Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 71, 72, 73  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul mondial 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2012 ?
Stephen Hendry
7%
 7%  [ 5 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 6 ]
Jamie Jones
2%
 2%  [ 2 ]
Ali Carter
5%
 5%  [ 4 ]
Ronnie OSullivan
58%
 58%  [ 40 ]
Neil Robertson
5%
 5%  [ 4 ]
Ryan Day
4%
 4%  [ 3 ]
Matthew Stevens
5%
 5%  [ 4 ]
Voturi totale : 68

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20201
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 11 Apr 2012, 20:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Runda a 5-a (a ultimilor 48 ) se joacă sâmbătă, 14 și duminică, 15 aprilie. Vineri, 13 aprilie e zi de pauză : se schimbă postavul pe toate mesele.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 11 Apr 2012, 20:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Runda a 5-a (a ultimilor 48 ) se joacă sâmbătă, 14 și duminică, 15 aprilie. Vineri, 13 aprilie e zi de pauză : se schimbă postavul pe toate mesele.

MULTUMESC CLARA!! sper ca Ebdon sa treaca mai departe (slabe sanse) Shocked


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 739
Locație: Brasov

MesajTrimis: Mie 11 Apr 2012, 20:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mie unul mi-ar placea sa-l vad pe Luca Brecel la Crucible anul acesta ! Very Happy



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 11 Apr 2012, 20:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Mie unul mi-ar placea sa-l vad pe Luca Brecel la Crucible anul acesta ! Very Happy

asta daca trece de Holt si King!!! sper totusi sa nu il vedem in acest an pe King la eurosport Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 11 Apr 2012, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adi4Ebbo a scris:
Felicitarii Robert insa nu sunt chiar asa impresionat!! a avut o masa usoara peste 55% din jucatorii de top realizau un 147.


Hai las-o baltă, nu ești chiar așa impresionat... Adevărul e că l-a ajutat și vântul la vreo două lovituri, iar buzunarele oricum erau mai mari decât de obicei, altfel nu intrau bilele. Eu unul care mă chinuiesc cu un 30, îmi permit să admir puțin precizia, calmul și tăria lui psihică știind potențialul break-ului. Cu atât mai mult loviturile de recuperare a poziției bilei albe. Nu există 147 neimpresionant. "Părerea mea"... Smile



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Mie 11 Apr 2012, 23:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Adi4Ebbo a scris:
Felicitarii Robert insa nu sunt chiar asa impresionat!! a avut o masa usoara peste 55% din jucatorii de top realizau un 147.


Hai las-o baltă, nu ești chiar așa impresionat... Adevărul e că l-a ajutat și vântul la vreo două lovituri, iar buzunarele oricum erau mai mari decât de obicei, altfel nu intrau bilele. Eu unul care mă chinuiesc cu un 30, îmi permit să admir puțin precizia, calmul și tăria lui psihică știind potențialul break-ului. Cu atât mai mult loviturile de recuperare a poziției bilei albe. Nu există 147 neimpresionant. "Părerea mea"... Smile

mai am eu 1 Very Happy dar numai conteaza Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Joi 12 Apr 2012, 11:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mie mi-a placut breakul maxim al lui Milkins, bravo lui



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Theodor Cepraga
Addicted to snooker


Data înscrierii: 29/Oct/2008
Mesaje: 249
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Joi 12 Apr 2012, 11:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am rezolvat dilema. Exista mai multe scoruri de 10-0 in calificarile pentru mondial. Unul din exemple este meciul din ultimul tur pentru editia din 2005:Ali Carter - James Wattana 10-0.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Theodor Cepraga Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 674
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 12 Apr 2012, 12:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
Nu există 147 neimpresionant. "Părerea mea"... Smile


Touche Wink



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Joi 12 Apr 2012, 19:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se mai uita cineva la meciul Brecel-Holt ? Incredibil ce noroc a avut Holt in jocul 18. Si cand ma gandesc ca la noi sunt jucatori care spun ca un arbitru nu ar mai zice ratare chiar la snookere cu iesire usoara... cu o manta.... dupa cateva lovituri.

9-9 acum. Decisivul...

.....

Revenind... Extraordinar meci!!!
Trebuie sa spun, am vazut in meciul asta ceva ce nu am mai vazut demult. Fair-play adevarat, cum nu credeam sa vad vreodata intr-un meci la asa nivel, si mai ales in asa moment...

In jocul decisiv, Luca Brecel a atacat o bila cu manta la buzunarul superior stang, a ratat, a intrat in alta rosie deblocand bila roz, iar rosia a intrat in buzunarul de jumatate. Un noroc fantastic, de zile mari.... Ba chiar obtinuse si o pozitie buna la bila roz. Si, in momentul asta, la scorul de 9-9 intr-un meci pana la 10, a decis sa joace o lovitura de siguranta la bila galben, desi bila roz era mai mult decat evidenta. Nu a vrut sa castige asa.
Inca o data... EXTRAORDINAR!!!




Ultima modificare efectuată RVI la Joi 12 Apr 2012, 20:08, modificat de 3 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Joi 12 Apr 2012, 19:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesant... Brecel mai departe, doar un pas de făcut mai rămâne. Ian McCulloch, Barry Pinches, Michael Holt, înșirați pe drum, toți jucători cu experiență. Urmează Mark King. Ar fi cel mai tânăr participant la Mondiale dacă trece și de el. Multă baftă!

