Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Malta Cup 2005
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Lun 7 Feb 2005, 4:12    Titlul subiectului: My dear Smaranda Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
My dear, tu esti draga noastra Msr. Hendry si tinem la tine, dar daca tot ati inceput discutia asta profunda, am sa imi iau si eu inima intre masele si am sa ating un subiect pe care vroiam sa-l abordez mai de mult dar nu m-a lasat inima: respectiv... my dear... mai lasa-l, mama, pe Hendry sa respire.... Sau mai bine zis.. mai ia tu o gura de aer Embarassed Embarassed get a life of another kind for a while... Rolling Eyes Rolling Eyes n-am sa spun acuma textul ala cu "there are a lot of other great men out there just waiting for you to give them a chance" pentru simplul motiv ca partea cu "great" e aproximativa... Dar... Well, you know... Rolling Eyes nu merita sa-ti arzi tu tineretile si bunatate de inimioara si de sufletel pentru o himera. It's harsh but true: n-ai sa-l gasesti pe Stepen Hendry in viata de zi cu zi... N-o sa dati unul peste altul in supermarket cat sa va rasturnati cosurile si sa trebuiasca sa aduni toate acele multe obiecte de pe jos intr-o scena absolut placuta si putin jenanta ca in comediile romantice demne de Sandra Bullock... si, NU, faza n-o sa se continue cu doua numere de telefon, o cafea si o partida de s..... snooker Laughing Laughing Laughing
And you know what's worse? Mai mult ca sigur ca nici nu vei gasi vreodata un barbat care sa fie macar 60% din ceea ce l-ai facut tu pe Stephen Hendry in mintea ta. Crying or Very sad Crying or Very sad But all that doesn't make it right! For your own sake, honey. Stii, la stilul asta... guess what?!? I'm in love with Alexander the Great! He was the gratest conquerer of all time, he was cruel and sadistic, he was intelligent, he was proud, he was the best of leaders, he was never defeated, he was a pefectionist, a dreamer and an achiever.. and had the charisma to make you follow him to the end of the world. He died at 32 and if he looked anything like Colin Farrell probably left a beauuuuuuuuuuuutiful corpse Twisted Evil Laughing Laughing Irezzistibil, nu-i asa? Dar chiar daca stimabilu' n-ar fi dat coltu' acuma vreo 2000 de ani, tot nu m-ar fi incalzit foarte mult situatia. Laughing
Am sa te las sa tragi tu concluziile ca sa nu-ti sfaram inimioara chiar de tot... si.. hei, poate o sa fiti impreuna in the after-life... reincarnated as snooker balls Laughing Laughing Laughing Ma-ntelegi? Rolling Eyes


Eu stiu acum... Interesant mesaj ai scris, mai draga, aici. Laughing Sunt cel putzin trei moduri in care ti-ash fi putut raspunde.
1. Ash fi putut sa o iau pe partea pe care a luat-o Clara, in ceea ce priveste intrebarea legata de identitatea dumneaei, dar mi s-ar fi parut aiurea, din moment ce eu am declinat clar sentimentele si intentiile mele, facandu-le publice, mai exact, si e firesc ca ele sa fie comentate.
2. Ash fi putut sa o iau pe partea psihologica si sa disec exact ceea ce am eu cu Stephen Hendry si ce nu poate contesta nimeni, din moment ce "totul este relativ".
3. Ash fi putut sa o iau pe partea pe care am mers pana acum, si sa-mi muncesc singurul neuron in incercarea de a scoate un mesaj imbatabil despre "viatza mea cu Stephen Hendry".

