Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

General
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Cine credeți că va câștiga titlul ?
Graeme Dott
44%
 44%  [ 4 ]
Jamie Cope
55%
 55%  [ 5 ]
Voturi totale : 9

Autor Mesaj
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 19 Mar 2007, 11:52    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Thank you! Smile



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 24 Mar 2007, 14:48    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

WSA a comunicat azi că Stephen Lee s-a retras din acest turneu - motive personale.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
andolini
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2006
Mesaje: 108

MesajTrimis: Sâm 24 Mar 2007, 16:29    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O veste buna pentru Jimmy White.Dar sunt sigur ca el nu s-ar bucura prea mult dupa o calificare de acest gen...Acum nu mai ramane decat sa treaca de obstacolul numit Zheng Pheng pentru a-l vedea din nou intr-o faza mai importanta a unei competitii(chiar daca e vorba aici de optimi).


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andolini Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 25 Mar 2007, 2:53    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Programarea meciurilor Arrow http://forum.snookerforum.ro/viewtopic.php?t=386&sid=284606adf7dc86ce78b734ce98761cb7



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2007, 13:30    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Excelenți tinerii jucători chinezi ! 8) De data asta, wildcard-urile nu mai sunt ciuca bătăii marilor profesioniști descinși, plini de ifose & de condescendență (well, unii dintre ei... Rolling Eyes ), în Lumea Nouă a Snookerului ca să le dea lecții la "băștinași" ! Twisted Evil

Îmi amintesc că încă de acum vreo doi ani am scris pe undeva, pe-aici despre Li Hang, un puștan de (acum) 16 ani. L-a învins pe Ian Preece în jocul decisiv. Nu numai talent, ci și nervi tari. La 16 ani ! Bravo, lui ! 8)



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2007, 13:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari jucatorilor chinezi! Very Happy
Sper,totusi,ca Zhen Peng sa nu reuseasca o surpriza in meciul cu Jimmy. Wink


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2007, 13:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo lui Joe Swail...din cate am urmarit scorul , acesta a revenit de la 0-4 ... Applause



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
sevvilla86
Addicted to snooker


Data înscrierii: 11/Dec/2005
Mesaje: 1532
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2007, 18:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Jimmy! Very Happy 8)
Abia astept sa vad meciul cu Higgins/McCulloch.
Dintre tinerii jucatori chinezi,Liu Chuang mi se pare cel mai important castigator deoarece a invins un jucator foarte experimentat cum este Andy Hicks.Sunt curios cat de departe vor ajunge acesti jucatori.In 2005 Ding era in aceeasi postura si stim ca a ajuns foarte departe... Laughing


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui sevvilla86 Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
andolini
Addicted to snooker


Data înscrierii: 31/Ian/2006
Mesaje: 108

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2007, 18:40    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari lui Jimmy pentru victorie.As vrea ca Higgins sa-l bata pe McCuloch.Numai asa am putea avea parte de un meci cu adevarat de calitate in optimi.
S-a descurcat cam greu Ding Junhui in meciul cu Adrian Gunnel.Sper sa-si recapete pofta de joc pana la partida cu Ronnie pentru a nu se repeta scorul din finala Mastersului.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui andolini Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2007, 20:10    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Jamie Cope : „Am jucat bine și, dacă-l înving și pe Mark Williams, aș putea ajunge destul de departe în acest turneu. Am avut un sezon destul de bun, mai ales că am jucat și o finală – cea de la Aberdeen. Totuși, n-am reușit să mă calific în etapele finale de la Crucible, așa încât pentru mine sezonul se termină la Beijing. Sper să-l închei în forță. Yang mi s-a părut a fi un jucător bun și sunt sigur că, în condițiile în care va continua să se antreneze, ar putea progresa încă și mai mult.”

Mei Xiwen : “Nu credeam că o să câștig. Totuși, am luptat din greu pentru victorie.”