Holt - Brecel finalul jocului 18 + frame 19

RVI a scris:
Incredibil ce noroc a avut Holt in jocul 18. Si cand ma gandesc ca la noi sunt jucatori care spun ca un arbitru nu ar mai zice ratare chiar la snookere cu iesire usoara... cu o manta.... dupa cateva lovituri.


- primele minute în clip, interesantă situație, nu se vede însă cum s-a ajuns la poziția de snooker

RVI a scris:
Fair-play adevarat, cum nu credeam sa vad vreodata intr-un meci la asa nivel, si mai ales in asa moment...

In jocul decisiv, Luca Brecel a atacat o bila cu manta la buzunarul superior stang, a ratat, a intrat in alta rosie deblocand bila roz, iar rosia a intrat in buzunarul de jumatate. Un noroc fantastic, de zile mari.... Ba chiar obtinuse si o pozitie buna la bila roz. Si, in momentul asta, la scorul de 9-9 intr-un meci pana la 10, a decis sa joace o lovitura de siguranta la bila galben, desi bila roz era mai mult decat evidenta. Nu a vrut sa castige asa.
Inca o data... EXTRAORDINAR!!!


- la minutul 35 în clip



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 954
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 13 Apr 2012, 11:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dupa calificarea in ultimul act al...
...acestor calificari in urma victoriei obtinute in dauna lui J.White chinezul L.Chuang il va intalni pe J.Cope care nu prea este in forma asa ca tare mult as vrea ca in primul tur la campionatul mondial dupa cativa ani o noua disputa...R.O'Sullivan-L.Chuang ca doar teoretic exista si posibilitatea asta.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Adi4Ebbo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Sep/2010
Mesaje: 1194
Locație: Craiova

MesajTrimis: Vin 13 Apr 2012, 14:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acest Alfie Burden face senzatie!! cred ca o sa ajunga pe tablou fara probleme...... nu vad cum Ebdon poate sa treaca de el Sad


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Adi4Ebbo Trimite mesaj privat
Daros
Addicted to snooker


Data înscrierii: 10/Dec/2010
Mesaje: 417
Locație: Flora, NO

MesajTrimis: Vin 13 Apr 2012, 17:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

RVI a scris:
Fair-play adevarat, cum nu credeam sa vad vreodata intr-un meci la asa nivel, si mai ales in asa moment...

In jocul decisiv, Luca Brecel a atacat o bila cu manta la buzunarul superior stang, a ratat, a intrat in alta rosie deblocand bila roz, iar rosia a intrat in buzunarul de jumatate. Un noroc fantastic, de zile mari.... Ba chiar obtinuse si o pozitie buna la bila roz. Si, in momentul asta, la scorul de 9-9 intr-un meci pana la 10, a decis sa joace o lovitura de siguranta la bila galben, desi bila roz era mai mult decat evidenta. Nu a vrut sa castige asa.
Inca o data... EXTRAORDINAR!!!


- la minutul 35 în clip[/quote]

Mulțumesc, Radu, pentru dezlegarea misterului! Am văzut și eu faza în direct și nu înțelesesem de ce nu a jucat bila roz, eram tare mirat, mă gîndeam că se teme în caz de ratare să nu lase poziție la vreo bilă roșie, fiindcă erau cam împrăștiate roșiile; dar nici un moment nu am înțeles că n-ar fi vrut să cîștige astfel decisivul după reușita aceea extrem de norocoasă la bila roșie.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Daros Trimite mesaj privat
Golan Trevize
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Noi/2010
Mesaje: 248
Locație: Dom's Home

MesajTrimis: Vin 13 Apr 2012, 19:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am văzut meciul lui Brecel, dar dacă a procedat așa cum scrie mai sus înseamnă că este naiv! Când ai noroc nu dai cu piciorul! E prostesc!

Viața nu e corectă! Ca să ajungi să faci performanță trebuie să înveți să mai profiți și de astfel de oportunități! A fost cumva o lovitură ilegală? Nu! Ai comis vreun fault pe care nu l-a văzut arbitrul... dacă da... atunci e fair-play să recunoști.

Dar în astfel de situații... ridici mâna către adversar! și mergi mai departe! Pentru că el... ar putea să te pedepsească pentru naivitatea de care dai dovadă!

Nu poți fi perfect! Nimeni nu este. Se întâmplă să ai noroc... spui în minte clișeul... „ține cu cei puternici” (deși este în zicala asta ceva adevărat: în sensul că norocul e cu cei care nu abandonează din prima, continuă să încerce etc.) și dai bătaie! Dacă John Higgins s-ar fi dat peste cap de fiecare dată când a avut noroc... sau Mark Selby... unde ar fi ajuns?

Ca să fii jucător mare... trebuie să iei cu două mâini ce-ți oferă destinul în materie de oportunitate. Dar o să se maturizeze și copilul acesta. Sper că foarte curând!



_________________
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Golan Trevize Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul mondial 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4 ... 71, 72, 73  Următoare
Pagina 3 din 73

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community