Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Patinaj
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 24 Ian 2005, 20:54    Titlul subiectului: Patinaj Răspunde cu citat (quote)

In alta ordine de idei..cum pana la urmatorul turneu de snooker mai e 1 saptamana m-am gandit sa ne aruncam privirea si asupra altui eveniment sportiv cu care o sa ne delecteze eurosport de maine, 25 ianuarie..si anume Campionatul European de patinaj care anul acesta se desfasoara la Torino.
Nush cati de aici se uita la acest sport care e mai mult arta dupa mine dar m-am gandit ca ar fi interesant sa schimbam niste opinii in legatura cu posibili castigatori, programe &co.

PS: De-abia astept disputa dintre Evgheni Plushenko si Brian Joubert Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mie 26 Ian 2005, 23:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deabea astept sa-i vad pe apa pe Jean Luis Mitocan si pe Georgel Tufis !!



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 28 Ian 2005, 20:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cold_Fever a scris:
Deabea astept sa-i vad pe apa pe Jean Luis Mitocan si pe Georgel Tufis !!


Anee..avem aceiasi favoriti Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Cold_Fever
Addicted to snooker


Data înscrierii: 26/Noi/2004
Mesaje: 296
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 29 Ian 2005, 16:11    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Isn't it ?? I like the triple Salkov of Georgel Tufis , but Jean Luis est tres bon au piruetes .... !!
Si-acu s-o luam pe romana , CE TI-O PLACE ASA TARE SA II VEZI PE AIA CUM ALUNCA SAR IN SUS SI MAI CAD IN BOT ?? E destul de intresant !!



_________________
He who is prudent and lies in wait for an enemy who is not , will be victorious.
Sun Tzu - The Art of War
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Cold_Fever Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 29 Ian 2005, 17:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gusturile nu se discuta (si nici nu se comenteaza in cazul asta) Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 30 Ian 2005, 3:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rolling Eyes Folks, patinatorii ca patinatorii - as aloca admirarii lor un timp mai indelungat, dar mă scoate din sărite "diabetic" de lirica jună comentatoare Eurosport, care mă astept din clipă in clipă să inceapa a susura galeș-alintat ceva de genul "patinaj cu dragoste", ca in reclama aceea la habar n-am ce fel de ciocolată !!!... Laughing Laughing Laughing



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Posseidon
Addicted to snooker


Data înscrierii: 25/Noi/2004
Mesaje: 459
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 31 Ian 2005, 9:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai, eu recunosc ca nu-mi place sa ma uit la patinaj (la asta artistic ma refer ca la patinaj viteza nici atat), insa imi plac fetele care il admira. Very Happy
Tot asa cum e si baletul, provoaca o stare aparte, de visare si de...hm...empatie. Acum n-am sa ma incumet sa-mi inteleg partea feminina din mine.. Laughing, dar n-am prea auzit de fete carora sa nu le placa patinajul sau baletul. I'm serious, pe bune..si mai e ceva, am ajuns chiar sa cred ca cele care nu iubesc baletul, patinajul..si cu voia Dvs, dansul, de fapt, nu fac altceva decat sa-si nege identitatea lor fundamentala, esentiala, ontologica, si anume aceia de femeie. Bine, puteti sa si radeti daca vreti, dar asa cred..



_________________
I'm unclean, a libertine
Laureat al Premiului Oscue - Campionatul Mondial 2019
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Posseidon Trimite mesaj privat
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 1 Feb 2005, 1:06    Titlul subiectului: deci... Răspunde cu citat (quote)

Eu una, dupa ce am vazut acest campionat de patinaj, trebuie sa-i recunosc meritele lui Plushenko... Ce pot sa zic tata? Dar pot sa i le recunosc numai pentru ca de data asta am avut alte treburi in afara privirii pasionate a programelor masculine... La cupluri nu ma uit pentru ca ma plictisesc, iar la feminin, de cand au disparut Michele Kwan si Suria Bonali (?!?! parca asha o chema) mi-a trecut atractzia. Am mai recunoscut o data ca-l pretzuiam mult pe Elvis Stojko si ca de cand shi-a luat viteza nu m-am mai uitat la patinaj pana a aparut Joubert... Sigur, mai era si micutzul Stefan, care e fan declarat Stojko, dar... E cam micutz, ca sa zic asha... Nu ca Elvis n-ar fi fost, dar... Nah. Trecand peste asta... M-am declarat admiratoare a lui Joubert pana la aceste campionate cand, privind cu un ochi critic, am reushit sa admir reushita lui Plushenko... Asta e, fratzioare, cand are de unde, are... Ca ma streseaza nasul lui si alte chestii, asta e partea a doua, dar Joubert mi s-a parut tare shters de aceasta data... E evident ca dintre patinatorii masculini nu imbina nimeni gratzia si figurile perfectly performed de Plushenko... Ce sa-i faci? Daca Elvis a plecat shi-au luat-o in cap astia din mother Russia. Laughing Laughing Laughing Parca totushi mi-e dor insa de Yagudin, ca prea shi-a luat-o in cap Plushy si parca e totushi prea feminin. Laughing Laughing Laughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 21 Feb 2005, 16:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai campionatul mondial e de pe 17 martie parca. Poti sa faci atunci cate review-uri vrei Wink



