Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Judd Trump
13%
 13%  [ 5 ]
Stephen Lee
16%
 16%  [ 6 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 3 ]
Ronnie OSullivan
21%
 21%  [ 8 ]
Ding Junhui
18%
 18%  [ 7 ]
Ali Carter
0%
 0%  [ 0 ]
Neil Robertson
8%
 8%  [ 3 ]
Peter Ebdon
13%
 13%  [ 5 ]
Voturi totale : 37

Autor Mesaj
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 19:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Peter Ebdon revine in forta Mr. Green .Cum ne cum el a ajuns in semifinale


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 21:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu-i plăcut, dar nici ușor (Smile)să pierzi un meci în decisiv, prin repoziționarea bilei negre, mai ales în urma unei lovituri norocoase.
Ronnie a reușit să piardă 2 jocuri săptămâna aceasta prin repoziționarea bilei negre, unul cu Marcus, altul cu Stephen.
Cifra aceasta, doi, îmi aduce aminte de alt jucător care a pierdut două meciuri importante în frame decisiv, prin repoziționarea bilei negre: finala Mastersului din 1998 și meciul din prima rundă a ediției 2006 a Campionatului Mondial... Sad



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 22:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
1, 2, 3 Laughing


Ce se intampla cu John este "obosit" dupa meci sau .........? Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 22:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sau. Laughing
Meciul a avut loc joi seara (după ora Chinei). Pozele au fost făcute vineri dimineața. Wink Laughing

Alții preferă să tragă din țigară la conferința de presă... (1, 2) Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
tavy2008
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Aug/2008
Mesaje: 354
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 30 Mar 2012, 23:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Declarații după meciul Stephen Lee - Judd Trump

STEPHEN LEE – "Judd a început foarte bine, eram condus cu 2-0 și am crezut că voi fi ținut pe margine majoritatea după-amiezii. Am realizat două break-uri de peste 100 de puncte pentru a reveni, apoi am crezut că am șanse. Este un jucător foarte bun, un talent extraordinar și cred că, dacă nu aș fi reușit cele două break-uri, el ar fi fost încă în turneu, jucând cu Stephen mâine. Sunt foarte mulțumit de modul cum am terminat acest meci. Am avut foarte mare încredere în ultimele șase luni și o revenire nebună. Mă bucur de snooker-ul pe care îl joc, am un adversar extraordinar cu care voi juca mâine, nu te întâlnești des cu cineva așa de bun ca Stephen. Am vrut doar să-l înving pe Judd și nu m-a interesat modul cum o fac, am vrut doar să-l înving pentru că nu am vrut să mă duc acasă așa devreme. Mi-am dorit să am o confruntare cu el, este un test foarte bun pentru mine în acest moment. Acum sunt în semifinale, Stephen este un jucător foarte bun și ne vom duela mâine în finala, iar cel mai bun dintre noi va câștiga. Barry Hearn a reformat acest sport și nu am ratat această oportunitate. Am fost un pic norocos, am prins o formă bună la momentul potrivit și am eliminat câțiva jucători cu care avusesem dificultăți în ultimii ani ca, de pildă, Mark Williams, Neil Robertson sau Mark Selby. Este depășirea unei bariere psihologice să elimini asemenea adversari. M-am bucurat de snooker-ul jucat și pentru că se joacă mai des, mergem de la un turneu la altul, ceea ce este foarte plăcut. Nu m-am antrenat, doar am mers de la un turneu la altul și a fost exact de ce aveam nevoie pentru jocul meu în ultimii ani. O să-mi iau o săptămână liberă și apoi voi avea două săptămâni de pregătire pentru Campionatul Mondial. Să fiu sincer nu m-am mai antrenat pe cont propriu de trei luni, însă acum vreau să fac câteva activități de rutină și să mă pregătesc cât pot de bine pentru Campionatul Mondial. Dar, din nou, mai sunt două săptămâni și încă nu-mi fac griji pentru acest aspect."

JUDD TRUMP – "Am început bine, dar Stephen a jucat la fel de bine și a făcut 2-2. După a trebuit să mă zbat. Ar fi trebuit să câștig un joc important și să duc scorul la 3-3, dar am ratat ușor bila roz. Nu pun mare preț pe acest meci. Este mult mai greu să joci aici cu diferența de fus orar, deci nu o să dau o mare importanță. Aștept cu nerăbdare Campionatul Mondial, unde sper să am o evoluție bună. Este dezamăgitor să nu îmi pot apăra titlul aici, am simțit că am jucat bine, m-am simțit bine la începutul meciului, după care am început să ratez câteva bile. El a jucat bine, deci nu poți să te aștepți să câștigi. Mă duc acasă acum și o să am vreo două zile libere, după îmi voi pune un nou vârf (de tac) și mă voi antrena serios pentru Campionatul Mondial. O să mă duc acolo în ziua dinaintea începerii turneului doar pentru a mă relaxa."



