Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Judd Trump
13%
 13%  [ 5 ]
Stephen Lee
16%
 16%  [ 6 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
21%
 21%  [ 8 ]
Ding Junhui
18%
 18%  [ 7 ]
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
8%
 8%  [ 3 ]
Peter Ebdon
13%
 13%  [ 5 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2012, 15:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce se intampla cu Ding? Shocked Ma rog, presiunea publicului de acasa, dar chiar asa sa piarda fara drept de apel? Shocked (pentru ca mi-e greu sa cred ca mai revine)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2012, 19:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda... Si eu cand am vazut live scoring-ul la 4-0 pentru Woollaston, am zis ca o da in bara Ding. Uite ca totusi a revenit, si nu a dezamagit publicul. Nu inca... Spunea Clara aici de problemele cu care se confrunta Ding cand joaca pe "teren propriu".



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2012, 22:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ding ne-a demonstrat azi, in locul unde eu nu m-as fi asteptat sa o faca prea curand, ca poate revenii si castiga 5 jocuri la rand, anume in fata compatriotilor la care tine atat de mult. Nu mai e de mult acel tanar talentat dar lipsit de experienta si jucator de moral Wink Chinezul a reusit ceva deosebit azi, iar tribunele "au explodat" in urale la sfarsit, bv lui !

O alta remarca a zilei ar fi imbunatatirea recordului de break-uri maxime/sezon detinut de Mark Selby ... 55 and counting Very Happy si ce meci se anunta in optimi .. cu Ding Surprised



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2012, 14:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mi se pare mie sau Ronnie se straduieste din greu sa-i centreze bilele lui Marcus? Nu sunt jucator de snooker, dar la ce lovituri "de siguranta" a reusit Ronnie cred ca ma descurcam o idee mai bine Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2012, 14:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie pare extrem de plictisit si obosit.Nu stiu daca se simte rau sau doar pur si simplu nu are nici un chef de joc. Sad



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ney
More than a fan


Data înscrierii: 05/Dec/2010
Mesaje: 34

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2012, 15:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru o astfel de atitudine tin minte ca alti jucatori au fost amendati. Sunt fan Ronnie si ii inteleg comportamentul, dar nu pot sa-l accept. Mai bine statea acasa.

LE
Se pare ca in pauza Ronnie a dat cu putina apa rece pe fata. Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui ney Trimite mesaj privat
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2012, 17:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte derutant comportamentul lui Ronnie azi. La inceput parca nu dorea sa castige si nu ii face placere deloc sa joace snooker. L-am mai vazut in dispozitii asemanatoare,insa acum si-a revenit. Nu stiu daca si-a dorit asta sau a fost o intamplare jocul lui de azi.

Nu-l inteleg!La Masterul Gegman l-am vazut concentrat , dornic de victorie pe care a si obtinut-o in final. Acum nu pare interesat. Sigur ca decat o atitudine ca aceasta e mai bine sa renunte.

Sigur ca are circumstante atenuante ,dar la el revenirile parca nu sunt dorite ,ca urmare a unui "mental " superior ,ci par la voia hazardului.
Lui Ronnie ii place numai snookerul care se termina repede,pozitiile sa fie clare ,usoare ,daca e posibil fara a se ajunge la finaluri cu bile colorate , care nu-i fac de loc placere.

Ma bucur ca a castigat , sunt fan Ronnie insa decat sa dezamageasca cu astfel de jocuri mai bine se lasa acum si vom ramane toti cu o excelenta amintire despre el ca jucator.

