Subiectul anterior :: Subiectul următor |
Autor |
Mesaj |
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20189 Locație: Snookerland
|
Trimis: Lun 5 Mar 2012, 13:10 Titlul subiectului: Campionatele europene pe echipe, Sofia 2012 |
|
|
CAMPIONATELE EUROPENE PE ECHIPE
Men
Grupa A
Bielorusia : Artem Smagin, Dymitry Chuprou, Nikita Strokin
Bulgaria 3 : Nikola Kemilev, Alexandr Kunche Cvetan Vidolov
Anglia : Michael Wild, Robbie Williams, Steve Judd
Insula Man : Dave Addunall, Peter Kirkham, Darryl Hill
Polonia 1 : Krzysztof Wróbel, Marcin Nitschke, Jarosław Kowalski
Elveția : Pascal Camenzind, Darren Paris, Oscar Medela
Grupa B
Belgia : Yvan Van Velthoen, Alain Van der Steen, Pascal Raes
Bulgaria 4 : Ivailo Pekov, Krasimir Kameshev, Ivan Kupov
Irlanda : Rodney Goggins, Greg Casey, John Sutton
Danemarca : Danny Eriksen, Daniel Jallov, Daniel Kandi
Polonia 2 : Michał Zieliński, Grzegorz Biernadski, Adam Stefanów
Ucraina : Sergy Isayenko, Vladyslav Vyshnevskyy, Alan Trigg
Grupa C
Bulgaria 1 : Gerogy Velichkov, Bratislav Krustev, Salim Otti
Cipru : Costas Connaris, Kyriacos Kyriacou, George Louca
Franța : Ahmed Benraissi, René Vaxelaire, Stéphane Ochoiski
Israel 2 : Maor Shalom, Yakov Shaashua, Shay Arama
România : Toma Marinescu, Paul Croitoru, Rareș Sinca
Țara Galilor : Duane Jones, Kishan Hirani, Kristian Phelps
Grupa D
Bulgaria 2 : Danail Tugov, Dimitar Mehandzhinski, Ventsislav Daskalov
Israel 1 : David Vaitzman, Roey Fernandez, Shachar Ruberg
Finlanda : Jani Kananen, Pessi Lyyra, Antti Tolvanen
Malta : Duncan Bezzina, Simon Zammit, Alex Borg
Scoția : Craig MacGillivray, Scott Donaldson, Michael Leslie
Bulgaria 5 : Nikolai Hristov, Nikolai Vlashev, Rumen Bochukov
.
40(+)
Grupa A
Belgia : Rene Hemelsoet, Mario Van Herk
Danemarca : Allan Norwark, Rune Kampe
Islanda : Tryggvi Erlingsson, Brynjar Kristjansson
Irlanda 1 : Mark Tuite, Albert Hogan
Israel 2 : Doron Lavie, Ohad Margolis
Polonia : Jacek Rudowicz, Marek Słomianowski
Elveția : Marcel Müller, Urs Freitag
Grupa B
Bulgaria : Luchezar Gergov, Valeri Vadachkoria
Franța : Daniel Spérandio, Marc Chouillier
Irlanda 2 : Ernest McMullen, Stephen Merrigan
Israel 1 : Tomer Neufeld, Yan Kunis
Malta : Ivan Rizzo, Manwel Mallia
Rusia : Mikhail Pechatnikov, Alexei Goldobin
Țara Galilor : Elfred Evans, Darren Morgan
.
Ladies
Grupa A
Bielorusia : Nastya Toumilovitch, Yana Shut
Anglia : Hannah Jones, Gaye Jones
Israel : Maya Levitan, Inbar Levitan
Polonia : Ewa Pawińska, Hanna Mergies
Rusia 1 : Irina Gorbataya, Svetlana Kharlova
Grupa B
Bulgaria : Inna Chukur, Nikoleta Nikolova
Franța : Linda Lassaut, Justine Six
Germania : Diana Stateczny, Anne-Katrin Hirsch
România : Corina Mărăcine, Alina Savu
Rusia 2 : Anastasia Nechaeva, Daria Sirotina
.
NOROC MARE, TUTUROR, DRAGILOR !
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20189 Locație: Snookerland
|
|
Sus |
|
muti Addicted to snooker
Data înscrierii: 03/Mar/2009 Mesaje: 341 Locație: Bucuresti
|
|
Sus |
|
Clara White Administrator
Data înscrierii: 21/Noi/2004 Mesaje: 20189 Locație: Snookerland
|
Trimis: Mar 20 Mar 2012, 16:35 Titlul subiectului: |
|
|
MEN
Sferturi
Israel1 (David Vaitzman, Roey Fernandez, Shachar Ruberg) 10–4 Franța (Ahmed Benraissi, René Vaxelaire, Stéphane Ochoiski)
Polonia1 (Krzysztof Wróbel, Marcin Nitschke, Jarosław Kowalski) 10–7 Belgia (Yvan Van Velthoen, Alain Van der Steen, Pascal Raes)
Elveția (Pascal Camenzind, Darren Paris, Oscar Medela) 4–10 Malta (Duncan Bezzina, Simon Zammit, Alex Borg)
Scoția (Craig MacGillivray, Scott Donaldson, Michael Leslie) 7–8 Anglia (Michael Wild, Robbie Williams, Steve Judd)
.
