Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Judd Trump
13%
 13%  [ 5 ]
Stephen Lee
16%
 16%  [ 6 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
21%
 21%  [ 8 ]
Ding Junhui
18%
 18%  [ 7 ]
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
8%
 8%  [ 3 ]
Peter Ebdon
13%
 13%  [ 5 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
Mr.GloSs
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Ian/2011
Mesaje: 222
Locație: Braila

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 12:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu ma intreb in cat timp ar reusi sa inchida masa la fel ca aici: http://www.youtube.com/watch?v=r9JrcfTPtYs&feature=fvwrel Eu cred ca intr-un sfert de ora daca se grabeste.



_________________
„Nu au râs ei cât am plâns eu.” Charlie Chaplin
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mr.GloSs Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 13:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

EXASPERANT

Sunt sigur că într-un meci Ebdon - Muntele Athos, cel de-al doilea ar renunța la cele sfinte Smile
Serios vorbind nu știu zău ce ar putea să placă la un asemenea joc,
în care până și eu mulțumită comentariilor d-lui Bontea văd unghiurile și poziția tacului mai repede decât Ebdon.
Ceea ce mă face însă nervos la adresa lui e că în meciul cu Ding într-un joc
(nu mai știu care) având jocul câștigat și fiind în secvența de bile colorate fiecare pe punctul ei,
cu bila albă între manta galbenă și bila neagră la distanță perfectă și cu unghi perfect ...
se gândește se gândește se gândește după care se așează pe lovitură și .... se duce în spatele bilei negre să .... el știe ce.

Apoi în această finală se așează pe o lovitură și APOI se ridică să ... vadă dacă nu atinge o bilă roșie cu vesta sau subsuoara.
Corect, ce rost are să te asiguri ÎNAINTE dacă atingi vreo altă bilă?
Ce să mai vorbim de "nene arbitru fac pe mine în mijlocul jocului"
Aceste câteva - nu puține - secvențe m-au făcut să gândesc că nu e vorba doar de
sinapse, circumvoluțiuni și viteza impulsurilor electrice ci de ceva muuuult mai penibil.
SIGUR veți spune că nu încalcă regulamentul, așa e aveți dreptate, încalcă doar ...dar hai să nu folosesc nuanțe dure.



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:
EXASPERANT

[...] în care până și eu mulțumită comentariilor d-lui Bontea văd unghiurile și poziția tacului mai repede decât Ebdon.
.

esti sigur ca vezi unghiurile mai repede? .. daca da atunci exerseaza si poate intr-o zi o sa ai sansa sa arati cat de rapid trebuie sa fie un jucator. Nu inteleg unde este problema atata timp cat ce face el este regulamentar. Majoritatea cred ca face intentionat insa acesta este modul lui de joc. In ultimul timp a incercat sa joace mai rapid si a iesit din top 20. Trebuie sa vedem partea plina a paharului, un jucator venit din calificari ajunge in finala eliminand ultimii 2 campioni mondiali.

+ ca avem sansa sa auzim comentarii interesante din partea celor 2 comentatori (daca era un joc rapid nu cred ca aveam aceasta sansa)
Sper incontinuare Ebdon sa pastreze acest stil de joc si cu putin noroc sa castige meciul. Din fericire pentru noi o sa vedem un alt Maguire in sesiunea decisiva sunt sigur ca va castiga minim 7-8 jocuri.




Ultima modificare efectuată de către Adi4Ebbo la Dum 1 Apr 2012, 13:46, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chiar daca Peter Ebdon este lent dar reuseste niste lovituri uneori superbe 8)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 13:51    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

deja Stephen este la masa avand de recuperat 15 puncte cred ca se va face 5-2


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
snookerronnie
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Dec/2010
Mesaje: 244

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 13:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tot respectul pentru Peter! Isi face treaba, va castiga finala, dar modul lui de a practica acest sport nu va aduce fani sau practicanti snookerului!
In alta ordine de idei, da "superb" acel break de 12 din 2005! Ce amintiri dureroase!
Cred ca la tragerea la sorti pentru Campionatul Mondial vor astepta toti capii de serie ca sfintii ca Peter sa fie pus cat mai departe de ei pe tablou! MAI ALES RONNIE!



_________________
Laureat al Premiului Oscue - China Open 2012, UK Championship 2021
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerronnie Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 15:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stephen este in meci si cred ca il va castiga pronositc 10-7 / 10-6 pentru Stephen. Din pacate Ebdon este iesit din meci si practica snooker-ul care l,a dus pe locul 22. Sper macar sa mai castige 1 joc insa nu cred.
Oricum am avut o dimineata perfecta seara este umpic mai grea Sad Sad


edit: nu cred asa ceva... eurosport intrerupe o finala pentru un meci de mana a 5-a din Germania incredibil!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 15:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva un link ?



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 15:33    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

edit: nu cred asa ceva... eurosport intrerupe o finala pentru un meci de mana a 5-a din Germania incredibil!!![/quote]
probabil ca audienta este scazuta! Mie nici macar nu-mi vine sa cred ca Ebdon poate avea fani
http://www.sportlemon.tv/v-2/18/72/v-387255.html


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
Shcarmens
Addicted to snooker


Data înscrierii: 30/Mar/2011
Mesaje: 319
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 15:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sau http://www.lshunter.tv/other-live-streaming-video.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Haikou World Open 2013, China Open 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Shcarmens Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 15:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

serbanm a scris:
edit: nu cred asa ceva... eurosport intrerupe o finala pentru un meci de mana a 5-a din Germania incredibil!!!

probabil ca audienta este scazuta! Mie nici macar nu-mi vine sa cred ca Ebdon poate avea fani
http://www.sportlemon.tv/v-2/18/72/v-387255.html[/quote]
iti spun sigur meciul Hannover 96 - Mönchengladbach este un meci fara miza in germania. Monchengladbach avand asigurat locul 4 iar Hannover este la mjlocul clasamentului.

Si da Peter are fani Very Happy poate mai multi decat crezi tu Razz

edit: 7-8 ... deja Stephen face spectacol....pacat macar daca pierdea la 6 sau la 7 asa o sa fie dureros sper sa nu il afecteze pe Peter si sa reuseasca o calificare la Campionatul Mondial.... (din pacate nu pot sa vad meciul online ca am un PC de 2 lei insa am un livescore deschis .... imi poate spune cineva care se uita cum se misca Peter? tota asa incet Smile
edit2: 8-8 Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 17:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Senzațională egalarea lui Mags ! Dar tot Ding pare să se distreze mai bine ! Că doar e ziua lui. Wink



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 1 Apr 2012, 17:23, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 17:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din acest moment Maguire este clar favorit si nici nu vad cum ar putea pierde.Peter rateaza deja multe bile.



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 17:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Peter rateaza deja multe bile.

Poate că e și deshidratat de atâtea pauze de mers la toaletă... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 1 Apr 2012, 17:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Din acest moment Maguire este clar favorit si nici nu vad cum ar putea pierde.Peter rateaza deja multe bile.

e clar asta ... sincer am avut o mare surpriza de dimineata cand a jucat exceptional ....... chiar nu credeam ca a terminat sesiunea cu 5-1 se pare ca revine la jocul care la aruncat din top 16 pacat. Oricum Stephen trebuie felicitat o revenire senzationala iar de castigat sigur o va face 10-8 sau 10-9 dar nu cred ca Peter mai poate lua 1 Frame.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 7 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community