Mi-a placut enorm cum a jucat(cat am vazutb !) chinezul de 18 ani Lu Niang. Pare un Ding in devenire.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2012, 18:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie! Very Happy
E primul joc pe care il vad si eu de la un capat la celalalt la acest turneu.Mai prinsesem un pic din primul meci al lui Jimmy si cam atat. Oricum, daca o sa ma mai uit, o s-o fac cu sonorul pe mute. Rolling Eyes
Legat de atitudinea lui Ronnie, eu sunt multumit.Nu revine nimeni de la 0-3 daca nu este determinat. Nu a ratat (prea multe) lovituri simple, nu a jucat bile la misto... a fost neglijent la unele lovituri de siguranta dar asa este mereu. Smile Am vazut multe meciuri cu el in care pur si simplu isi batea joc, unele chiar la China Open(cu Fu si Pengfei de exemplu), dar astazi chiar nu a fost cazul. Doar domnul comentator era sigur din primul joc ca Ronnie este hotarat sa piarda. Rolling Eyes Evil or Very Mad
Mie mi s-a parut doar foarte obosit (nici la conferinta nu arata prea bine Arrow http://p.twimg.com/ApFUtM9CQAMPUSy.jpg), stiu ca nici nu s-a putut antrena foarte mult in ultimul timp, a venit si tarziu in China...Sper sa se simta mai bine maine, ma deranjeaza un pic programarea meciurilor, as fi preferat sa fie tot in a 2-a sesiune. Confused Singurul lucru bun este ca joaca impotriva lui Mark Williams, adversarul lui favorit. Twisted Evil Ar fi frumos sa mai treaca o runda, daca nu asta e...Acum ma intereseaza mai mult sa fie apt pentru Sheffield.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Mie 28 Mar 2012, 22:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce intalnire maine Twisted Evil Fireste ca n-o sa vad nimic, ca-i de dimineata meciul, dar o sa iasa scantei tinand cont ca, se pare ca nici China cat e de mare, nu-i mai incape pe cei doi. Mi-ar placea sa bata Ronnie, ca sa-i lase timp lui Mark sa stea in vitrina la Londra( asa cum a zis pe twitter) inainte de CM. Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
rooniefan
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Dec/2007
Mesaje: 735
Locație: Targoviste

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 7:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pana la 0-3 nu am stiu ce sa cred despre Ronnie.Apoi nu am vazut decat finalul meciului decisiv in care a jucat bine.
Ma bucura accedrea lui Ebdon in optimi.Chira daca stilul lui nu imi place,parca imi era dor de el intr-un turneu.



_________________
Un sport nobil pentru oameni nobili.
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2013, Campionatul Mondial 2016, Campionatul Mondial 2017
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui rooniefan Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 8:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mare este minunea ca nu vad pe aici...
...nici o lacrima varsata pentru S.Murphy care a "reusit" performanta de a parasi competitia din primul tur find invins de un posesor de wildcard.Insa Lu Ning si la Haikou l-a invins pe Nigel Bond iar aici trecuse deja de Jamie Jones rezultate de care Shaun le-a ignorat si a platit pentru asta asa ca dupa parerea mea,nu a celor de la WSA,baiatul asta ar merita un wilcard pentru ca in urmatorul sezon sa fie in circuitul mondial profesionist.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 9:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ning deja a trecut pe primul loc de pe lista scurtă a Federației chineze – lista pentru cele două nominalizări la care are dreptul China. La începutul sezonului viitor, în afară de acești doi jucători chinezi și de cei doi campioni continentali, Asia va mai trimite în Main Tour un jucător thailandez și unul indian.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 11:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Meci fara istorie intre Ronnie si Williams. Cred ca Marc Williams are un "complex"in fata lui O'Sullivan daca nu reuseste de 10 ani sa-i mai castige un meci.

Oricum ,surpinzator de sigur pe el Ronnie in acest meci,nu i-a lasat nicio speranta de victorie lui Marc.Comparativ cu ce a jucat ieri, azi Ronnie a jucat cam cum a jucat la Masterul German.Sa vedem ce va fi in continuare!

Trump nu mi s-a parut invincibilul de altadata,jucand suficient ca sa castige un meci dificil cu Bingham destul de exact.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 11:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mark Selby obligat să se retragă : urgență medicală (spasm muscular – cu alte cuvinte, musculatura gâtului și o parte din musculatura umerilor sunt total înțepenite). Ding merge direct în sferturi.

Meciul lui Ali Carter cu Lu Ning trece pe masa 1.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 29 Mar 2012, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai sa-mi ..dau cateva palme Confused ufff .. tocmai acum la gasit necazul si pe Selby, nu cred ca a mai lipsit vreodata de la vreun turneu (cel putin de cand il urmaresc eu) Neutral ba dimpotriva, mereu s-a aratat dornic sa onoreze invitatiile fie si la turnee demonstrative peste mari si tari...soarta asta.
In orice caz, sanatatea e mai importanta decat orice si e de inteles. Dupa cum s-a prezentat in primul meci,marti deabea se misca in jurul mesei..evident nu se simtea bine.
Doamne ajuta sa nu fie ceva grav si sa-si revina repede Notworthy



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023


Ultima modificare efectuată de către skorpyo la Joi 29 Mar 2012, 15:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 3 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community