Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72, 73  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul mondial 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2012 ?
Stephen Hendry
7%
 7%  [ 5 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 6 ]
Jamie Jones
2%
 2%  [ 2 ]
Ali Carter
5%
 5%  [ 4 ]
Ronnie OSullivan
58%
 58%  [ 40 ]
Neil Robertson
5%
 5%  [ 4 ]
Ryan Day
4%
 4%  [ 3 ]
Matthew Stevens
5%
 5%  [ 4 ]
Voturi totale : 68

Autor Mesaj
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

alexandra0003 a scris:

sevvilla86, unde ai găsit emoticonul cu trofeul?


Tot de aici, mai fusese folosit cu alte ocazii. Smile

*Legat de retragere,ma bucura anuntul sau, eram sigur ca va proceda asa. Very Happy Din moment ce e campion, nu mai are grija clasamentului pentru ca este calificat automat la fiecare turneu. Deci nu va mai fi nevoit sa faca act de prezenta in China si se va concentra pe turneele din regat, ceea ce nu e tocmai rau. Va avea o mai mare pofta de joc la UK sau la Masters. Very Happy
Inca o data, bravo Ronnie si multumiri pentru aceste doua saptamani minunate! Very Happy Acum astept cu nerabdare Campionatul Mondial din 2016! Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum patru ani am executat un dans salbatic al victoriei prin sufragerie, pentru ca-mi dorisem atat de mult sa-l vad pe Ronnie ridicand trofeul mondial live. (Fan hotarat din 2005, de la CM. Bun moment mi-am ales.)
Acum m-am bucurat senin, in sinea mea. M-am bucurat de o victorie pe deplin meritata, pentru ca l-am vazut pe Ronnie calm, in forma, respectuos fata de joc si adversar, hotarat sa ofere un spectacol de calitate si decis sa invinga.

Multumesc, Ronnie! Mare bucurie! Majoreta Notworthy Applause

*Ronnie Jr. Leit tata. GREAT SHOT!
*Ray Reardon. Foarte elegant ca a fost invitat.

Sper sa se bucure din plin de cele 6 luni de pauza. Daca vrea, sa plece si-n jurul lumii. Wink Sau sa joace fotbal cu feciorasul. Ce-o fi mai important. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Superb meci, un CM de neuitat. Applause Notworthy
Bravo Ronnie! A avut un parcurs impecabil si o atitudine pe masura, dar mai presus de toate ne-a dat posibilitatea noua fanilor devotati (cum bine zicea MC) sa ne bucuram de hotararea lui de juca snooker in continuare. Notworthy
Felicitari si lui Ali si lui Peter ca i-a schimbat intr-o asa de mare masura jocul, dar ca sa fiu rautacioasa spun ca Ronnie i-a batut si pe rand si la pachet. Laughing
BRAVO RONNIE! Majoreta



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vazand unele ratari ale lui Ronnie atunci cand erau si alte variante de atac,poate mai usoare, mi-am adus aminte ca am auzit un antrenor de tenis spunand ca Federer rateaza pt ca are prea multe variante de joc, el putand juca orice lovitura. Cred ca i se aplica si lui Ronnie!
Trebuie sa fim multumiti ca am avut un campionat mondial excelent, cu meciuri bune, break maxim, multe surprize, doi finalisti merituosi, iar campionul a fost jucatorul cel mai constant in cele 17 zile (nu cred ca l-a votat cineva la constanta pe tot parcursul turneului). Doar retragerea lui Steven ne poate lasa un gust amar!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu ma pot abtine sa nu pun declaratia lui Steve Davis dupa victoria lui Ronnie:
"I don't think I have seen Ronnie O'Sullivan look so good for a whole tournament or play so well. The balance in his game is magnificent and when he plays like that he truly is the greatest player ever to play the game. He's a demi-god with what he can do with a cue in his hand."


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ole Very Happy Roonie O'Sullivan campion mondial Party
Si noul sezon abia astept sa inceapa Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnisoara a fost sora lui, asa este.

Si copilul?... daca pana acum ma intrebam ce l-a putut calma in felul acesta pe imprevizibilul si uneori grosolan de temperamentalul Ronnie, acum e limpede, e acest copil absolut rupt din el insusi, zici ca e clona, dezghetat si precoce, o minune de baiat! Asta e, fiecare are motivatiile lui de a se calma, la The Rocket, pista de aterizare a fost acest copil frumos.

Hai, ne vedem in sezonul urmator. Pana atunci insa avem, desigur, etapa a V-a a Campionatului National de Snooker care se va tine, unde?... Smile La Arad, desigur! Sunteti invitati cu totii, 18-20.05. Papa!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie... Felicitari si invinsului...