Acum... Am simtzit nevoia sa-tz raspund imediat... La ora asta in noapte, din nefericire, ultima varianta imi este imposibila, iar pe varianta doi nu doresc sa merg, pentru ca psihicu`-mi nu priveste pe nimeni, decat in masura in care poate fi analizat din vorbele mele, iar eu nu am de gand sa imi pun analiza psihologica aici, pentru a-ti arata tie ce reprezinta Stephen Hendry in viatza mea.
Nu-mi ramane pentru moment decat sa spun ca oricine are dreptul la o opinie in legatura cu ce am scris eu pe acest forum si cu ideile pe care le-am expus in general. La o adica dreptul la libera exprimare sta la baza democratiei.
Ash vrea de asemenea sa mentionez ce mi-a venit in cap, la aceasta ora, si anume ca fiecare are dreptul la convingerile sale, la a-shi trai viatza dupa bunul plac, incluzand aici "relatia" dintre mine si Stephen. Daca tu crezi ca mi-ash putea trai viatza mai bine si ca ar exista alte optiuni pentru mine, asta este parerea ta si eu nu pot decat sa o respect.
Printre altele, in incheiere, ash vrea sa spun ca sunt de acord cu tine in ceea ce priveste faptul ca traiesc intr-un vis, dar ash formula mai degraba, citand-o pe Carrie Bradshaw, prin vorbele: traiesc intr-un vis, dar el este singurul capabil de a-mi transforma visul in realitate. Cum face el asta? Din nou, acest lucru nu este decat problema mea si a lui, iar daca tu te-ai simtzit in vreun fel lezata de aceasta "relatie" dintre mine si el, chiar si prin faptul ca doresti ceva mai bun pentru mine, "atunci nu pleca tu la Paris cu el!", continuand citarea din acelashi personaj remarcabil al serialului "Sex and the city".
Inchei cu regret aici, pentru ca astazi am ultimul examen. Vreau cu aceasta ocazie sa-mi exprim din nou bucuria pentru castigarea Cupei Malta, pentru ca aseara eram mult prea obosita pentru a o face asha cum trebuie. Este o mare realizare si, dupa cum spuneam, este doar primul pas din ceea ce eu prevad a fi un sir lung, repetitiv. Laughing Laughing Laughing

Mrs. Hendry



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Mar 8 Feb 2005, 21:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ups'a'daisy... Embarassed s-a lasat cu scantei.... imi cer scuze daca am ofensat lumea in vreun fel... Crying or Very sad Nu asta era intentia, si departe de mine ideea de a ma pune in bete cu lumea din Snookerland. Acuma... chestiile au fost deja scrise si nu le retrag, dar cred ca trebuie mentionate doua lucruri:
1. exista persoane care daca ar trebui sa-mi scrie caracterizarea, mai mult ca singur ca undeva in primele randuri ar include sintagma "brutal honesty". Laughing Laughing
2. asta e chestia grozava la forumuri (si fac acuma referire si la subiectul "The Mysterious Clara White"): oamenii te judeca exclusiv prin prisma a ceea ce spui, si e interesant pentru ca niciodata nu ai idee cu cine vorbesti intr-adevar. You have to give people the bennefit of a doubt. Smile (de-asta eu intotdeauna am avut impresia ca Flavius este alter-ego-ul lui Marius Ancuta care, epuizat psihic de "conduita aleasa" in cultura, aprecieri, vocabular si toate alea pe care o cere slujba de comentator de snooker, se descarca uracios, sadic, masochist, brutal, neelevat si verde in fata pe forumul a carui adresa am fost atat de draguti sa i-o dam Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing) Partea proasta este tot aia: oamenii te judeca NUMAI in functie de ce spui... Si ei pot sa te creada sau nu. Mie, spre exemplu, our dear Mrs Hendry mi se pare ca braveza atunci cand incearca sa fie obiectiva. Acuma... Rolling Eyes i could be wrong. Maybe I am. Rolling Eyes
Anyways... I've had my say and that's that. Oricum, nu sunt rau intentionata, asta sa fie clar.

