Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Campionatele europene Men, Under-21, Under-18

 
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Snookerul amator international
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Mar 2017, 14:04    Titlul subiectului: Campionatele europene Men, Under-21, Under-18 Răspunde cu citat (quote)

Campionatele europene 2017 : Men, Under-21, Under-18




.


Campionatele europene vor avea loc între 5 și 19 martie 2017, la Hotelul Hilton Park, din capitala Ciprului, Nicosia.


Ai noștri, la Nicosia :

Jucători înscriși la Men :
Andrei Orzan, Mihai Vladu și Lorin Druță

Jucători înscriși la Under-21 :
Mihai Vladu, Alexandru Statache, Tudor Popescu, Matei Roșca, Sebastian Mușat și Tudor Chițu

Jucători înscriși la Under-18 :
Tudor Popescu, Matei Roșca, Maxim Ene, Tudor Chițu, Sebastian Mușat și Eduard Riți

Arbitri : Alex Crișan și Bogdan Gamaleț

Turneul juniorilor Under-18 începe pe data de 5 martie, cel al jucătorilor Under-21, pe data de 8 martie, iar jucătorii din categoria Men intră în competiție pe data de 12 martie.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 2 Mar 2017, 14:34    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul european Under-18 pe anul 2017



PAGINA PRINCIPALĂ Arrow http://www.ebsa.pl/turnieje/2017/me18/en/me18_2017.php

GRUPELE Arrow http://www.ebsa.pl/turnieje/2017/me18/en/show_groups.php?id_t=135&ile_gwr=2

LIVE SCORING Arrow http://www.ebsa.pl/live/en/tsnew.php


S-au calificat în rundele cu eliminare directă : Tudor Popescu (două meciuri câștigate), Matei Roșca, Maxim Ene, Sebastian Mușat, și Eduard Riți (câte un meci câștigat).



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Mar 2017, 17:24    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Under-18


Runda 1

Jere Virtaranta (Finlanda) 0–3 Jiri Kubis (Cehia)
Ben Mertens (Belgia) 3–1 Mark Gleeson (Irlanda)
Ales Herout (Cehia) 1–3 Brian Ochoiski (Franța)
Aleks Hubanov (Bulgaria) 0–3 Jack Harris (Anglia)
Bartosz Utkowski (Polonia) 1–3 Umut Dikme (Germania)
Conor Caniff (Țara Galilor) 3–1 Marius Stanaitis (Lituania)
Christopher Clifford (Irlanda de Nord) 0–3 Ivan Kakovsky (Rusia)
Maxim Ene (România) 2–3 Shea Moore (Irlanda)
Noel Landers (Irlanda) 3–0 Hugo Van Houten (Olanda)
Viktor Iliev (Bulgaria) 0–3 Daniel Holoyda (Polonia)
Oskar Charlesworth (Austria) 1–3 Sergejs Sergejev (Letonia)
Filips Kalniņč (Letonia) 0–3 Aaron Hill (Irlanda)
Sebastian Mușat (România) 3–2 Mark Lloyd (Anglia)
Matei Roșca (România) 2–3 Dean Young (Scoția)
Taylor Fish (Anglia) 3–2 Iulian Boiko (Ucraina)
Nicolas Mortreux (Franța) 2–3 David Davidkov (Bulgaria)
Mehrab Soltanali (Cipru) 0-3 Julien Leclercq (Belgia)
Eduard Riți (România) 2–3 Patrik Tiihonen (Finlanda)
Jan Jeleniæ (Croația) 1–3 Aaron Graham (Scoția)
Dylan Emery (Țara Galilor) 3–0 Antoni Kowalski (Polonia)
Attila Horváth (Ungaria) 3–1 Tudor Popescu (România)
Josh White (Țara Galilor) 2–3 Kirill Petrov (Rusia)
.