Totusi, "crema" acestui CM, va ramane... amaruiul 147 de adio, al lui Hendry.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din categoria "Dacă doriți să revedeți": Finalul
Mâine dimineață vine și traducerea interviurilor.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
serbanm
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Feb/2011
Mesaje: 181

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
din categoria "Dacă doriți să revedeți": Finalul
Mâine dimineață vine și traducerea interviurilor.

Multumim, Mihai!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui serbanm Trimite mesaj privat
CristinaRo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 1025
Locație: Ploiesti

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
din categoria "Dacă doriți să revedeți": Finalul
Mâine dimineață vine și traducerea interviurilor.


Multumim Mihai! Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Masters 2010, Wuxi Classic 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CristinaRo Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mac1951ro
Addicted to snooker


Data înscrierii: 28/Apr/2011
Mesaje: 394

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 22:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Ronnie !Ma bucur pentru victoria lui meritata si anticipata dupa ce a aratat in ultimele luni. Nu cred ca mai pot sa adaug ceva dupa declaratia lui Steve Davis care spune totul despre Ronnie cel de acum.

A fost un CM deosebit pe care o sa-l pastrez ca o amintire pretioasa.Mai intai breakul lui Hendry,jocul lui foarte bun din primele doua meciuri , apoi anuntarea retragerii .
Un alt Ronnie, asa cum nu l-am vazut in ultimii ani care a dominat clar tot turneul .A eliminat trei fosti campioni mondiali si a etalat un joc magnific.

Ali Carter un finalist merituos ,dar asa cum anticipam nu a putut sa-i faca fata unui Ronnie in forrma maxima.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Players' Championship 2018
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mac1951ro Trimite mesaj privat
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 23:06    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mac1951ro a scris:
Bravo Ronnie !Ma bucur pentru victoria lui meritata si anticipata dupa ce a aratat in ultimele luni. Nu cred ca mai pot sa adaug ceva dupa declaratia lui Steve Davis care spune totul despre Ronnie cel de acum.

A fost un CM deosebit pe care o sa-l pastrez ca o amintire pretioasa.Mai intai breakul lui Hendry,jocul lui foarte bun din primele doua meciuri , apoi anuntarea retragerii .
Un alt Ronnie, asa cum nu l-am vazut in ultimii ani care a dominat clar tot turneul .A eliminat trei fosti campioni mondiali si a etalat un joc magnific.

Ali Carter un finalist merituos ,dar asa cum anticipam nu a putut sa-i faca fata unui Ronnie in forrma maxima.


Si pentru mine e la fel, voi pastra acest Campionat Mondial ca o amintire extrem de pretioasa.

As spune ca e un alt Ronnie cu totul, nu numai un alt Ronnie asa cum n-am mai vazut in ultimii ani. Nu am vazut un astfel de Ronnie niciodata!


Am tot cautat sa dau peste cateva video-uri difuzate pe BBC two in aceste doua zile ale finalei:
1. materialul despre Alex Higgins difuzat de BBC ieri.
2. interviul cu Ronnie inainte de finala dat de BBC ieri, dupa materialul cu Alex Higgins. In acel interviu Ronnie spunea: "three titles are good, four are great", dar nu mai stiu continuarea (a facut referire si la 5-6-7 titluri).
3. materialul dat imediat dupa sesiunea a treia a finalei, material despre Stephen Hendry. Chiar asa s-a numit "Hendry: the story".
4. inceputul sesiunii decisive. Mi-a placut tare mult intro-ul: the arena, the MC, the referee, the players,... Apoi a fost un scurt material despre Stephen Hendry si apoi intrarea lui Hendry in arena si scurtul interviul dat lui Rob Walker.
Ati vazut aceste materiale pe undeva prin marele univers al net-ului? Very Happy

EDIT: Am gasit primele doua puncte de mai sus: aici (incepand cu minutul 4:41) si aici
(Mihai, daca ai putea (cand ai un pic de timp, bineinteles) sa traduci ce-au spus cei doi finalisti [e si interviul cu Carter in primul link, pana la minutul 3:00] inainte de finala ar fi extraordinar [unii dintre noi se descurca mai greu cu engleza pe un fisier audio]. Thanks! Smile Si inca o data multumiri pentru toata munca depusa cu traducerile la acest Campionat Notworthy )




Ultima modificare efectuată de către alexandra0003 la Lun 7 Mai 2012, 23:57, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Lun 7 Mai 2012, 23:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

alexandra0003 a scris:

Ati vazut aceste materiale pe undeva prin marele univers al net-ului? Very Happy

Doar în direct de la BBC, ca și tine. Chiar ar merita aceste clipuri să fie stocate undeva, pentru că nu te întîlnești zilnic cu așa ceva. Eu, spre exemplu, nici nu aveam habar cît de drăguță este fiica lui Alex Higgins... Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2012, 3:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[quote="alexandra0003"]
mac1951ro a scris:



4. inceputul sesiunii decisive. Mi-a placut tare mult intro-ul: the arena, the MC, the referee, the players,... Apoi a fost un scurt material despre Stephen Hendry si apoi intrarea lui Hendry in arena si scurtul interviul dat lui Rob Walker.





Cu asta cred ca pot ajuta. Am inregistrat audio inceputul transmisiunii, vreo 22 minute la calitate .flac. Daca vrei ti-o pot uploada sau pot incerca sa o pun pe ceva gen trilulilu.



M-am bucurat acum 4 ani ca l-am vazut castigand pe live un campionat mondial. Stiindu-i toanele, i-am multumit ca l-am vazut castigand macar un titlu cu ochii mei. Am vazut in proportie de 95% meciurile sale si am zis ca mult mai bine decat a facut-o nu poate juca. Revenind in prezent, saptamanile astea cred ca am vazut imposibilul. Imediat dupa ce am vazut tabloul am zis ca e imposibil traseul, cu 3 campioni mondiali in cale. Din 2008 nu prea l-am mai vazut sa se adune serios asa ca nu aveam sperante mai deloc. Si totusi am inceput sa ma uit, la turneele din timpul sezonului abia m-am uitat dar campionatul mondial nu poate fi ratat. Si, incet incet, incepand cu Ebdon si cu atitudinea avuta la masa am avut o licarire de speranta, ca poate face ceva. Nu in fiecare zi joaca atat de calm, calculat si cumpatat. Vorba lui Mihai de acum vreo saptamana, asta nu e Ronnie, cineva sigur l-a inlocuit. Asta nou are luneta la tac, ca ala vechi nu l-am vazut in viata mea sa aibe mai mult de 50% la loviturile de distanta intr-un turneu, ce sa mai zic de turneul asta marele care dureaza 17 zile. Trece de Ebdon si imi zic, "a trecut de acest Sorin Cartu al snookerului, meciul asta cred ca e un prag psihologic". Urmeaza Mark J la rand, imi aduc aminte de meciul din 2008 si imi zic ca macar va fi spectacol desi eram destul de optimist ca va si trece de el. Am un gust amar ca acum 4 ani am plecat din pub la 12-7 si n-am apucat sa traiesc live maximul, si acum daca ma uit cum deblocheaza penultima bila rosie si aud reactia spectatorilor mi se ridica parul de pe mana, ce as fi facut daca vedeam asta live si cum s-ar fi uitat toti oamenii din local la mine Laughing? Incepe meciul si vad o constanta in joc uluitoare, ceva de speriat. Iarasi vad lucruri dubioase, incepe omul frame dupa frame cu rosie-neagra, toate bilele rosii grupate in centrul mesei, nici una pe menta, si totusi nu se uita, ba chiar refuza sa plece pe maxim. Din cand in cand mai greseste si pleaca cu vreo 5 rosii si 5 negre, aia de la BBC se grabesc de la prima rosie sa ne arate ca e plecat pe maxim, el isi da seama de greseala si schimba placa, ba o roz, ba o albastra, e uluitor! omul vrea neaparat sa ii ia frameurile, atent, calculat si nu foarte grabit, ca niciodata! Ii ia si lui Mark 6 frameuri la rand(parca i-a luat si lui Ebdon tot asa dar a trecut atata timp de atunci ca nu mai stiu exact) cu un joc intre bile aproape de perfectiune. Si iata-l ca ajunge din nou in sferturi. Ultimele 2 dati mi-am facut inima rea privind cum isi ia bataie datorita cinismului exagerat al adversarilor si evident, rabdarea inexistenta a favoritului. Urmeaza Nelutu, head-to-headul parca imi da mai multa speranta. Si cu el vine si prima sesiune in care intra in dezavantaj. Nu stiu ce sa cred si la ce sa sper, inca nu mi-am dat seama de toanele domnului. Iara vine infama sesiune numarul 2, si cu ea 6 frameuri la rand castigate in toate felurile, tactic, fragmentat dar si cu braeakuri mari. Asta e momentul in care realizez ca a venit sa castige, si-a dat seama si BetFredul, bookmakerii stiu ei ce stiu. Si l-a dat la o