Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Patinaj
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
 
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 20:02    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aura a scris:
Eu mi-am luat bilet pt concertul de pe 28 septembrie...chiar azi l-am vazut pe Edvin Marton la antena3 si mi-a facut o impresie f buna..nu numai ca manuieste extraordinar arcusul dar pare si o persoana placuta. De-abia astept sa-l vad in concert!

Acum nevrand sa deviez de la subiect...ador muzica lui! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Mrs. Hendry
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Noi/2004
Mesaje: 2360
Locație: pool hall

MesajTrimis: Mar 19 Sep 2006, 23:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Super cool! Poate mai vin si alte nume mari ale patinajului. LaughingLaughingLaughing



_________________
"Luck is an offensive, abhorrent concept. The idea that there is a force in the universe tilting events in your favor or against it is ridiculous." ~ Sherlock Holmes ~ Elementary
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Mrs. Hendry Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mie 27 Sep 2006, 13:39    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

L'am vazut ieri pe Edvin Marton la ,,Nasul''.
E foarte simpatic! Very Happy
Sper sa transmita la televizor concertul lui.. Wink



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mie 27 Sep 2006, 15:37    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lady Croft a scris:
L'am vazut ieri pe Edvin Marton la ,,Nasul''

l-am vazut si eu doar cind cinta. adica se facea ca cinta. nu mi-a placut play backu



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 28 Sep 2006, 10:18    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
Lady Croft a scris:
L'am vazut ieri pe Edvin Marton la ,,Nasul''

l-am vazut si eu doar cind cinta. adica se facea ca cinta. nu mi-a placut play backu

Cand zici ca a facut play-back? Shocked Shocked Shocked La sfarsitul emisiunii a fost live!!!



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
snooky
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Ian/2006
Mesaje: 1210
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Joi 28 Sep 2006, 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu stiu dc. la a fost la inceput sau sfirsit,dar eu cind l-am vazut sigur era playback. Sad



_________________
"Stie ce e iubirea acela care iubeste fara speranta".
Cine iubeste,aiureaza".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snooky Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Joi 28 Sep 2006, 15:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

snooky a scris:
nu stiu dc. la a fost la inceput sau sfirsit,dar eu cind l-am vazut sigur era playback. Sad

Probabil la inceputul emisiunii..ca l'am vauzt cantand la sfarsit si a fost live...pacat...ca e un mare artist. Sad



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 5 Ian 2007, 15:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu se mai aude nimic de spectacolul din februarie din Bucuresti al lui Plushenko. Nu va mai avea loc?
Va rog mult, daca stie careva sa-mi spuna si mie. Multumesc!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Vin 5 Ian 2007, 15:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din cate stiu eu spectacolul se va tine pe 27 Februarie si cu Plushenko va veni si Edvin Marton. Smile Mai multe despre locatie nu stiu nici eu...Sad
Mi'as dori mult sa vad si eu spectacolul dar nu cred ca voi putea ajunge in Bucuresti pe 27.


Informatii sunt aici http://www.evgeniplushenko.net/calendar.shtml



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
alexandra0003
Addicted to snooker


Data înscrierii: 23/Aug/2006
Mesaje: 230
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Vin 5 Ian 2007, 17:50    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui alexandra0003 Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20151
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 23 Ian 2010, 16:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Rușii din nou în posesia medaliilor. Oare mi s-a părut mie sau exercițiul lui Plushenko a fost un pic cam neglijent (mai ales la capitolul mișcărilor de brațe) ? Confused



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Sâm 23 Ian 2010, 19:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai conteaza, din moment ce a luat aurul dupa atatia ani de pauza? Laughing Mie imi pare rau de Brian Joubert, dar mi-a placut tare mult cum a dansat Stephan Lambiel. Very Happy



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
danacateia
Addicted to snooker


Data înscrierii: 14/Sep/2009
Mesaje: 967
Locație: Brasov

MesajTrimis: Vin 19 Feb 2010, 14:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deoarece e legat de patinaj chiar daca nu doar artistic .
Vreau sa va impartasesc satisfactia mea dupa ce am participat la inaugurarea de ieri seara de la Brasov a Patinuarului Olimpic.
E intradevar foarte frumos si ne bucuram ca avem parte de asa ceva in orasul nostru.E un obiectiv de luat in seama .Aviz amatorilor!
http://bzb.ro/index.php?page_name=stire_detalii&id_stire=53526
si apropo de plushenko cicase gandeste la retragere.
http://sport.hotnews.ro/stiri-alte_sporturi-6934591-vancouver-plushenko-dezamagit-juriul-olimpiada-gandesc-serios-retragere.htm



_________________
Laureată a Premiului Oscue - UK Championship 2009, Turneul special de calificare la Masters 2010, China Open 2010
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui danacateia Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Vin 10 Feb 2012, 19:55    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe data de 14 februarie se vor împlini 10 ani de la victoria patinatorului rus Alexei Yagudin la Olimpiada de la Salt Lake City.

Forță, eleganță, intensitate, pasiune și ceva care depășește limitele sportului. Singurul patinator care mă emoționează la fel cu Adagio de Albinoni.

http://www.youtube.com/watch?v=1ZZu7wXu70c
Aici este "Winter", programul scurt. Imagine lacrimă, comentariu japonez. Considerat cel mai bun program scurt punct.

Și fabuloasele lui secvențe de pași.

http://www.youtube.com/watch?v=CSVRcjbBchY
Aici este programul lung, muzica filmului "Omul cu masca de fier". Care nu i-a ascuns lacrimile. Și atletul acesta perfect, după cel mai greu duel cu sine însuși, și după ce obține 4 note de 6.0, performanță neegalată sau depășită niciodată (și din cauza schimbării sistemului de punctaj) plânge frust în brațele antrenoarei sale, Tatiana Tarasova, și sare ca un prunc la șotron pe podiumul de premiere.

http://www.youtube.com/watch?v=wFcjIwWbJ_U
Aici este programul demonstrativ, "Overcome", unde îl vedem altfel. Showman desăvărșit și irezistibil. Și un interludiu amuzant din culise.

Din cauza unor probleme congenitale la șoldul drept, (două operații, implantarea unui sistem de titaniu) a fost obligat să se retragă din competițiile destinate exclusiv amatorilor în sezonul 2002-2003. În plină glorie.
A continuat în concursurile profesioniștilor, unde cerințele tehnice nu includ sărituri cvadruple, a evoluat în gale și spectacole de revistă.
Deocamdată, în anul acesta nu și-a inclus în program nici o demonstrație majoră, ceea ce mă face să cred că s-a închis definitiv un capitol imens.

Alexei Yagudin, bărbatul cu ochi albaștri și foc în patine. (Dacă doriți linkuri la cele mai frumoase momente din cariera lui, doar spuneți. Am un folder plin la Favorite.)

Razz

Și pentru Wink , e căsătorit cu Tatiana Totmianina, campioana olimpică din 2006, proba de perechi, și au o fetiță. Pe care evident că nu vor să o facă patinatoare. Razz


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Joi 16 Feb 2012, 13:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Noah, n-am cu cine incropi o poveste despre Yags? *sniff* Ca pe un forum de specialitate romanesc suiera vantul...Stau intr-un colt cu patinele in brate si ma plictisesc. Smile
Ca subiecte ar fi... Show-urile de revista si concursurile de gen "Patinez pentru tine", rivalitatea cu Plushenko, influenta Tatianei Tarasova...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Unele și altele Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 6 din 8

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community