Șaisprezecimi

Sybren Sokolowski (Belgia) 3–0 Jiri Kubis (Cehia)
Ben Mertens (Belgia) 0–3 Brian Ochoiski (Franța)
Florian Nüßle (Austria) 3–1 Jack Harris (Anglia)
Umut Dikme (Germania) 0–3 Amir Nardeia (Israel)
Ross Bulman (Irlanda) 2–3 Conor Caniff (Țara Galilor)
Ivan Kakovsky (Rusia) 3–1 Shea Moore (Irlanda)
Noel Landers (Irlanda) 3–2 Daniel Holoyda (Polonia)
Sergejs Sergejev (Letonia) 0–3 Fergal Quinn (Irlanda de Nord)
Tyler Reese (Țara Galilor) 2–3 Aaron Hill (Irlanda)
Sebastian Mușat (România) 0–3 Dean Young (Scoția)
Taylor Fish (Anglia) 3–1 David Davidkov (Bulgaria)
Julien Leclercq (Belgia) 3–2 Jason O'Hagan (Irlanda de Nord)
Loris Lehmann (Germania) 3–2 Patrik Tiihonen (Finlanda)
Aaron Graham (Scoția) 1–3 Michał Kotiuk (Polonia)
Dylan Emery (Țara Galilor) 3–2 Attila Horváth (Ungaria)
Kirill Petrov (Rusia) 0–3 Jackson Page (Țara Galilor)
.


Optimi

Sybren Sokolowski 2–3 Brian Ochoiski
Florian Nüßle 0–3 Amir Nardeia
Conor Caniff 0–3 Ivan Kakovsky
Noel Landers 2–3 Fergal Quinn
Aaron Hill 3–1 Dean Young
Taylor Fish 3–1 Julien Leclercq
Loris Lehmann 0–3 Michał Kotiuk
Dylan Emery 2–3 Jackson Page


Sferturi

Brian Ochoiski 3–4 Amir Nardeia
Ivan Kakovsky 4–0 Fergal Quinn
Aaron Hill 4–0 Taylor Fish
Michał Kotiuk 0–4 Jackson Page


Semifinale

Amir Nardeia 4–2 Ivan Kakovsky
Aaron Hill 2–4 Jackson Page


FINALA

AMIR NARDEIA 3–5 JACKSON PAGE



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gi0nel
Addicted to snooker


Data înscrierii: 05/Feb/2011
Mesaje: 367
Locație: Bistrita, Cluj

MesajTrimis: Mie 8 Mar 2017, 20:44    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oare primeste wildcard pt MT Jackson? sau doar campionul U-21 si cel Men?



_________________
Laureat al Premiului Oscue - Shanghai Masters 2014, UK Championship 2014
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui gi0nel Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Mar 2017, 21:00    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu, nu primește, dar, cine știe, poate anul ăsta...



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 535
Locație: constanta

MesajTrimis: Mie 8 Mar 2017, 21:35    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oricum Jackson Page inca nu are 16 ani impliniti si ar fi patit ca Luca Brecel in urma cu cateva sezoane si Yan Bingtao careora li sa amanat intrarea in circuitul mondial profesionist cu un an pentru acest motiv.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Mar 2017, 22:14    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I-ar împlini pe 8 august, ar fi mai degrabă un caz de dispensă (așa cum s-a întâmplat cu Shaun Murphy, ani în urmă) decât de amânare propriu-zisă și băiatul ar putea juca încă de la începutul sezonului. WPBSA ar putea face un „gest”, mai ales după felul cum s-a prezentat Jackson la Openul galez.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 8 Mar 2017, 23:42    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul european Under-21 pe anul 2017



PAGINA PRINCIPALĂ Arrow http://www.ebsa.pl/turnieje/2017/me21/en/me21_2017.php

GRUPELE Arrow http://www.ebsa.pl/turnieje/2017/me21/en/show_groups.php?id_t=136&ile_gwr=2