PS: No offence, Flavius... just having a laugh... Laughing Laughing Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 8 Feb 2005, 22:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
(de-asta eu intotdeauna am avut impresia ca Flavius este alter-ego-ul lui Marius Ancuta care, epuizat psihic de "conduita aleasa" in cultura, aprecieri, vocabular si toate alea pe care o cere slujba de comentator de snooker, se descarca uracios, sadic, masochist, brutal, neelevat si verde in fata pe forumul a carui adresa am fost atat de draguti sa i-o dam Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing :lol


I-auzi !... Cred ca Marius Ancuta s-ar supara profund si iremediabil ca a fost suspectat ca se joaca de-a Dr.Je(r)kyll si Mr. Hyde ! Dar chiar daca, prin intregul ridicol al acestui absurd, ar fi asa, atunci ar avea exact ceea ce ar merita !...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 9 Feb 2005, 14:42    Titlul subiectului: Ahahahah... Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum spuneam, una dintre cele mai bune chestii pe care oricine se poate baza in afirmatiile sale este "totul este relativ".
Totul depinde, evident, de locul din care privesti, de cine e pe scena, de societatea in care traiesti, fie ea luata ca societatea unei tzari, societatea unui continent sau pur si simplu societatea prietenilor tai. Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 9 Feb 2005, 14:58    Titlul subiectului: Re: Ahahahah... Răspunde cu citat (quote)

Mrs. Hendry a scris:
Dupa cum spuneam, una dintre cele mai bune chestii pe care oricine se poate baza in afirmatiile sale este "totul este relativ".
Totul depinde, evident, de locul din care privesti, de cine e pe scena, de societatea in care traiesti, fie ea luata ca societatea unei tzari, societatea unui continent sau pur si simplu societatea prietenilor tai. Laughing Laughing


... dar indiferent de locul din care privesti, de cine e pe scena si de societatea in care traiesti ( cu atit mai mult cu cit e vorba de cea a prietenilor! ), nimeni nu are voie sa tropăie cu bocancii peste sentimentele ( puse sau nu in discutie publică ale ) altcuiva. In indiferent ce context. Cu indiferent cîtă suficiență. Cu indiferent cite bune intentii.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mie 9 Feb 2005, 14:59    Titlul subiectului: :) Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Wink



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2005, 0:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sper ca v-ati prins ca faza cu Marius Ancuta era absolut fabulatie stil panarama... Laughing Laughing Laughing Laughing
Cat despre intreaga noastra disputa (care cred ca de fapt se inscrie in normele unei coversatii in contradictoriu si n-a ajuns inca la lightsaber duel Wink ) ... I shall remain silent from now on.



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 14 Feb 2005, 16:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smaranda a scris:
I shall remain silent from now on.


Nu cred ca-si doreste cineva asta, e un forum, deci chiar sunt de dorit discutii in contradictoriu. Tu, in schimb, te-ai legat de Mrs. si simtirile ei, pasiunile ei, ceea ce e unfair if you ask me.
Atat, in rest, hai sa ne certam in ale snooker-ului. Very Happy



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Feb 2005, 5:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Posseidon a scris:

...in rest, hai sa ne certam in ale snooker-ului. Very Happy


Dar n-am putea oare discuta fără să ne certăm ?... Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Joi 17 Feb 2005, 9:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:


Dar n-am putea oare discuta fără să ne certăm ?... Laughing


Ba am putea, dar ar fi extrem de anost daca toti am avea aceleasi pareri; cand am zis sa ne certam ma refeream la discutii in contradictoriu, evident, civilizate, sa fim si noi eleganti asemenea jucatorilor de snooker. Laughing