_________________
/STEPHEN LEE/
Laureat al Premiului Oscue - German Masters 2011, German Masters 2012, Haikou World Open 2012, Shanghai Masters 2012, Welsh Open 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui tavy2008 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 0:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:

Alții preferă să tragă din țigară la conferința de presă... (1, 2) Laughing


What? Shocked Stiam ca se lasase...Inteleg ca iarasi a starnit un mic scandal din cauza asta. Laughing Legat de John, sper ca a fost mai cuminte in avion. Twisted Evil

Despre meci... Mags a avut noroc la ultima bila dar sincer dupa atatea infrangeri in fata lui Ronnie merita si el o victorie. Smile Am avut o presimtire inaintea acelei bile negre de pe punct pe care a ratat-o in decisiv dar de data aceasta a mai primit o sansa. Wink Ronnie mi-a placut si astazi, a revenit de fiecare data si ar fi putut sa castige daca era atent la ultima bila rosie. E bine si asa oricum. Smile Frumoasa reactia de la final, nu a fost frustrat, l-a felicitat cu zambetul pe buze pe Stephen.Applause

Si apropo de reactiile de final, eu nu citisem ce a spus Mark Williams dar inteleg ca a fost deranjat de Ronnie. Confused Eu sincer n-am observat nimic, doar a ridicat mana pentru a saluta publicul. Pentru acest lucru trebuia sa astepte sa iasa el din arena??? Shocked Devine penibil galezul...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 8:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

On fire să fii, baftă să ai... Laughing

Fumează, fumează... dar a verificat cineva ce a pus în foiță? Laughing

Eu țin cu Ding... e și ziua lui... în finală. Ar merita să o serbeze cu o victorie acasă... alături de compatrioții săi, alături de familie... Smile

Nu am emoții în ceea ce privește meciul cu Ebdon, dar... în finală îi va fi sigur greu. Și Maguire e în formă, dar și mai în formă pare Lee.



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eh .... nu cred ca am ratat meciurile lui Peter tocmai azi il vad si cred ca o sa il bata rau Ding. Pacat Confused Confused


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 14:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ay papito, poate o reusi si Maguire sa ia si el un turneu. Ar fi fantasmagoric. Laughing Laughing Laughing Nu mai votez ca am votat de doua ori cu el si a pierdut imediat. Very Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 14:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Ay papito, poate o reusi si Maguire sa ia si el un turneu. Ar fi fantasmagoric. Laughing Laughing Laughing Nu mai votez ca am votat de doua ori cu el si a pierdut imediat. Very Happy

o sa ii fie greu cu Ding Smile
edit1: este ceva dubios la mijloc .... atunci cand ma uit la meci Ebdon pierde .. probabil ca daca ma uitam de la inceput nu trecea nici de Rory

edit2: ce romantici sunt asiaticii asculta Celin Dion


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
XLNC
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Aug/2009
Mesaje: 104
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 15:47    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Frumos turneu spre excelent.
Dramatism, mocheta nu-ți "scoate" ochii.
Păcat de Lee, dar Maguire a fost mai bun.
Ding e iarăși foarte bun.
CE să cer mai mult ... 3 dintre favoriți sunt în semifinale.



_________________
I want to be smarter than ... yesterday.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui XLNC Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BRAVO!!!! nu ma asteptam ca Peter sa castige ... incredibil 5 jocuri la rand !!!
Pacat ca joaca cu Maguire nu cred ca poate sa emita pretentii la victorie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 17:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
Pacat ca joaca cu Maguire nu cred ca poate sa emita pretentii la victorie.


Dimpotrivă, Maguire e departe de a fi cel mai răbdător om din lume. Îl poate toca și pe el cu stilul "la-fiecare-5-lovituri-stăm-câte-un-minut-sau-două". S-a jucat tehnic foarte bine, dar semifinala a fost un plictifest veritabil. Apropo, știam că regulamentul e permisiv cu timpul alocat unei lovtiuri, dar totuși e o limită, iar în ultimul frame, la a doua lovitură, cu bila albă pe manta superioară și o întoarcere standard în zona inferioară, să stai 2 minute, pe ceas, mi se pare cam... nu știu, nu găsesc un cuvânt potrivit. Eu aș spune lipsit de bun simț și fair-play, dar poate mă înșel.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 18:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asadar, Ding nu va avea ocazia de a-si face singur un cadou maine...

Foarte frumoasa evolutia... arbitrei Zhu Ying. Laughing Una peste alta, gg Peter. Chiar nu ma asteptam la o finala Maguire - Ebdon... E un meci la care nu prea se poate da un pronostic.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Sâm 31 Mar 2012, 18:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu nu m-am plictisit poate daca nu era Ivy ... Sper sa fie si la finala. Foarta draguta in viitor poate apar mai multe doamne. Deja Tabb ma plictiseste ...

Referitor la regulament nu cred ca Peter a facut ceva gresit. E un jucator care are nevoie de timp pentru a ramane concentrat.




Ultima modificare efectuată de către Adi4Ebbo la Sâm 31 Mar 2012, 18:09, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Openul Chinei 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Următoare
Pagina 5 din 10

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community