LIVE SCORING Arrow http://www.ebsa.pl/live/en/tsnew.php



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 535
Locație: constanta

MesajTrimis: Vin 10 Mar 2017, 12:26    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dintre jucatorii romani participanti la CE U 21 numai Mihai Vladu a reusit sa obtina doua victorii pana acum in grupa si este,din pacate,momentan singurul cu sanse de a intra in fazele eliminatorii.Calificarea insa depinde de rezultatul pe care il va obtine in ultima intalnire din grupa cu scotianul Liam Graham.
Mihai Vladu a castigat ultima intalnire si s-a calificat in fazele eliminatorii unde mai apoi a obtinut calificarea si Alexandru Statache
Ultimul care a prins fazele eliminatorii este Tudor Popescu...


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 11 Mar 2017, 19:57    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Under-21



Dintre jucătorii noștri, s-au calificat în rundele cu eliminare directă : Mihai Vladu (trei meciuri câștigate), Tudor Popescu și Alexandru Statache (câte două meciuri câștigate)



Runda 1

Ales Herout (Cehia) 2–4 Stephen Bateman (Irlanda)
Daniel Holoyda (Polonia) 4–1 Michael Kane (Irlanda de Nord)
Jesse Schelfhaut (Belgia) 1–4 Paweł Rogoza (Polonia)
Tudor Popescu (România) 0–4 Niel Vincent (Franța)
Maor Shalom (Israel) 2–4 Belan Sharif (Suedia)
Ben Fortey (Țara Galilor) 3–4 Patryk Masłowski (Polonia)
Sybren Sokolowski (Belgia) 4–1 Brent Geentjens (Belgia)
Marius Stanaitis (Lituania) 1–4 Fergal Quinn (Irlanda de Nord)
Mateusz Baranowski (Polonia) 4–0 Alexandru Statache (România)
Mehrab Soltanali (Cipru) 1–4 Jordan Winbourne (Anglia)
Markus Pfistermüller (Austria) 0–4 Michael Schnabel (Germania)
Eamon Ferris (Irlanda de Nord) 4–2 Adam Fitzgerald (Irlanda)
Lukas Kleckers (Germania) 4–1 Ivan Kakovsky (Rusia)
Luka Lepesic (Croația) 0–4 Peter Devlin (Anglia)
Lewis Gillen (Anglia) 4–0 Marvin Losi (Elveția)
Nicolas Mortreux (Franța) 0–4 Brian Cini (Malta)
Karol Lelek (Polonia) 4–2 Spasian Spasov (Bulgaria)
Dylan Emery (Țara Galilor) 4–0 Peter Berryman (Irlanda de Nord)
Tyler Rees (Țara Galilor) 4–0 Brandon Sargeant (Anglia)
Chris Totten (Scoția) 4–0 Balázs Morvay (Ungaria)
Jan Jeleniæ (Croația) 2–4 Amir Nardeia (Israel)
Mihai Vladu (România) 1–4 Noel Landers (Irlanda)
.



Șaisprezecimi

Alexander Ursenbacher (Elveția) 4–2 Stephen Bateman (Irlanda)
Daniel Holoyda (Polonia) 3–4 Paweł Rogoza (Polonia)
Rodion Judin (Letonia) 4–3 Niel Vincent (Franța)
Belan Sharif (Suedia) 0–4 Brian Ochoiski (Franța)
Andres Petrov (Estonia) 4–0 Patryk Masłowski (Polonia)
Sybren Sokolowski (Belgia) 4–3 Fergal Quinn (Irlanda de Nord)
Mateusz Baranowski (Polonia) 4–3 Jordan Winbourne (Anglia)
Michael Schnabel (Germania) 3–4 Simon Lichtenberg (Germania)
Richard Haney (Anglia) 4–2 Eamon Ferris (Irlanda de Nord)
Lukas Kleckers (Germania) 1–4 Peter Devlin (Anglia)
Lewis Gillen (Anglia) 3–4 Brian Cini (Malta)
Karol Lelek (Polonia) 0–4 Jackson Page (Țara Galilor)
Charlie Sweeney (Irlanda) 4–3 Dylan Emery (Țara Galilor)
Tyler Rees (Țara Galilor) 4–0 Florian Nüßle (Austria)
Chris Totten (Scoția) 2–4 Amir Nardeia (Israel)
Noel Landers (Irlanda) 3–4 Dylan Craig (Scoția)
.



