Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Discuții
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Mastersul de la Shanghai 2012
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine are șanse mai mari la titlu ?
Judd Trump
61%
 61%  [ 11 ]
John Higgins
27%
 27%  [ 5 ]
Shaun Murphy
11%
 11%  [ 2 ]
Voturi totale : 18

Autor Mesaj
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 14:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dap, am inteles Clara. Eu doar am vrut sa vin cu o alternativa, pentru fanii Bontea & Ancuta. Very Happy

on : John Higgins se tine de Judd si revine in lupta. Ce bine...



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 14:36    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thanks, Răzvan. Very Happy

________________

John Higgins v Judd Trump

(prima sesiune)

Puncte marcate : 317-695
Bile trimise în buzunare : 80-201
Lovituri de buzunar : 89%-95%
Lovituri de siguranță : 79%-75%
Lovituri de distanță : 29%-75%
Breakuri : 147-112
.


(a 2-a sesiune, prima pauză)

Puncte marcate : 634-729
Bile trimise în buzunare : 172-213
Lovituri de buzunar : 93%-94%
Lovituri de siguranță : 86%-84%
Lovituri de distanță : 43%-50%
Breakuri : 147-112
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 23 Sep 2012, 15:06, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
snookerfan97
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Ian/2010
Mesaje: 738
Locație: Brasov

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 14:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu imi vine sa cred ! John a reusit sa egaleze,Trump sta inghetat in scaun. Shocked Eu totusi sper sa castige Judd ! Majoreta



_________________
Whoever called snooker 'chess with balls' was rude, but right.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerfan97 Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 15:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Foarte dramatic frame-ul nr 15... Laughing

Si Higgins trece la conducere pentru prima oara in aceasta finala... 6 frame-uri luate la rand, wow. I-a dat aripi max-ul.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 15:58    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai am putin si musc din monitor... Tensionat...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
snookerclau
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Feb/2008
Mesaje: 869
Locație: Buzau

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 16:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ori Judd Trump a suferit ceva mutatii in pauza de 2-3 ore...., ori se intampla ceva. Mi-e greu sa cred ca dupa ce-ai jucat atat de bine in prima sesiune, pierzi 6 frame-uri consecutiv Confused ... ar fi oribil sa castige Higgins (in opinia mea) Shocked



_________________
Laureată a Premiului Oscue - Shanghai Masters 2010, International Championship 2012
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui snookerclau Trimite mesaj privat
muresan_sergiu



Data înscrierii: 14/Iul/2012
Mesaje: 6

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 16:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

clau absolut oribil , imi e asa antipatic higgins cum nu mi-a fost nici un jucator in nici un sport.9-9 go judd!!!


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui muresan_sergiu Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 16:59    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extraordinar!!! Ce break!!!

Multumesc John! Extraordinar meci.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
TLD
Addicted to snooker


Data înscrierii: 12/Dec/2005
Mesaje: 145
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Extraordinar omul asta, reuseste sa ma surprinda atunci cand nu ma mai astept deloc. Ce putere de revenire, cine ar fi revenit de la 7-2, poate doar O'Sullivan in zilele bune.

Insa oricum Trump mi se pare complet schimbat fata de anul trecut, cand juca mai mult la "bulan". Cred ca meciul pierdut la mondial in fata lui Carter l-a facut sa-si schimbe mentalitatea, nu mai ataca orbeste si controleaza mult mai bine bila alba. Plus breakurile, mult mai curate.

Insa una peste alta, John a tacut si a facut in finala asta, bravo lui! Si bravo noului tac! Laughing



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Welsh Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui TLD Trimite mesaj privat
Redboy
Addicted to snooker


Data înscrierii: 01/Aug/2007
Mesaje: 693

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 17:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da... O dovada de mare clasa din partea lui John in aceasta finala. Max-ul, cele 6 frame-uri consecutive, si acest break foarte bine lucrat in frame-ul decisiv. Victorie meritata pe deplin. Good Job, ambilor jucatori.



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Australian Open 2012, Wuxi Classic 2013
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Redboy Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Alex Speed
A super fan


Data înscrierii: 30/Noi/2011
Mesaje: 67
Locație: Craiova

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 17:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo John Very Happy, Felicitari Yeah.Ai demonstrat inca odata ce jucator de valoare esti.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Alex Speed Trimite mesaj privat
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 19:22    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In sfarsit, il aud pe Judd spunand asta: " "John's the best I've ever played against".

Are o bila alba Trump de la mine pentru finala asta si pentru felul in care a jucat. Dar inca nu sunt un fan. Mai are de invatat. Daca in jocul 17 nu se lacomea sa joace cu neagra, ar fi egalat cu bila roz si am fi avut repozitionare. Data viitore poate asa o sa faca.... Pana atunci mai primeste cate o lectie de la "batrani".


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20094
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 19:25    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ceremonia de premiere : http://www.youtube.com/watch?v=XB9bEmhbLU4&feature=plcp



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
RVI
Addicted to snooker


Data înscrierii: 13/Feb/2011
Mesaje: 337

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 20:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

M-a innebunit Mario cu NOROCUL lui John. Inteleg ca toti avem favoritii nostri, dar e exagerat.
Rateaza Trump albastra de pe punct, la 7-7, bila albastra trece 10cm de jumatate cat sa nu o lase de atacat, urmeaza un safe, un safe ratat de Trump, Higgins baga albastru si apoi rateaza roz, care se opreste 10 cm mai devreme, altfel ar fi lasat-o. Si ce "Increibil noroc are Higgins!" Si de aici povestea cu norocul proverbial si asa mai departe.

Vazand meciul online, pot spune ca la englezi cometatorul (nu stiu cine era) chiar spunea opusul. Dar poate era si el partinitor...

Interesanta acea lovitura cu 3 mante la bila galbena in penultimul joc. Si comentatorul englez a spus ca Higgins asa a vrut, si chiar a folosit un termen pentru genul asta de lovitura, dar nu am retinut. Mie inca mi-e greu sa cred, dar... e posibil...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui RVI Trimite mesaj privat
skorpyo
Addicted to snooker


Data înscrierii: 20/Mar/2011
Mesaje: 673
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Dum 23 Sep 2012, 22:12    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doame Sfinte ce-a fost asta !? Am vazut sesiunea de dimineata si pe la 7 seara am dat sa verific scoringul de pe siteul oficial asa din simpla curiozitate si am avut un mare soc.
Nu imi venea sa cred ce scrie acolo..am intrat de cateva ori si apasam pe refresh ca un apucat Surprised

Acum pe seara am prins reluarea de pe la 8-8 .. inca nu-mi revin. Tare as vrea sa vad cum de la 7-2 s-a putut ajunge la asa ceva Rolling Eyes Uluitor de unde a "renascut" Higgins !



_________________
Enjoy the moment Wink
Laureat al Premiului Oscue - International Championship 2014, World Grand Prix 2019, Campionatul Mondial 2023
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui skorpyo Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2012-2013 » Mastersul de la Shanghai 2012 Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community