Semifinale
Israel1 11–5 Polonia1
Malta 7–11 Anglia
.
FINALA
ISRAEL1 1–2 ANGLIA
De la stânga la dreapta, rândul al doilea : campionii englezi Steve Judd, Michael Wild & Robbie Williams; rândul 1 : finaliștii israelieni Roey Fernandez, Shachar Ruberg & David Vaitzman
.
40(+)
Sferturi
Țara Galilor (Elfred Evans, Darren Morgan) 6–1 Elveția (Marcel Müller, Urs Freitag)
Malta (Ivan Rizzo, Manwel Mallia) 5–4 Danemarca (Allan Norwark, Rune Kampe)
Irlanda 2 (Ernest McMullen, Stephen Merrigan) 0–6 Irlanda 1 (Mark Tuite, Albert Hogan)
Israel 1 (Tomer Neufeld, Yan Kunis) 1–6 Belgia (René Hemelsoet, Mario Van Herk)
.
Semifinale
Țara Galilor 8–0 Malta
Irlanda 1 4–6 Belgia
.
FINALA
ȚARA GALILOR 8–4 BELGIA
De la stânga la dreapta : campionii galezi Darren Morgan & Elfred Evans și finaliștii belgieni René Hemelsoet & Mario Van Herk
.
LADIES
Runda preliminară
Romania (Corina Mărăcine, Alina Savu) 0-4 Anglia (Hannah Jones, Gaye Jones)
Germania (Diana Stateczny, Anne-Katrin Hirsch) 3-4 Polonia (Ewa Pawińska, Hanna Mergies)
Semifinale
Rusia2 (Anastasia Nechaeva, Daria Sirotina) 4–3 Anglia (Hannah Jones, Gaye Jones)
Polonia (Ewa Pawińska, Hanna Mergies) 2–3 Rusia1 (Irina Gorbataya, Svetlana Kharlova)
FINALA
RUSIA1 2–6 RUSIA2
De la stânga la dreapta : campioanele Anastasia Nechaeva & Daria Sirotina și finalistele Irina Gorbataya & Svetlana Kharlova
.
_________________ Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
|
|
Sus |
|
Lucian
Data înscrierii: 29/Mar/2012 Mesaje: 2 Locație: Bucuresti
|
Trimis: Joi 29 Mar 2012, 22:50 Titlul subiectului: |
|
|
Detaliile rezultatelor obtinute de echipa feminina de snooker a Romaniei la Campionatele Europene - Sofia 2012 :
In grupa B : Romania - Franta 1 - 1 (Alina Monica Savu - Linda Lassaut 2-1 ; Corina Maracine - Justine Six 0-2) ; Romania - Bulgaria 1 - 1 (Alina Monica Savu - Inna Chukur 2-0 ; Corina Maracine - Nikoleta Nikolova 1-2) ; Romania - Rusia2 0 - 2 (Alina Monica Savu - Daria Sirotina 0-2 ; Corina Maracine - Anastasia Nechaeva 0-2) ; Romania - Germania 1 - 1 (Alina Monica Savu - Anne-Katrin Hirsch 2-1 ; Corina Maracine - Diana Stateczny 0-2).
Linia de clasament : Locul 3 in grupa B, 8 meciuri jucate, 3 victorii (toate 3 obtinute de Alina Monica Savu), 5 infrangeri.
De mentionat : Germania era la acel moment campioana europeana din ultimii 2 ani (2009 si 2010), iar Rusia2 a castigat titlul de campioana europeana 2012 !
In sferturile de finala : Romania - Anglia 0 - 2 (Alina Monica Savu - Hannah Jones 0-2 ; Corina Maracine - Gaye Jones 0-2).
In clasamentul final Romania a ocupat locul 5 impreuna cu Germania, locul 3 a fost castigat de Polonia si Anglia, pe locul 2 s-a clasat Rusia1 iar titlul de campioana a fost adjudecat de echipa Rusia2.
Locurile 7-10 au fost ocupate de Belarus, Franta, Bulgaria si Israel.
O performanta frumoasa pentru Romania, aflata la prima participare la un campionat european pe echipe la fete.
De mentionat ca la categoria ladies (fete) nu exista juniori, seniori sau masters la campionatele europene organizate de EBSA, iar Alina Monica Savu (16 ani) a invins jucatoare mult mai experimentate - Inna Chukur (33 ani), Linda Lassaut (39 ani) si Anne-Katrin Hirsch (27 ani).
FELICITARI !!!
|
|
Sus |
|
mariasam180
Data înscrierii: 09/Sep/2013 Mesaje: 1
|
|
Sus |
|
|