri (s-a întors pentru că avusese programat un demo în Anglia și n-a vrut să-și dezamăgească fanii - banii câștigați s-au dus, probabil pe biletele de avion, fiindcă Jimmy pleaca din nou, de data asta, la Beijing, unde joacă în Openul Chinei). Stephen Lee a și plecat spre China îndată după câștigarea turneului final PTC, tot pentru niște programe demonstrative. Stephen Hendry s-a implicat în acțiuni de organizare și promovare. Mark Selby aproape că a ajuns să facă naveta (mai ceva ca Ding) și a spus că a început să ia lecții de limba chineză.

Și nu sunt solicitate numai celebritățile : invitații primesc și foarte tinerii profesioniști, cărora li se oferă onorarii bune pentru a se antrena, timp de câte o săptămână-două, cu tineri jucători chinezi.

Deocamdată, cel mai mare număr de campioni continuă să-l dea Regatul Unit, poate și pentru că există marele avantaj al desfășurării calificărilor nu prea departe de casă, dar în momentul în care acest avantaj se va estompa, snookerul se va schimba încă și mai mult.

Asta în ceea ce privește sportul propriu-zis. În ceea ce privește câștigurile din publicitate, China este incomparabil mai atractivă decât Regatul Unit pentru că există sute și sute de milioane de consumatori chinezi care vor neapărat să cumpere ce le "vând" snookeriștii : de la echipament tehnic și lenjerie, până la ceasuri și mașini - orice. În Regatul Unit, nimeni n-ar plăti gras un campion de snooker pentru așa ceva (ar prefera, bineînțeles, un fotbalist ! Rolling Eyes Laughing ). În China, snookerul este mult, mult mai trendy.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
M_Williams
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Noi/2008
Mesaje: 151
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2012, 13:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru Clara ... prima zi de competitie la China Open 2012 corect cred ca este luni 26 martie , in sectiunea Meciuri si rezultate scrie ca ar fi miercuri 26 martie Shocked , sa nu te superi .... Very Happy



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2010, Campionatul Mondial 2010, Welsh Open 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui M_Williams Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 23 Mar 2012, 14:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Thanks ! Întotdeauna am fost în competiție cu orele & zilele, dar nu ca să comprim timpul ci, dacă ar fi posibil, să-l dilat ! Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 0:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Conform obiceiului, primire extrem de călduroasă, cadouri noi (nu numai obișnuitele buchete de flori : de data asta, jucătorii au primit în dar și propriile lor portrete – desene unicat, ai căror autori sunt plasticieni chinezi profesioniști).

Unii s-au încercat și în străvechea artă a caligrafiei. De admirat răbdarea maestrului Meng Xi, dar rezultatele strădaniei au fost destul de modeste... Laughing

Mark Williams s-a numărat printre cei sosiți în China din vreme (și cu soțioara) : ca și prietenul său Mark Selby, galezul deja a susținut o seară demonstrativă și a petrecut o zi acasă la Li Chengru – un fan chinez celebru, de meserie actor de film și televiziune – cu care a jucat tenis de masă (cel căruia i-a dat lecții de snooker este băiatul gazdei, iar sala de snooker e, bineînțeles, cea din casa acesteia Laughing ).

În seara lui demonstrativă, Mark Selby și-a amuzat spectatorii cu tot felul de șotii, de la șterpelirea unor bile roșii de pe masă, până la modificarea, pe șest, a tabelei de scor și distragerea atenției arbitrului chinez de la unele manevre spectaculos de incorecte, spre hohotele de râs ale publicului. Printre momentele serioase, cele ale realizării unui break de 123 de puncte.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 7:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ce se aude despre Ronnie, bolnav si la acest Open?



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 9:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am revenit si eu... Rolling Eyes! Internetul mi-a dat mari batai de cap, cand mergea, cand nu mergea.

In primul rand, sunt cam intarziata, dar..., la multi ani tuturor pt intrarea in noul an si multa sanatate!

Ce schimbare de loock pentru Robertson. Deci sa inteleg, ca el pana acum isi intindea parul, ca mi-e greu sa cred ca si l-a ondulat Laughing, oricum, Neil, mie imi este mult mai simpatic cu frizura asta Very Happy .



