Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Malta Cup 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
snookerforum
Site Admin


Data înscrierii: 19/Noi/2004
Mesaje: 38

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 2:00    Titlul subiectului: General Răspunde cu citat (quote)

http://www.worldsnooker.com/snooker_media_centre/maltacup05/stats.asp

Pentru a vedea the drawsheet.

http://eurosport.com/home/pages/v4/l0/s10000/TvSchedule_lng0_spo10000_prs11_ven0.shtml

Pentru programul Eurosport.

Deocamdata atat.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerforum Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 2:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

... si, pina la Malta Cup, nu uitati ca pe 27 ianuarie are loc urmatoarea etapa din Premier Snooker League: Stephen Hendry - Marco Fu si Mark Williams - Steve Davis.

PS Textul noilor prevederi asupra regulii celor 25 de secunde la "Stay in Touch etc"



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Lun 24 Ian 2005, 22:57, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 2:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
... si, pina la Malta Cup, nu uitati ca pe 27 ianuarie are loc urmatoarea etapa din Premier Snooker League: Stephen Hendry - Marco Fu si Mark Williams - Steve Davis.


Boyyyyyyyyyyy... Stephen Hendry - Marco Fu......... Ce dor imi e de snookerele pe care le face Marco Fu!!!!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Sa intreb daca avem unde s-o vedem? Rolling Eyes Sau macar de unde s-o luam inregistrata? Rolling Eyes



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 2:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Niet. O transmite doar SkyTV, dar asta nu ne prea incalzeste cu nimic. O sa va tin la curent cu rezultatele, tot asa, din frame in frame [ ( pe toti ) la "Stay in Touch etc", ( pe unii ) prin SMS Laughing !!!... ].



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 20:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cred ca nu l-am mai vazut pe Marco Fu jucand de vreun an..ma intreb ce s-a intamplat cu el...sa nu fi facut fata valului de jucatori mai tineri? Rolling Eyes



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Ian 2005, 16:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bai, sper sa apar si eu mai des p-aci, am fost foarte ocupat, Welsh Open am vazut doar finala, de fapt, ultima sesiune a finalei.
Mi-a fost dor de voi, ne auzim...imi pare rau ca n-am fost p-aci sa vad reactiile lui Mrs. atunci cand a fost invins Stephen de catre unicul si inegalabilul.....Fllllllllllllllllooooooooooooooorrrrriiiiiiiiinnnnnnnn..., pardon, Ronnie O'Sullivan.

Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
k.zoli
More than a fan


Data înscrierii: 27/Noi/2004
Mesaje: 29
Locație: ARAD

MesajTrimis: Mie 26 Ian 2005, 21:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Clara White a scris:
... si, pina la Malta Cup, nu uitati ca pe 27 ianuarie are loc urmatoarea etapa din Premier Snooker League: Stephen Hendry - Marco Fu si Mark Williams - Steve Davis.


Boyyyyyyyyyyy... Stephen Hendry - Marco Fu......... Ce dor imi e de snookerele pe care le face Marco Fu!!!!!!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Sa intreb daca avem unde s-o vedem? Rolling Eyes Sau macar de unde s-o luam inregistrata? Rolling Eyes


Numa pe DSF se da LIVE


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui k.zoli Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry not signed in
Vizitator





MesajTrimis: Joi 27 Ian 2005, 14:15    Titlul subiectului: dada... Răspunde cu citat (quote)

Am uitat sa ma semnez si nu mai am timp sa o fac...
Am vru` totushi sa comentez ceva la subiectul asta.

Revin... Nu putem decat sa ne bucuram ca tu ai DSF. Ce zici? Ne inregistrezi si noua niscaiva meciuri on tape? Itzi platim casetele si cu ocazia asta ne facem si un fanclub snooker, cu posters, casete si alte d-alea...
Sa fim unitziiiiiiiiiiii!!!!!!!! Behehehehehhe.

Cat despre tine, Poss, reactziile mele sunt aci pe forum... Cred ca spre deosebire de alte datzi, acest campionat m-a gasit ceva mai matura si am putut analiza mai la rece totul. Laughing Laughing Merci, merci...


Sus
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 27 Ian 2005, 18:23    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci fara Malta Cup pe Eurosport, eu DSF nu am, si daca nu vad live, nu-mi place. Doar live poti simti cu adevarat emotia, eu cand vad live scris cu rosu, sub sigla Eurosport parca-s alt om, si daca e sa fie curling, tot ma uit (ei, chiar asa nu m-am prostit totusi). Dar asupra voastra nu exercita presiune, o emotie, o traire aparte combinatia Eurosport + Live? Razz
Sunt dus cu pluta, nu?

