Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Wuxi Classic 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga turneul ?
Stuart Bingham
63%
 63%  [ 12 ]
Mark Davis
0%
 0%  [ 0 ]
Marcus Campbell
0%
 0%  [ 0 ]
Ricky Walden
36%
 36%  [ 7 ]
Voturi totale : 19

Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 1 Iun 2012, 0:09    Titlul subiectului: Discuții Răspunde cu citat (quote)

Deocamdată, nu sunt sigură că WPBSA va gândi ca mine în sensul că Ordinul de merit al QSchool ar putea să arate un pic altfel (dacă se "acordă" un număr de frame-uri pentru fiecare w/o, ceea ce mie nu mi se pare în regulă).

Așa cum a fost anunțat din vreme, dacă apar absențe ale unora dintre capii de serie (absențe cu care, în condițiile actuale, ar fi cazul să ne obișnuim), locurile rămase goale pe tablou vor fi ocupate de următorii clasați în acest Ordin de merit. Aceștia ar fi, în ordine, Jordan Brown, Scott Donaldson, Ashley Wright și Fraser Patrick. Am trecut numele lor pe lista meciurilor, dar vom vedea dacă ei vor fi cei desemnați și/sau vor dori/putea să profite de această nouă șansă oferită amatorilor. Wink

Primii 20 din urma celor 12 calificați Arrow http://www.snookerforum.ro/viewtopic.php?p=39394#39394

Deși încă nu s-a anunțat oficial, la Wuxi vor fi opt wildcarduri.

___________________

1 iunie

Au fost anunțate numele celor patru jucători : Fraser Patrick, Michael Wild, Duane Jones și Adrian Gunnell.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Vin 29 Iun 2012, 16:49, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 6 Iun 2012, 14:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Chinezi rup norma cu numarul de turnee de puncte anul asta ,iar inca din debutul sezonului avem parte de un Wuxi de acelasi rang cu .. China Open deja, daca va vine sa credeti. Au acelasi nr de puncte oferite si premii acordate Smile

Cat de mult a evoluat snookerul la asiatici, de necrezut.

Astazi, privind istoria ultimelor 4,5 sezoane, toate evenimentele, schimbarile in formatul si desfasurarea turneelor, banii gramada veniti din noi si noi locatii pe intreg globul, eforturi de convingere pt. sponsorizari grase, ptc-urile din europa .. pe mine ma fac sa inteleg si sa fiu complet de acord ca sportul asta a devenit un bussines profitabil sub nasul si conducerea lui B. Hearn & co.



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 8 Iun 2012, 22:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai a fost depășit recordul totalului de puncte/frame (fostul record fusese stabilit în meciul dintre Sean Storey și Graham Cripsey, din calificările pentru Openul Asiei, 1992 și se ridica la 185 de puncte (93-92). Adineaori, Dom Dale și Peter Lines au doborât acest record cu un total de 192, adică Lines a egalat la 2 câștigând cel de-al patrulea frame cu scorul de 108-84. Galezul a cedat 60 de puncte din 14 faulturi, iar Peter Lines a cedat 36 de puncte, din 8 faulturi.

Împreună cu Nigel Bond, DD continuă să dețină recordul similar al Campionatului mondial, unde, în 1999, a câștigat un frame cu scorul de 167-6.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 14 Iun 2012, 14:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Au căpătat contur șaisprezecimile de la Wuxi. Chinezii trebuie să mai comunice încă două nume de wildcardiști.

19 iunie : cele două nume sunt ale lui Li Hang și Chen Feilong.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 951
Locație: constanta

MesajTrimis: Sâm 23 Iun 2012, 17:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dar ce pati galezul...
...Matthew Stevens deoarece vad ca nu se prezinta la acest turneu?Si iata asa J.Perry ajunge in optimi basca mai ia si 700 puncte la care poate ca nici el nu spera.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
CosminCtin
Addicted to snooker


Data înscrierii: 15/Feb/2008
Mesaje: 552
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 25 Iun 2012, 11:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cum au ajuns Jamie Burnett / Jin Long sa joace in aceasta runda? niste ratari incredibile in frame-ul 6 ... zici ca a fost aranjat meciul Rolling Eyes



_________________
Laureat al Premiului Oscue - World Open 2010, Shanghai Masters 2011, World Grand Prix 2015
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui CosminCtin Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 25 Iun 2012, 12:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Matthew Stevens s-a retras din turneu din cauza unui puseu al "bolii profesionale" a biliardiștilor : spondiloza cervicală.