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013


Ultima modificare efectuată Shcarmens la Lun 26 Mar 2012, 20:53, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 11:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O'Sullivan deja a sosit la Beijing, Carter va sosi și el, curând. Ambii au de jucat în sesiunea a doua a zilei de miercuri, dar chiar și așa ajung cam târziu. În fine, sunt băieți mari, ar trebui să știe când e bine să-și programeze călătoria. Wink

Așa e, Carmen. Plus cantități impresionante de fixativ. Laughing Spre invidia atâtora & atâtora (de ambe sexe), Neil a dat lupte grele cu părul încă de când, în adolescență, cineva i-a băgat în cap ideea că buclele ar fi strict feminine. Primul pas pe care l-a făcut (în urmă cu vreo 14-15 ani) a fost să-și “fileze” podoaba capilară + să și-o încarce cu ulei. Al doilea pas (în urmă cu vreo 11-12 ani) a fost să se tundă scurt de tot & soldățește. Pe urmă, s-a hotărât totuși să recurgă la soluția întinderii buclelor și fixării. Cred că n-a mai apărut cu părul ondulat de la CLS 2010. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 13:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu înclin să cred că a pierdut un pariu; ce are în cap e prea ondulat ca să fie accidental sau natural. Nu știu cât de exclusiv feminine or fi buclele (nu am văzut vreodată o femeie să arate așa), dar freza aceea numai la păpuși am observat-o.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 13:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Neil, la CLS 2010 (Grupa campionilor) Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=608&start=15

Etapele precedente :



Nu, Mihai, nu e vorba de niciun pariu. Laughing Frizura nu e nouă – cel de azi este aspectul adevărat al lui Neil, atunci când nu-și întinde cârlionții. De câte ori își uită drotul acasă ori n-are timp să-l folosească, umblă cu tot felul de căciulițe & șepcuțe sub care-și ascunde părul. Doar că, în arenă și-n jurul ei, portul căciulițelor & șepcuțelor nu le este permis decât spectatorilor... Laughing

(Se vede treaba că și generația următoare moștenește buclele Laughing )

_______________________


Mai târziu, Neil a spus că s-a hotărât singur să facă această schimbare – adică să nu-și mai întindă părul – în ideea că revenirea la look-ul real i-ar aduce noroc. Nu știu dacă look-ul are ceva de-a face cu norocul, dar mă mir că nu s-a plictisit mai devreme să tot piardă câte o oră cu drotul în mână, înainte de a intra în arenă, mai ales că niciodată n-am înțeles de ce credea el că are nevoie de așa ceva.

Dacă, înainte de meci, aranjatul părului dura, la Neil, mai puțin decât durează la Judd, australianul tot stătea în fața oglinzii mai mult decât stă, în mod obișnuit, Michaela Tabb ! Rolling Eyes Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 26 Mar 2012, 19:55, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
lilimm
A super fan


Data înscrierii: 26/Apr/2011
Mesaje: 58

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 16:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Offfff.........fantastic meci au facut Hendry si Gould!!!! Bravo S.Hendry!!!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui lilimm Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 16:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelenta victorie pentru Hendry desi obtinuta cu mult noroc. Sper sa faca o figura buna in continuare.
Abia astept meciul dintre el si Robertson.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2012, 20:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Eu înclin să cred că a pierdut un pariu; ce are în cap e prea ondulat ca să fie accidental sau natural. Nu știu cât de exclusiv feminine or fi buclele (nu am văzut vreodată o femeie să arate așa), dar freza aceea numai la păpuși am observat-o.

Baiatul meu are acelasi tip de par, poarta cam aceeasi freza si nici macar nu are un pieptene! Neil poate si-a dat cu fixativ, pt ca se misca buclele in jurul capului! la joc nu prea l-a ajutat noul look pt. ca a ratat destul de mult!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2012, 10:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incredibil ce s-a intamplat in meciul Gould - Hendry Shocked .Cum sa ratezi o asemenea oportunitate de a castiga meciul.Sper ca Martin Gould sa isi revina Surprised


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 2 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community