Optimi

Alexander Ursenbacher 4–0 Paweł Rogoza
Rodion Judin 1–4 Brian Ochoiski
Andres Petrov 4–1 Sybren Sokolowski
Mateusz Baranowski 4–1 Simon Lichtenberg
Richard Haney 3–4 Peter Devlin
Brian Cini 0–4 Jackson Page
Charlie Sweeney 2–4 Tyler Rees
Amir Nardeia 0–4 Dylan Craig
.



Sferturi

Alexander Ursenbacher 5–3 Brian Ochoiski
Andres Petrov 5–3 Mateusz Baranowski
Peter Devlin 4–5 Jackson Page
Tyler Rees 5–4 Dylan Craig



Semifinale

Alexander Ursenbacher 5–0 Andres Petrov
Jackson Page 5–2 Tyler Rees



FINALA

ALEXANDER URSENBACHER 6–4 JACKSON PAGE



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 12 Mar 2017, 18:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Campionatul european 2017


MEN


PAGINA PRINCIPALĂ Arrow http://www.ebsa.pl/turnieje/2017/me/en/mem_2017.php

GRUPELE Arrow http://www.ebsa.pl/turnieje/2017/me/en/show_groups.php?id_t=137&ile_gwr=2

LIVE SCORING Arrow http://www.ebsa.pl/live/en/tsnew.php



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 15443
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 17 Mar 2017, 21:03    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MEN



Runda 1

Andrei Orzan (România) 4–2 Shay Arama (Israel)
Dorjan Maknori (Albania) 0–4 Patrik Tiihonen (Finlanda)
Conor McCormack (Irlanda de Nord) 4–2 Gianmarco Tonini (Italia)
Teodor Chomovski (Bulgaria) 2–4 Viktor Iliev (Bulgaria)
Maris Volajs (Letonia) 4–1 Dylan Gault (Scoția)
.



Runda a 2-a

Adam Stefanów (Polonia) 4–1 Andrei Orzan (România)
Kishan Hirani (Țara Galilor) 1–4 Jurian Heusdens (Belgia)
Mateusz Baranowski (Polonia) 4–1 Amir Nardeia (Israel)
Antti Mannila (Finlanda) 2–4 Alex Taubman (Țara Galilor)
Jamie Rhys Clarke (Țara Galilor) 4–0 Jurgen Van Roy (Belgia)
Felix Frede (Germania) 4–1 Philip Browne (Irlanda)
Marcin Nitschke (Polonia) 4–1 Ross Symes (Jersey)
Niel Vincent (Franța) 3–4 Michael Judge (Irlanda)
David Lilley (Anglia) 4–0 Patrik Tiihonen (Finlanda)
Joris Maas (Olanda) 1–4 Chris Totten (Scoția)
Maor Shalom (Israel) 4–0 Kirill Petrov (Rusia)
Georgi Velichkov (Bulgaria) 0–4 Brian Cini (Malta)
Shachar Ruberg (Israel) 4–1 Laurens De Staelen (Belgia)
Heikki Niva (Finlanda) 2–4 Simon Lichtenberg (Germania)
Eklent KaÇi (Albania) 4–3 Lewis Gillen (Anglia)
Conor McCormack (Irlanda de Nord) 0–4 Kacper Filipiak (Polonia)
Andrew Pagett (Țara Galilor) 4–1 Viktor Iliev (Bulgaria)
George Louka (Cipru) 4–0 Zsolt Fenyvesi (Ungaria)
Peter Lines (Anglia) 4–0 Wayne Townsend (Anglia)
Sean Iqbal (Scoția) 1–4 Alexander Ursenbacher (Elveția)
Jason Peplow (Malta) 4–0 Marko Stoilkovic (Serbia)
Rodion Judin (Letonia) 3–4 Oliver Brown (Anglia)
Declan Brennan (Irlanda de Nord) 4–2 Ivan Kakovsky (Rusia)
Aaron Busuttil (Malta) 2–4 Kristján Helgason (Islanda)
Michael Collumb (Scoția) 3–4 Nadav Biton (Israel)
Sigurdur Kristjansson (Islanda) 1–4 Jackson Page (Țara Galilor)
Lee Mein (Scoția) 3–4 David Vaitzman (Israel)
Nathan Davenport (Țara Galilor) 2–4 John Farrell (Irlanda)
Andres Petrov (Estonia) 4–1 Jan Jeleniæ (Croația)
Kyriacos Kyriacou (Cipru) 0–4 Jordan Brown (Irlanda de Nord)
Duncan Bezzina (Malta) 3–4 Thomas Dowling (Irlanda)
Maris Volajs (Letonia) 1–4 Brendan O'Donoghue (Irlanda)
.