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Feb 2005, 18:16    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda. Ma bucur ca ai modificat mesajul. Era si cazul. Draga Ronnie, as vrea sa-ti spun cu bucurie “Welcome aboard !” Cele scrise pina acum, cu toata exuberanta galagioasa ( placută, dar poate ceva mai putin concordantă cu rezerva mai degrabă discretă si, desigur, rafinată a snookerului ! Wink ), mă predispun si pe mine la o oarecare rezerva : ca disciplină de gindire si de comportament, partizanatele radicale nu sunt incurajate intr-o comunitate restrinsă, dar foarte civilizată ca cea a Snookerlandului nostru. De pilda, cine, oare, se declară adorator al Zeului Snooker si nu are afectiune pentru RONNIE O’SULLIVAN ?!... Sau STEPHEN HENDRY ?!... Sau, ma rog, oricare dintre acesti ași ai tacului ?!... Dar daca il iubim & apreciem in mod special pe unul anume dintre jucatori, fiecare dupa afinitățile sale (s)elective, nu inseamna să-l denigrăm pe altul. Si, in general, o mica doză de umor ( relativizant și ... autorelativizant ) nu strică Laughing . CEEA CE SCRIU AICI NU TI SE ADRESEAZA IN MOD SPECIAL TIE. Am profitat doar de aceasta ocazie.

Acuma, pentru temperamentele mai puțin strunite de educație si pentru creierașele mai sărăcuțe, ar fi nevoie să mai precizez că suntem pe un forum de snooker din dorinta si cu scopul de a discuta DESPRE SNOOKER si IN NICI UN CAZ despre membrii forumului, iar a depasi limita trecind pe domeniul vietii afective a cuiva ( din intimplare, e chiar vorba despre gazda noastra ) nu este o dovada de bun gust. Dar sunt convinsa ca nu avem printre noi persoane încadrabile nici in prima categorie enunțată mai sus, nici intr-a doua. S-ar cuveni totuși sa se revina la subiectele numeroase si destul de dezbatute ale competitiilor din sportul nostru favorit. OK ?



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ronnie STRATAN O Sullivan
More than a fan


Data înscrierii: 17/Feb/2005
Mesaje: 31

MesajTrimis: Joi 17 Feb 2005, 19:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce nu inteleg eu, este

de ce cand pun o intrebare cuiva, raspunde altcineva ?

Crying or Very sad

in ce priveste aprecierile in legatura ca mie imi place Ronnie si nu imi plac ceilalti, sau ca ii denigrez pe ceilalti, am mai spus-o si o spun din nou:

toti joaca snooker. si eu pot incerca

unul singur face din joc arta

arta fiind un mijloc de a se exprima pe sine in cel mai inalt grad

Snookerul este pentru mine arta, prin Ronnie

Hendri este o "masina de snoker". El joaca excelent. Este fenomenal. Dar ... o masina este o masina.

Cu Ronnie simti, traiesti, te bucuri, ratezi, tresari. Ceva din Ronnie este in modul in care joaca. Si White are chestia asta. Si Williams.

Hendri este o masina. El este un barbat. Poate sa castige, trezeste admiratia (chiar sexuala, feminina etc), dar nu simtul artei. Sau poate nu il simt eu. Voi ce simtiti ?

Snookerul este o arta, in masura in care apropie pe oameni unii de altii si pe ei insisi de ei insisi.

Jocul lui Hendri este un model, dar nu atinge coarda sensibila.

Mintea conduce trupul. Dar cine conduce mintea? Mintea lui Ronnie este condusa de inima lui, pentru ca el joaca cu inima.
De asta a luat-o de la Dott cu 5-0. De asta si Williams a luat-o de doi ani incoace, de cand i-a facut nevasta un copil. Ei joaca cu inima. Deosebirea dintre cei doi este ca Williams este vulpoi.

Imi pare rau sa o spun, dar rareori in sporturi cine joaca cu inima castiga. De obicei profesionistii in sporturi sunt "calculatii", genul hendri/ebdon. Pasionatii, genul Ronnie, nu reusesc in competitii sportive foarte des. Decat daca sunt luptatori.

Adevarati creatori si stapanitori

De la care inveti ceva mai mult decat disciplina. Inveti sa fii om.