parte si pe blondul asta care m-a emotionat atat de tare in finala din 2010 prin imbratisarea cu maicasa. Baiatul asta nu e pe lista neagra, inca Laughing . Desi a lasat 3 campioni mondiali in spate, vine omul de care as putea spune ca mi-a fost cel mai frica, Matthew, baiatul asta joaca cu o dorinta arzatoare de a deveni campion mondial, poate ca nu a patit-o de atatea ori ca Jimmy, dar 2 finale pierdute, ambele de la 16-16, sunt greu de uitat. Din pacate pentru el Ronnie merge ceas, iarasi conduce, iarasi vine infama sesiune numarul 2, pe care eu unul o consider cea mai buna sesiune a lui Ronnie din intreg turneul. Iara turuie la foc continuu 6 frameuri consecutive(aproape 7, dar Matthew realizeaza o furaciune incredibila), dar cu marea diferenta fata de celalalte dati ca de data asta jocul tactic a fost magistral, saracul Matthew n-a avut o bila usoara de atacat, n-a avut nici o sansa mai de doamne ajuta sa preia initiativa de-a lungul celor 6 frameuri. Vroiam sa imi dea cineva o palma sa vad daca e adevarat ce se intampla. Sesiunea urmatoare ajunge sa se ridice din scaun cand are nevoie de 2 snookere, raman dea dreptul scurtcircuitat, iarasi parca cer o palma sa ma trezeasca. Incet-incet omul se apropie de finala jucand caracteristic si totusi atat de necaracteristic. Si odata cu finala vine si declaratia amenintatoare, ca se retrage, ca sa vezi! Sunt obisnuit, si dupa cum am spus-o nu ma sperie. Sa vina finala! Multumesc domnului si cerului ca traiesc sa mai vad o finala cu Ronnie. Sunt amator de statistica, cred ca v-ati dat seama, aaa, am si spus-o parca Razz, procentajul finalelor lui Ronnie e 100% si head-to-headul e dea dreptul infiorator pentru adversar, sunt fericit din punctul asta de vedere, e meciul care l-am considerat cel mai usor dintre toate si totusi ajung sa traiesc in tensiune maxima toate sesiunile. Parca vad in Ali un mic Ebdon si ca sa fie cosmarul complet, englezii aia mi-l arata odata la 15 minute pe infamul creator al catenaccioului snookeristic. Inceputul finalei e ca din tun dar incet incet ritmul scade si simt cum incep sa innebunesc, ma gandesc cata rabdare mai poate avea Ronnie? Ca sa ne enerveze si mai tare, Ali refuza lovituri de atac, safetyul e la putere. Si uite asa ciupeste frameuri, Ronnie incepe sa fie scos din mana si incep sa ma enervez. Dar vine momentul cheie, acel break imposibil de 38 si ratarea lui Ali la bila roz, e momentul in care mi-am dat seama ca Ali cedeaza. Al doilea moment cheie e la 14-7 cand finala s-a cam rupt, indiferent ca la un moment dat s-a facut 14-10 pentru mine nu prea a mai contat. Frameurile trec nu prea pot sa ma uit, bilele cad, la fiecare frame castigat, urlu prin camera, dau din maini, colegii de camera se uita la mine ca la o maimuta Laughing . Asta e domne! E campion mondial! Sunt fericit ca n-am stat 17 zile degeaba uitandu-ma la snooker. S-a terminat! Uite-l pe ala mic ca a mai crescut fata de data trecuta, si doamne cat de mult il iubeste tasu, emotionante momente, e greu de exprimat ce am simtit. Declaratia ma incanta la maxim, nu da semne ca se va retrage, si cu noua atitudine s-ar putea sa devina cu adevarat dominant, si totusi inca nu pot sa cred tot ce s-a intamplat de-a lungul celor 17 zile. Pacat ca s-a terminat, acum nu mai am scuza ca stau in loc sa ma apuc de invatat Razz. Si acum in final, imi dau seama ca am scris un intreg roman Shocked si imi cer scuze celor care ma vor injura ca am scris atata Very Happy. Sunt totusi destul de sigur ca multi dintre fanii die-hard Ronnie se vor regasi macar in cateva dintre cuvintele scrise de mine si vor aprecia macar putin de tot acolo in sinea lor "micuta" mea poveste Very Happy .

Macar pentru cateva zile voi fi fericit si pentru asta trebuie sa spun

Multumesc Ronnie!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul mondial 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... 69, 70, 71, 72, 73  Următoare
Pagina 70 din 73

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community