Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro
Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro Snooker Live Stream

Meciuri si rezultate

 
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Seria WST Pro 2021
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Sâm 9 Ian 2021, 0:28    Titlul subiectului: Meciuri si rezultate Răspunde cu citat (quote)




Acest turneu de clasament este nou, dar seamănă cu variantele din iunie și din septembrie-octombrie 2020 ale CLS. Sunt chemați la linia de start 128 de jucători și fondul total de premiere numără 420 500 de lire sterline. Din nenorocitele cauze deja cunoscute, competiția este găzduită de Marshall Arena a Stadionul din Milton Keynes.

Turneul are trei etape : prima etapă cuprinde meciurile celor 16 grupe inițiale a câte opt jucători. Campionul și vicecampionul fiecărei grupe se califică în etapa a doua. În această etapă a doua se întrec cei 32 de calificați din prima etapă, de data aceasta, împărțiți în alte 4 noi grupe a câte opt jucători. Primii doi din aceste patru grupe din etapa a doua își asigură loc în etapa a treia, adică etapa grupei finale. Campionul grupei finale este și campionul turneului.

Prima etapă se dispută în perioadele 18-25 ianuarie (Grupele 1-8) și 9-16 martie (Grupele 9-16). Urmează, imediat, etapa a doua, între 17 și 20 martie, iar a doua zi după încheierea acesteia, pe 21 martie, se joacă meciurile Grupei finale și se termină turneul.



FORMAT

Toate meciurile au același format scurt : best of 3. Jucătorii primesc câte 3 puncte pentru victoria de meci și câte 1 punct pentru un meci egal. Clasamentul în grupă se face în funcție de numărul de puncte, iar departajarea jucătorilor cu același punctaj depinde de diferența +/-, de rezultatul meciului direct și, în ultimă instanță, de valoarea celui mai mare break.



PREMII

Etapa 1 (a celor 16 grupe)
Campionul grupei : 4 000 de lire sterline
Ocupantul locului 2 : 3 000
Ocupantul locului 3 : 2 500
Ocupantul locului 4 : 2 000
Ocupantul locului 5 : 1 500
Ocupantul locului 6 : 1 000
Ocupantul locului 7 : 500
Ocupantul locului 8 : 0

Etapa a 2-a (a celor 4 grupe
Campionul grupei : 10 000 de lire sterline
Ocupantul locului 2 : 7 500
Ocupantul locului 3 : 5 000
Ocupantul locului 4 : 4 000
Ocupantul locului 5 : 3 000
Ocupantul locului 6 : 2 000
Ocupantul locului 7 : 1 500
Ocupantul locului 8 : 1 000

Etapa a 3-a (a grupei finale)
Campionul grupei și al turneului: 20 000 de lire sterline
Ocupantul locului 2 : 10 000
Ocupantul locului 3 : 7 500
Ocupantul locului 4 : 5 000
Ocupantul locului 5 : 4 000
Ocupantul locului 6 : 3 000
Ocupantul locului 7 : 2 000
Ocupantul locului 8 : 1 000
.




GRUPE





_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 17 Ian 2021, 0:54    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Grupa M
Joe Perry
Jak Jones
Xiao Guodong
Matthew Stevens
Allan Taylor
Daniel Wells
Rod Lawler
Haydon Pinhey
.






Luni, 18 ianuarie, Ballroom, Stadium MK, Milton Keynes




ETAPA 1


GRUPA M

Joe Perry 2–0 Haydon Pinhey
Xiao Guodong 2–0 Allan Taylor
Matthew Stevens 2–0 Rod Lawler
Daniel Wells 2–1 Jak Jones
Joe Perry (109) 2–0 Allan Taylor
Xiao Guodong 2–0 Rod Lawler
Matthew Stevens 2–0 Jak Jones
Daniel Wells 2–0 Haydon Pinhey
Joe Perry (135) 1–2 Rod Lawler
Xiao Guodong 2–0 Jak Jones
Matthew Stevens 2–0 Daniel Wells
Allan Taylor 2–0 Haydon Pinhey
Joe Perry 2–1 Jak Jones
Xiao Guodong 1–2 Daniel Wells
Matthew Stevens 2–0 Haydon Pinhey
Rod Lawler 0–2 (102) Allan Taylor
Joe Perry 2–1 Daniel Wells
Xiao Guodong 2–0 Matthew Stevens
Jak Jones 2–0 Allan Taylor
Rod Lawler 2–0 Haydon Pinhey
Joe Perry 2–1 Matthew Stevens
Xiao Guodong 2–0 Haydon Pinhey
Daniel Wells 2–0 Allan Taylor
Jak Jones (111) 2–1 Rod Lawler
Joe Perry 2–1 (126) Xiao Guodong
Matthew Stevens 1–2 (104) Allan Taylor
Daniel Wells 0–2 (140) Rod Lawler
Jak Jones 2–0 Haydon Pinhey