Jimmy White : “Am luat primul frame la culori, că altfel soarta meciului ar fi putut fi cu totul alta. La vârsta mea, într-o zi îți merge jocul, în următoarea, nu-ți mai merge. Acum am timp trei zile să mă antrenez și sper ca joi să joc bine. Am aceeași dragoste pentru acest sport și o să joc în continuare – atâta vreme cât o să-mi facă plăcere să joc.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 26 Mar 2007, 22:20    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Wildcard-iștii

La ediția trecută, dintre cei opt tineri jucători chinezi “scoși în lume” cu această ocazie s-au calificat doi : Yang Qintian, care l-a eliminat pe atât de dârzul și de experimentatul Dave Harold (cu 5-2) și Yu Delu, care l-a trimis acasă pe Andrew Norman, cu un scor categoric (5-1, după ce condusese cu 4-0). Ambii chinezi au căzut atunci pe baricadele rundei imediat următoare – Yang Quintian a fost învins (greu : 5-4) de un Ding cam la fel de puțin concentrat cum a fost și azi, în meciul cu masivul & simpaticul Adrian Gunnell), iar Yu Delu l-a lăsat cam singurel la masă pe Graeme, care și-a oferit un antrenament cu puncte pentru un 5-1 obținut fără mare efort. Asta a fost anul trecut.

De data asta, dintre cei opt tineri jucători chinezi “scoși în lume”, au sărit pârleazul în runda 1 nu doi – cinci : Mei Xiwen, Xiao Guodong, Liu Chuang, Yu Delu și mezinul Li Hang (mai toți cu vârste cuprinse între 16 și 20 de ani – doar Mei are 23).

Dacă a trecut de un tânăr jucător de capacitatea și „temeinicia” lui Tom Ford, Xiao Guodong are șanse reale și în fața lui Matthew Stevens. Șanse încă și mai mari are Yu Delu, pentru că Ali Carter pare destul de deruta(n)t de la o vreme încoace. Probabil că Liu Chuang și Mei Xiwen vor avea misiunile cele mai dificile și, cu toate că tare mi-e drag de Ken, m-aș bucura enorm dacă ar învinge puștiul Hang.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Miss Chigwell
Addicted to snooker


Data înscrierii: 27/Mar/2005
Mesaje: 1596
Locație: Baia Mare

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2007, 14:04    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Na. Tanarul Liu n-are nicio "jena" ca joaca impotriva lui Ronnie. Ce m-as distra Mr. Green Mr. Green sa se repete istoria de anul trecut, juma' de mapamond cu avionul pentru un 0-5. Mr. Green Dar macar atunci a fost Wattana.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Miss Chigwell Trimite mesaj privat
Lady Croft
Addicted to snooker


Data înscrierii: 24/Noi/2004
Mesaje: 1980
Locație: Petrosani (Hunedoara)

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2007, 14:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo Jimmy , Brovo Higgie! Very Happy
Sper ca Ronnie sa nu aiba probleme in fata lui Chuang... Razz



_________________
It all can be over in just one blink of an eye...but the memory will always remain in the mind! NEVER FORGETT...ALWAYS REMEMBER!
I  Snooker!
Laureată a Premiului Oscue - China Open 2011
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Lady Croft Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 20153
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2007, 14:09    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

După meci

Graeme Dott : “În acest turneu, de obicei, nu am rezultate prea bune, însă de data asta sunt hotărât să le obțin. Am o șansă să ajung pe locul 1 în clasament, așa că era foarte important să câștig meciul cu James Wattana”

Marco Fu : „Am avut încredere în mine însumi pentru că m-am pregătit bine pentru acest meci. Mi-am păstrat calmul chiar și în ultimul frame ! M-am calificat la Campionatul mondial din acest an printr-o victorie asupra lui Michael Judge - tot în frame-ul decisiv, așa că m-am antrenat să fac față presiunii ! În meciul cu Stephen am avut o ocazie și am profitat de ea. El este un mare jucător, mai ales dacă e în formă, numai că nu mai are constanța de altădată. Sunt bucuros că ieri cinci dintre tinerii chinezi au înregistrat victorii. E minunat să vezi cum își fac loc pe marea scenă a snookerului asemenea jucători talentați.”



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019, Masters 2022
Moral principles do not depend on a majority vote. Wrong is wrong, even if everybody is wrong. Right is right, even if nobody is right. ++ Fulton Sheen
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Razvan TM
Addicted to snooker


Data înscrierii: 03/Feb/2007
Mesaje: 120
Locație: Timisoara

MesajTrimis: Mar 27 Mar 2007, 16:07    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Miss Chigwell a scris:
Na. Tanarul Liu n-are nicio "jena" ca joaca impotriva lui Ronnie. Ce m-as distra Mr. Green Mr. Green sa se repete istoria de anul trecut, juma' de mapamond cu avionul pentru un 0-5. Mr. Green Dar macar atunci a fost Wattana.


Nu te mai distrezi asta este Twisted Evil


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Razvan TM Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2006-2007 » China Open Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următoare
Pagina 2 din 9

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community