Mrs....ai devenit mai rece si mai distanta, din lumea ta privesti totul detasat, iar pe Stephen l-ai lasat in ungherul lui...mai, tu esti indragostita de altu sau ce? Tu n-ai fost niciodata analitica atunci cand pe masa (la masa am vrut sa zic) isi facea aparitia the one and only Stephen Hendry.
Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 29 Ian 2005, 19:19    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Deci fara Malta Cup pe Eurosport, eu DSF nu am, si daca nu vad live, nu-mi place. Doar live poti simti cu adevarat emotia, eu cand vad live scris cu rosu, sub sigla Eurosport parca-s alt om, si daca e sa fie curling, tot ma uit (ei, chiar asa nu m-am prostit totusi). Dar asupra voastra nu exercita presiune, o emotie, o traire aparte combinatia Eurosport + Live? Razz
Sunt dus cu pluta, nu?

Mrs....ai devenit mai rece si mai distanta, din lumea ta privesti totul detasat, iar pe Stephen l-ai lasat in ungherul lui...mai, tu esti indragostita de altu sau ce? Tu n-ai fost niciodata analitica atunci cand pe masa (la masa am vrut sa zic) isi facea aparitia the one and only Stephen Hendry.
Very Happy


Mey Poss, in ceea ce priveste "live-ul" era vorba de premier league, nu de Malta... Am scris pe pagina principala a forumului de cand transmite Eurosportu` Malta. Smile
In ceea ce-l priveste pe Stephen, am sa zic o chestie pe care mi-a spus-o o prietena in ceea ce priveste sentimentul dragostei. Ne conversam la un moment dat despre cum e sa iubesti din tot sufletul o persoana si la un moment dat sa dispara aceasta dragoste (mentzionez ca nu e vorba despre Stephen Hendry aici si nici despre mine)... Si mi-a zis ca (nu ca n-am sti totzi) dragostea e de mai multe feluri si ca unul dintre procesele prin care ar trebui sa treaca la un moment dat este maturizarea. Adica da, la inceput poate fi dragoste gen copil de tipul: WOOOOOOOOW, Stephen Hendryyyyyyyyyyyyy... WOOooooOoooOoow! Laughing Laughing Laughing
Presupun ca acum what I feel for him a inceput sa treaca prin procesul de
maturizare... Nu zic ca nu-mi pare super rau atunci cand pierde sau ca nu-s in al noualea cer atunci cand castiga, dar cred ca intr-un final am invatzat sa impart viatza mea in ceea ce-l priveste pe Stephen in partea de dragoste si partea de realism. Smile
Sau poate ca tot ce am zis pana aici e full of b******t. Laughing Se poate si asta... Nu stiu... Hai s-o rezum spunand doar ca dragostea mea pentru el s-a maturizat, cred, si am invatzat printre altele sa apreciez enorm si jocul.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 31 Ian 2005, 0:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
si daca e sa fie curling, tot ma uit (ei, chiar asa nu m-am prostit totusi). Very Happy

Don't make me come to your house at night and shoot you point blank, honey. Mr. Green
Curlingul este unul dintre cele mai interesante sporturi dintre cate exista: unul dintre cele mai elaborate, cele mai strategice, cele mai nobile, cele mai elegante... si dintre cele mai captivante (la ultimul aspect ma refer doar dpdv subiectiv, dar... are destul de multi fani, sa stii) Bine, gusturile nu se discuta si n-am sa sar eu la jugulara ta acuma daca spui ca nu te intereseaza, dar nu il minimaliza in termeni generali, te rog. Exclamation



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 31 Ian 2005, 10:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mrs...oki, am inteles, dar nu te-am inteles, remarci tu nuanta. Razz Eu cred ca perioada de maturizare in dragoste e echivalenta cu "I must search for a better one" Laughing. Spun ca e necesar sa iubesti la fel de pasional si la 20, si la 30, si la 40...etc. Maturizarea in dragoste? E tare, deja nu mai vorbim despre snooker, dar e Stephen related iar atata timp cat tu esti inca Mrs, e voie. Laughing Maturizarea asta de care spui e inceputul sfarsitului..parerea mea. Desigur, sunt pareri si pareri, but I'm just a kid and you can't argue with me. Mi te si imaginez spunandu-i lui Stephen: "Steph, mon amour, te rog sa remarci ca ma maturizez asa ca termina cu declaratiile astea puerile cum ca ma iubesti etc." Very Happy Eh, exagerez, dar cred ca intelegi cam ce vreau sa spun.