Știu că întrebarea era retorică, dar... Laughing Jin Long e wildcardist, iar Jamie Burnett, în ciuda aparențelor, a avut un traseu destul de dificil, adică abia-abia l-a eliminat (5-4) pe Luca Brecel (și eram aproape sigură că puștiul se va califica ! Mereu a fost primul la masă ! Evil or Very Mad ), după care a cam dat de pământ cu Marco Fu, iar pe urmă, în calificările pentru Bendigo, l-a învins (5-3) pe David Gilbert. Laughing

E drept că au existat unele probleme cu vizele și s-a plecat cam târziu, dar, în general, Jamie ia startul ceva mai lent.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
cristian99
Addicted to snooker


Data înscrierii: 02/Oct/2011
Mesaje: 435
Locație: Slobozia

MesajTrimis: Mar 26 Iun 2012, 7:45    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si a inceput Laughing cu stangul.Primul meci de ieri a fost foarte slab si luuuung Laughing
Daca juca Peter Ebdon cred ca primul joc dura cel putin 2 ore Wink Al doilea meci a fost de calitate.Am avut si 2 breakuri de peste 100 de puncte ale lui Selby
In concluzie,o zi de snooker buna.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui cristian99 Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 26 Iun 2012, 9:46    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o intrebare putin mai tehnica. Poate ati mai discutat asta si am pierdut eu firul...
Mark Allen trebuia sa fie suspendat si vad ca totusi joaca acum la WUXI. E o altfel de suspendare, care s-ar activa doar daca mai face vreo boacana (parca am auzit ceva de genul asta...) sau suspendarea incepe mai tarziu?


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Mar 26 Iun 2012, 10:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din ce am inteles si eu, da... La o prima abatere se activeaza suspendarea respectiva.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 26 Iun 2012, 11:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Arrow NEWS 203, 12 iunie 2012.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Mar 26 Iun 2012, 12:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci. M-am lamurit.
Deci nu e inca suspendat, a primit doar un avertisment.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mar 26 Iun 2012, 15:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da ! În sfârșit a răsărit soarele și pe strada lui Selby 8)

Un început cum nu se putea mai bun pentru Mark ieri, care spune că și-a revenit fizic în mare parte, însă mai are unele mici dureri atunci când iși înclină capul pe spate (dat fiind accidentarea în cauză , eu zic că e minunat și asa).
În orice caz ieri a arătat un joc solid,fără mari greșeli și mie mi-a părut motivat și destul de relaxat.
Asta e o victorie imensă pentru moralul său afectat serios la sfârșitul sezonului recent încheiat și ce bine ca și-a "achitat datoriile" către Barry rămase de la ultima lor întalnire .. dulce revansă Very Happy

Iată ce a declarat englezul după victoria cu 5-2 în fața lui Barry Hawkins :

"La finalul sezonului trecut eram îngrijorat dacă voi mai putea juca din nou snooker, sau dacă durerea va disparea complet, și mă voi putea întoarce la joc joc", a declarat Selby, care a pierdut cu 3-10 în fața lui Hawkins atunci când s-au întâlnit la Crucible în aprilie. "Dar problema este 90 % rezolvată și acum joc fără un mare disconfort. Sunt fericit să pot juca din nou.. Prezența mea aici este un bonus,iar prestația din primul joc al sezonului,ma bucură pană peste cap.

"Am făcut o scanare RMN după Openel Chinei, înainte de Campionatul Mondial, și am fost diagnosticat cu un disc bombat (inflamat) în zona cervicală. Am apelat la o fizioterapeută de sport din Essex, care m-a ajutat. Nu mi-a trecut complet dar problema este 90 % ca și rezolvată, iar acum mă pot așeza confortabil pe lovituri, numai că atunci când îmi înclin capul pe spate simt unele înțepaturi dureroase. Știu ca problema încă persistă, dar eu mă bucur că pot juca din nou.

"Am simtit ca am lovit bine bilele azi, am jucat un meci bun și nu prea am ratat deloc."



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 27 Iun 2012, 8:49    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.hahasport.com/v-2/18/180/v-398188.html



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
MihaiMese
Moderator


Data înscrierii: 02/Apr/2009
Mesaje: 761
Locație: Cluj-Napoca

MesajTrimis: Mie 27 Iun 2012, 21:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La sezon nou, coafură nouă, Judd Trump: frame 2 vs Dale



_________________
"Snooker is a game of simple shots played to perfection." - Joe Davis
Laureat al Premiului Oscue - Masters 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui MihaiMese Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Wuxi Classic 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community