Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 71, 72, 73  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul mondial 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va fi campionul mondial 2012 ?
Stephen Hendry
7%
 7%  [ 5 ]
Stephen Maguire
8%
 8%  [ 6 ]
Jamie Jones
2%
 2%  [ 2 ]
Ali Carter
5%
 5%  [ 4 ]
Ronnie OSullivan
58%
 58%  [ 40 ]
Neil Robertson
5%
 5%  [ 4 ]
Ryan Day
4%
 4%  [ 3 ]
Matthew Stevens
5%
 5%  [ 4 ]
Voturi totale : 68

Autor Mesaj
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mar 8 Mai 2012, 18:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snookerfan97 a scris:
Stephen Hendry-The Story


Mulțumesc și eu pentru acest link, foarte frumos montajul, nu îl văzusem până acum.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
mircea22
Addicted to snooker


Data înscrierii: 17/Feb/2009
Mesaje: 1198
Locație: Oltenia

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum la rece totul pare atât de logic, limpede precum apa unui lac de munte - mai „clinic” decât în 2004, mai frumos decât în 2008, acest titlu trebuia să fie al lui Ronnie pentru că a jucat SNOOKER (cu litere mari la toate capitolele). Chapeau bas!
Statisticile spun multe pentru cine are răbdare să le asculte, dar „at the end of the day” chiar nu mai contează. Chiar dacă regele s-a retras, piesa continuă deoarece scenariul pentru un nou act este deja gata.

P.S. Mulțumiri lui Mihai pentru efortul depus.



_________________
"That's inches away from being millimetre perfect." (Ted Lowe)
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mircea22 Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 7:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

XLNC a scris:


Apropos de fani, nu știu dacă ați observat că majoritatea fanilor RO'S sunt mai "contondenți" decât ai celorlalți jucători. Oare de ce? Wink


eu n-am observat asta, chiar deloc; in schimb am observat exact invers; am observat cateva atacuri la adresa lui sullivan, facute ba de fanul lui ebdon, ba de unii forumisti deranjati de faptul ca Ronnie e "golan", "nesimtit" etc, la care, evident, fanii lui Ronnie au raspuns civilizat si cu ARGUMENTE statistice cand a fost cazul, totul spre a-si apara jucatorul preferat;
explica-ne si noua, care fan al lui Sullivan a fost contondent cu tine? eventual da-ne si citatul in care te-a agresat; o sa insistam sa iti ceara scuze Very Happy



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
Bleic
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Oct/2008
Mesaje: 393
Locație: Iasi

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 7:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

na ca m-am incurcat in postari



_________________
Applause ronnie
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2020
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Bleic Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 11:28    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MihaiMese a scris:
snookerfan97 a scris:
Stephen Hendry-The Story


Mulțumesc și eu pentru acest link, foarte frumos montajul, nu îl văzusem până acum.


Ce senzatie, sa fi stat in acel fotoliu si eu (am trecut pe la "sera", cum ii ziceam, inainte de acest interviu)...! Si masa de snooker de langa ei? Am jucat pe ea un joc in care pe mijloc se pune o foaie A4 pe centru (pe punctul bilei albastre) si in fiecare colt se plaseaza pe buzunar fix o rosie, regula e sa lovesti o rosie, sa o trimiti in buzunar, dupa care alba sa se opreasca pe foaie!

Daca am reusit? Smile

Premiul era un poster semnat de TOTI participantii la Crucibal 2012!!!...
Va las in tensiune pana ce montez imaginile Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 12:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Am jucat pe ea un joc in care pe mijloc se pune o foaie A4 pe centru (pe punctul bilei albastre) si in fiecare colt se plaseaza pe buzunar fix o rosie, regula e sa lovesti o rosie, sa o trimiti in buzunar, dupa care alba sa se opreasca pe foaie!

Daca am reusit? Smile

Premiul era un poster semnat de TOTI participantii la Crucibal 2012!!!...
Va las in tensiune pana ce montez imaginile Wink


Aveai dreptul la vreo două lovituri pregătitoare, să te obișnuiești cu masa? Smile



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 13:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai tinand cont ca aveai pe fiecare gaura o bila. aveai deci sase incercari la dispozitie nu? Puteai sa te folosesti de primele doua sau trei sa testezi masa si apoi de restul sa indeplinesti sarcina.

Insa cat am stat eu acolo, timp in care s-au perindat vreo 20 si ceva de competitori pana mi-a venit si mie randul, nu a reusit nimeni. Smile

Incearca si tu, pune o foaie a4 pe masa cu latura mai lunga perpendiculara pe lina maro-negru, cu centrul diagonalelor fix pe punctul bilei albastre. Ia stai sa fac o poza de pe filmare sa vezi. Revin cu edit.

EDIT:



Se vad si fotoliile celor de la BBC sport Smile




Ultima modificare efectuată mediatecar la Mie 9 Mai 2012, 13:46, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:
Pai tinand cont ca aveai pe fiecare gaura o bila. aveai deci sase incercari la dispozitie nu? Puteai sa te folosesti de primele doua sau trei sa testezi masa si apoi de restul sa indeplinesti sarcina.