Smaranda, OK, curlingu' e un sport genial, mai nou am aflat c-au prins un tip dopat si in sportu' asta. Laughing Genial! Have fun, nu-mi poti cere sa nu-l minimalizez, mi se pare o pierdere de timp jocul in sine, de privit nu mai zic. Rolling Eyes
Treaba cu iti respect optiunile si gargara de rigoara n-o mai spun, o subintelegi, mai ales ca eu cred cu ardoare ca inca te putem aduce pe calea cea buna. Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 1 Feb 2005, 0:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:
Mrs...oki, am inteles, dar nu te-am inteles, remarci tu nuanta. Razz Eu cred ca perioada de maturizare in dragoste e echivalenta cu "I must search for a better one" Laughing. Spun ca e necesar sa iubesti la fel de pasional si la 20, si la 30, si la 40...etc. Maturizarea in dragoste? E tare, deja nu mai vorbim despre snooker, dar e Stephen related iar atata timp cat tu esti inca Mrs, e voie. Laughing Maturizarea asta de care spui e inceputul sfarsitului..parerea mea. Desigur, sunt pareri si pareri, but I'm just a kid and you can't argue with me. Mi te si imaginez spunandu-i lui Stephen: "Steph, mon amour, te rog sa remarci ca ma maturizez asa ca termina cu declaratiile astea puerile cum ca ma iubesti etc." Very Happy Eh, exagerez, dar cred ca intelegi cam ce vreau sa spun.


Nush de ce am senzatzia ca ne departam de la subiectul Malta, dar, avand in vedere ca eu cred ca Stephen va castiga acolo (da, chiar asha...), nu ash muta deocamdata aceste mesaje la topicul Stephen, mai ales ca aici si nu la "Diverse" se discuta si despre curling. Laughing Laughing Laughing
Cred, de asemenea, ca te-ai departat de la subject... Poate m-am exprimat si eu greshit, dar nu ma refeream la maturizare ca la "perioada de reaprindere a flacarii" ci ca la perioada de observat valentzele spirituale ale acestei flacari, in pofida celor fizice. Na, am zis-o sau n-am zis-o? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Mai exact, si pe intzelesul tuturor, am trecut de la "Oh my GOD, Stephen Hendry, flame, Stephen Hendry, flame, Stephen Hendry, burn!" precum in Elvis' "Burning love" la "My goodness, this Stephen Hendry man I love is a truly wonderful player and look how well he conducts his game sau look how much he's practiced."
Nush daca s-a intzeles ce-am vrut sa spun... Ar fi vorba mai curand de melodia "She wears my ring" al aceluiashi Elvis decat de "Burning love" si poate pentru ca aberez (recunosc) ash mai preciza ca e vorba de o dragoste longeviva, nu de una care se aprinde si se stinge. Laughing Laughing
E clar, I'm going cuckoo... Pupici! Smile



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2005, 0:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

My dear, tu esti draga noastra Msr. Hendry si tinem la tine, dar daca tot ati inceput discutia asta profunda, am sa imi iau si eu inima intre masele si am sa ating un subiect pe care vroiam sa-l abordez mai de mult dar nu m-a lasat inima: respectiv... my dear... mai lasa-l, mama, pe Hendry sa respire.... Sau mai bine zis.. mai ia tu o gura de aer Embarassed Embarassed get a life of another kind for a while... Rolling Eyes Rolling Eyes n-am sa spun acuma textul ala cu "there are a lot of other great men out there just waiting for you to give them a chance" pentru simplul motiv ca partea cu "great" e aproximativa... Dar... Well, you know... Rolling Eyes nu merita sa-ti arzi tu tineretile si bunatate de inimioara si de sufletel pentru o himera. It's harsh but true: n-ai sa-l gasesti pe Stepen Hendry in viata de zi cu zi... N-o sa dati unul peste altul in supermarket cat sa va rasturnati cosurile si sa trebuiasca sa aduni toate acele multe obiecte de pe jos intr-o scena absolut placuta si putin jenanta ca in comediile romantice demne de Sandra Bullock... si, NU, faza n-o sa se continue cu doua numere de telefon, o cafea si o partida de s..... snooker Laughing Laughing Laughing
And you know what's worse? Mai mult ca sigur ca nici nu vei gasi vreodata un barbat care sa fie macar 60% din ceea ce l-ai facut tu pe Stephen Hendry in mintea ta. Crying or Very sad Crying or Very sad But all that doesn't make it right! For your own sake, honey. Stii, la stilul asta... guess what?!? I'm in love with Alexander the Great! He was the gratest conquerer of all time, he was cruel and sadistic, he was intelligent, he was proud, he was the best of leaders, he was never defeated, he was a pefectionist, a dreamer and an achiever.. and had the charisma to make you follow him to the end of the world. He died at 32 and if he looked anything like Colin Farrell probably left a beauuuuuuuuuuuutiful corpse Twisted Evil Laughing Laughing Irezzistibil, nu-i asa? Dar chiar daca stimabilu' n-ar fi dat coltu' acuma vreo 2000 de ani, tot nu m-ar fi incalzit foarte mult situatia. Laughing
Am sa te las sa tragi tu concluziile ca sa nu-ti sfaram inimioara chiar de tot... si.. hei, poate o sa fiti impreuna in the after-life... reincarnated as snooker balls Laughing Laughing Laughing Ma-ntelegi? Rolling Eyes



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2005, 2:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

That was cruel and ( I'm sorry, Smaranda, my dear, but quite ) uncalled for... ( Tough girl, aren't you ?!... Laughing )



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Malta Cup 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community