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
luiza_hunter
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Noi/2004
Mesaje: 422
Locație: Constanța

MesajTrimis: Vin 9 Dec 2005, 21:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

și mie-mi place de Evgheni Plushenko e tare tipu ... si patineaza marfă .... dar în privința lui Brian Joubert mă abțin .. pentru că imi sunt atât de antipatici fracezii.... atât de antipatică limba .. incât ... mai bine mă abțin Wink...



_________________
HUNTER Lover 4 EVER!!! ...♥ PAUL!!!!!!
" daca vom ajunge in rai, sa nu ne miram de va fi sa vedem printre ingeri si unul cu tacul in mana..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui luiza_hunter Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Hunter
A super fan


Data înscrierii: 19/Mai/2005
Mesaje: 53

MesajTrimis: Vin 9 Dec 2005, 22:01    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O da!Plushy e SUPER...My 2nd love ...dupa Paul bineinteles Laughing Pe Joubert insa nu pot sa-l sufar Twisted Evil ...Desi in general imi plac patinatorii francezi...



_________________
Amintirile sunt singurul Rai din care nu ne poate izgoni nimeni...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Hunter Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
The Rocket
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Oct/2005
Mesaje: 133
Locație: Bucuresti/Militari

MesajTrimis: Sâm 10 Dec 2005, 0:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate doar pe Evgheni Plushenko il stiu, dar cand el este pe gheata, nu mai ma schimb programul Very Happy...patineaza foarte frumos...
Si...ce sa mai zicem de festivitatile de deschidere/incheiere ale concursurilor, cand Plushenko patineaza in diferite costume Very Happy....


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui The Rocket Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 10 Dec 2005, 1:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce ziceți de o comparație Plushenko (un Ronnie O'Sullivan ?) - Yagudin (un Stephen Hendry ?) Question ...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Sâm 10 Dec 2005, 1:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extrem de interesanta comparatzia!
Eu ash merge pe o comparatzie Elvis Stojko (Ronnie O'Sullivan) - Yagudin (Stephen Hendry). Very Happy Cu toate ca in lumea patinajului mi-a placut intotdeauna de Domnu' Stojko. Very Happy Laughing Laughing
Deshi... Daca stau sa ma gandesc mai bine... Plushenko ar putea fi un Ronnie, dar cred totushi ca-i lipseste o mare bucata din "nebunia" celui din urma, oricat free style ar parea Plushy ca are. Plus ca norocul pare sa tzina intotdeauna cu el. Razz Very HappyVery HappyVery Happy



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Aura
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 345
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sâm 10 Dec 2005, 11:27    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Clara White a scris:
Ce ziceți de o comparație Plushenko (un Ronnie O'Sullivan ?) - Yagudin (un Stephen Hendry ?) Question ...


Plushenko- Ronnie ...ce-i asemenea e talentul pe care indiscutabil il au amandoi si pasiune pentru ceea ce fac. Mai sunt si declaratiile pe care le zbarcesc din cand in cand(bine Ronnie de mult mai multe ori decat Evgeni Laughing ).

Nu stiu cat de buna e comparatia intre Yagudin si Stephen. Pe Yagudin il vad mai curand un Jimmy al patinajului in materie de popularitate (cel putin atunci cand inca mai participa la competitii). Ma trec fiorii cand imi amintesc de olimpiada din 2002 si de cum a fost aclamat Alexei..ce vremuri bune Very Happy Cu Stephen poate se aseamana prin dorinta extraordinara de a invinge.



_________________
"I want to make the balls talk, that's what it is all about." Ronnie
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Aura Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 1 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community