Șaisprezecimi

Adam Stefanów 4–2 Jurian Heusdens
Mateusz Baranowski 1–4 Alex Taubman
Jamie Rhys Clarke 4–1 Felix Frede
Marcin Nitschke 2–4 Michael Judge
David Lilley 0–4 Chris Totten
Maor Shalom 2–4 Brian Cini
Shachar Ruberg 4–1 Simon Lichtenberg
Eklent KaÇi 1–4 Kacper Filipiak
Andrew Pagett 4–1 George Louka
Peter Lines 4–2 Alexander Ursenbacher
Jason Peplow 2–4 Oliver Brown
Declan Brennan 2–4 Kristján Helgason
Nadav Biton 2–4 Jackson Page
David Vaitzman 3–4 John Farrell
Andres Petrov 4–1 Jordan Brown
Thomas Dowling 1–4 Brendan O'Donoghue
.



Optimi

Adam Stefanów 5–4 Alex Taubman
Jamie Rhys Clarke 5–2 Michael Judge
Chris Totten 5–4 Brian Cini
Shachar Ruberg 3–5 Kacper Filipiak
Andrew Pagett 5–3 Peter Lines
Oliver Brown 5–2 Kristján Helgason
Jackson Page 3–5 John Farrell
Andres Petrov 5–2 Brendan O'Donoghue



Sferturi

Adam Stefanów 2–5 Jamie Rhys Clarke
Chris Totten 5–3 Kacper Filipiak
Andrew Pagett 5–4 Oliver Brown
John Farrell 2–5 Andres Petrov



Semifinale

Jamie Rhys Clarke 4–6 Chris Totten
Andrew Pagett 3–6 Andres Petrov



F I N A L A

CHRIS TOTTEN 7–3 ANDRES PETROV




_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."


Ultima modificare efectuată de către Clara White la Dum 19 Mar 2017, 20:23, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Ocnenodis hg
Addicted to snooker


Data înscrierii: 18/Sep/2011
Mesaje: 535
Locație: constanta

MesajTrimis: Dum 19 Mar 2017, 18:08    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Curiozitatea acestei finale a CE Men consta in faptul ca a fost disputata intre doi jucatori care au fost prezenti si la Under 21 unde nu au ajuns prea departe.
De fapt s-a facut pe placul lui Moshu care nu dorea sa promoveze in circuitul mondial profesionist un jucator care a mai evoluat in el insa nu a aratat mare lucru precum Kacper Filipiak sau Andrew Pagett.
De fapt nici Alexander Ursenbacher castigatorul de la CE U 21 nu a rupt gura targului cand a evoluat in circuitul mondial profesionist in urma cu cateva sezoane.


Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Ocnenodis hg Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Acest forum este închis, nu se pot scrie, crea, răspunde sau modifica subiecte   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro -> Sezonul 2016-2017 » Snookerul amator international Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community