Exclamation


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ronnie STRATAN O Sullivan Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 17 Feb 2005, 19:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie STRATAN O Sullivan a scris:
Ce nu inteleg eu, este

de ce cand pun o intrebare cuiva, raspunde altcineva ?




1. Pentru ca, in afara cazului cind pui intrebarea intr-un mesaj privat, oricine are dreptul sa-ti raspunda. Laughing

2. Foarte frumoasa pledoaria pentru "mai-artistii" si "mai-boemii" din snooker. Pentru ea, da-mi voie sa te aplaud. 8) Totusi e imposibil sa negi talentul lui Stephen Hendry : cind s-a apucat ( tirziu ! ) de snooker, nu i-a trebuit mai mult de jumatate de an ca sa realizeze primul break de 50, iar primul sau break de 100 l-a reusit dupa nici un an ! Aici nu e vorba de munca aceea tenace, care sfirseste prin a da rezultate. Face el si asta, dar daca ar fi numai asta, s-ar gasi in situatia de acum a lui Graeme Dott : cu breakuri de 50-70, cu sporadice realizari de peste 100 ( doar vreo 56-57 in intreaga cariera !...) Si eu apreciez "frumoasa nebunie" a "frumosilor nebuni", dar trebuie dat Cezarului ce este al Cezarului... In fond, cam asta ar fi concluzia si la ceea ce ai spus in legatura cu lectia pe care o avem de invatat de la ei : sa fim oameni ( eventual, mai buni !... Laughing Laughing Laughing ).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2005, 21:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ronnie STRATAN O Sullivan a scris:

Da, imi taie pofta de mancare



daca s-ar intampla asa cu toata lumea cred ca am fi toti de talia lui Graeme Dott. Laughing Laughing Laughing



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Smaranda
Addicted to snooker


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 332

MesajTrimis: Sâm 19 Feb 2005, 21:43    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In legatura cu ce a spus Clara despre enigmele ei cu privire la Stratan (ai sa ma scuzi daca nu iti spun Ronnie, nu-i asa? Ronnie e unul singur si parca numai cand ma refer la el are nuanta si feeling numele 8) ), respectiv cum de poate sa nu-l aprecieze pe Hendry, ideea este ca fiecare om are dreptul la parerea lui. Nu mi se pare cu nimic deplasat sa-ti placa snookerul si sa nu-ti placa Hendry. Ok... e ciudat, dar nu deplasat... de fapt, nu e nici macar ciudat, e pur si simplu neobisnuit, in sensul ca nu intra in diversele "tipare de favoriti" care se formeaza inevitabil atunci cand este vorba de orice sport. Poate pur si simplu omul nu-ti merge la inima. Poate ca personajul pur si simplu nu se preteaza la ceea ce intelegi tu din sportul respectiv. N-am mai trecut de cateva zile pe aici si nu sunt la curent cu faimosul mesaj sters de Mrs Hendry sau cu eventulalele dispute dintre stimabilul Stratan si restul lumii, dar din cate am citit mai sus, Hendry e "mare si tare" si pentru noul nostru prieten si participant virtuos la discutii... doar ca nu-i faciliteza digestia Laughing Laughing Laughing So what... Cunosc persoane care sunt absolut indragostite de F1 si nu-l inghit deloc pe Schumacher. Ciudat? Sigur ca da... dar de vreme ce este vorba de pareri aici si de nimic altceva.... People are free to think whatever they like.

Presimt ca am sa ma expun putin aici daca spun asta, dar eu, spre exemplu, desi sunt o cinefila convinsa de ani de zile, sunt in tabara anti-fanilor "Lord Of The Rings" Exclamation Exclamation (asta in masura in care EU pot avea vreodata o atitudine de tip fan/anti-fan Rolling Eyes ) Si ce? Asta inseamna ca nu pot sa-l inteleg pe Tarantino, spre exemplu?



_________________
Score one-four-seven... Snooker heaven!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Smaranda Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2004-2005 » Malta Cup 2005 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community