Insa cat am stat eu acolo, timp in care s-au perindat vreo 20 si ceva de competitori pana mi-a venit si mie randul, nu a reusit nimeni. Smile

Incearca si tu, pune o foaie a4 pe masa cu latura mai lunga perpendiculara pe lina maro-negru, cu centrul diagonalelor fix pe punctul bilei albastre. Ia stai sa fac o poza de pe filmare sa vezi. Revin cu edit.


Smile S-a făcut, e o provocare interesantă, o voi încerca mâine la antrenament



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Angela40
A super fan


Data înscrierii: 28/Feb/2009
Mesaje: 92
Locație: Oradea

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 14:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mihai multumesc pentru traduceri si munca depusa .
Mediatecar te asteptam cu filmulete ,poze "putin cancan"
Very Happy si tot ce vrei ,ai fost un privilegiat sa fii acolo . Applause


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Angela40 Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 14:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

LOL ok, atunci va dau doua poze-teaser:

Autograful Michaelei Tabb, i l-am cerut cand era la masa de scorer in semifinale, nu vreti sa stiti cu ce emotii hahaha, nici cand mi-a semnat Ronnie cartea (colectia mea de autografe e pe facebooke aici: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.298787920146771.93139.100000466955295&type=1&l=d76ee497a3) nu am fost atat de jenat. Poate pentru ca la jucatori statea lumea la rand si eram unul dintre, aici am mers sa ii cer autograful tam-nesam, am fost singurul.

Autograful e in decolteu Wink



Si un instantaneu cu Ronnie jr in balcon din filmarile mele de la fata locului:



Atat! Restul cand termin de editat. Sun amator in domeniu, dar fac treaba bunicica, majoritatea dintre voi stiu montajul meu de la finala Campionatului European din 2010 de la Bucuresti (castigat de Luca Brecel btw!) care s-a terminat cu o demonstratie Jimmy White, dar daca doriti sa revedeti: http://www.trilulilu.ro/video-sport/saturady-snook (11 minute)


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 14:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mediatecar a scris:


Se vad si fotoliile celor de la BBC sport Smile


Aha, e chiar masa care se observa în fundal la transmisiunile în direct. Bila albă o puteai pune oriunde sau avea un punct de plecare prestabilit? Mă gândeam că drept pe buzunarul din mijloc și cu puțin retur ar fi varianta mai accesibilă. Oricum, așa cu bilele pe marginea buzunarelor, în mod paradoxal, exercițiul nu e ușor. E destul de dificil de controlat bila albă.



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 15:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

E destul de usor , incerci sa folosesti doua mante sa ajungi pe foaia a4 ... ai patru buzunare de colt, la primele 2 lovituri te obisnuiesti cu taria loviturii ....si ptr urmatoarele doua ar trebui sa reusesti. Tot nu-mi este clar unde aveai voie sa pui bila alba ....sau e ball-in-hand oriunde pe masa ?

Ptr cele doua bile la buzunarul de mijloc , cea mai usoara varianta e cea cu retur.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
mediatecar
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Mai/2010
Mesaje: 174
Locație: Arad

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 15:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Incepi din D, pe urma nu mai ai voie sa pozitionezi bila decat asa cum ti-o lasi dupa potting. Prezenta ta la masa se termina cand bagi alba sau cand nu bagi o rosie. Sau cand aterizezi alba pe hartie, evident!

Da, asa e, teoretic e usor. Eu mi-am creat pozitie pt lovitura introducere bila din coltul superior stang si ajungere cu doua mante pe hartie (veti vedea cand e gata motajul cum).

Practica insa ne omoara pe majoritatea. Si e f posibil dupa cateva incercari sa-ti iasa, insa la primul contact cu masa, cu un tac care nu e al tau (un racker dintr-o bucata, adica tac de doi lei), cu 40 de oameni in jurul mesei (chiar daca la distanta de ea) care se uita la tine... belive me, nu e chiar de colea sa te apropii macar de hartia aia! Smile


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui mediatecar Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mie 9 Mai 2012, 21:32    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Interesanta provocare. Felicitari, ca ai izbutit sa pui mana pe acel poster... Asteptam montajul.

PS - I-ai si specificat Michaelei sa semneze in decolteu ? Ori stia ce stia dansa... Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
free2tedy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Dec/2007
Mesaje: 238
Locație: Constanta

MesajTrimis: Joi 10 Mai 2012, 0:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

alexandra0003 a scris:


1. Sigur ca vreau inregistrarea Very Happy Pune-o unde ti-e tie mai usor, nu conteaza Very Happy.



Din pacate m-am laudat degeaba si imi cer scuze pentru asta. Se pare ca am facut o gafa fara sa imi dau seama si nu s-a inregistrat nimic. Am inchis microfonul ca sa nu se auda zgomotul din camera fara sa stiu ca din microfon se face si inregistrarea sunetului venit din calculator Laughing. Ma bucur ca ai gasit singura intro-ul si ca n-a trebuit sa depinzi de mine Very Happy


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui free2tedy Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2011-2012 » Campionatul mondial 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 71, 72, 73  Următoare
Pagina 72 din 73

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community