Breakuri 100(+)
140 Rod Lawler
135 Joe Perry
126 Xiao Guodong
111 Jak Jones
109 Joe Perry
104 Allan Taylor
102 Allan Taylor
.



Clasamentul Grupei M

Calificați în Etapa a 2-a
1 Joe Perry – 6 victorii, 1 înfrângere [13–6], 18 puncte
2 Xiao Guodong – 5 victorii, 2 înfrângeri [12–4], 15 puncte
.

Eliminați din competiție
3 Matthew Stevens – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–6], 12 puncte
4 Daniel Wells – 4 victorii, 3 înfrângeri [9–8], 12 puncte
5 Jak Jones – 3 victorii, 3 înfrângeri [8–9], 9 puncte
6 Rod Lawler – 3 victorii, 4 înfrângeri [7–9], 9 puncte
7 Allan Taylor – 3 victorii, 4 înfrângeri [6–9], 9 puncte
8 Haydon Pinhey – 0 victorii, 7 înfrângeri [0–14], 0 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 18 Ian 2021, 23:38    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)





Grupa B
Kyren Wilson
Li Hang
Yuan Sijun
Sunny Akani
Pang Junxu
Fan Zhengyi
Kacper Filipiak
Dean Young
.





Marți, 19 ianuarie, Ballroom, Stadium MK, Milton Keynes



ETAPA 1


GRUPA B

Kyren Wilson 2–1 Fan Zhengyi
Li Hang (101) 2–1 Dean Young
Yuan Sijun (136) 2–1 Kacper Filipiak
Sunny Akani 2–1 Pang Junxu
Kyren Wilson (135) 2–0 Dean Young
Li Hang 1–2 (103) Kacper Filipiak
Yuan Sijun 1–2 Pang Junxu
Sunny Akani 2–0 Fan Zhengyi
Kyren Wilson (126) 2–0 Kacper Filipiak
Li Hang 1–2 Pang Junxu
Yuan Sijun 0–2 Sunny Akani
Dean Young 0–2 Fan Zhengyi
Kyren Wilson 2–0 Pang Junxu
Li Hang 0–2 Sunny Akani
Yuan Sijun 2–0 Fan Zhengyi
Kacper Filipiak 2–1 Dean Young
Kyren Wilson (101) 2–0 Sunny Akani
Li Hang 2–0 Yuan Sijun
Pang Junxu 2–0 Dean Young
Kacper Filipiak 1–2 Fan Zhengyi
Kyren Wilson (104) 1–2 Yuan Sijun
Li Hang 2–1 Fan Zhengyi
Sunny Akani 2–0 Dean Young
Pang Junxu 2–0 Kacper Filipiak
Kyren Wilson (113) 1–2 Li Hang
Yuan Sijun 2–0 Dean Young
Sunny Akani 0–2 Kacper Filipiak
Pang Junxu 2–0 Fan Zhengyi



Breakuri 100(+)
136 Yuan Sijun
135 Kyren Wilson
126 Kyren Wilson
113 Kyren Wilson
104 Kyren Wilson
103 Kacper Filipiak
101 Li Hang
101 Kyren Wilson
.



Clasamentul Grupei B

Calificați în Etapa a 2-a
1 Kyren Wilson – 5 victorii, 2 înfrângeri [12–5], 15 puncte
2 Sunny Akani – 5 victorii, 2 înfrângeri [10–5], 15 puncte
.

Eliminați din competiție
3 Pang Junxu – 5 victorii, 2 înfrângeri [11–6], 15 puncte
4 Li Hang – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–9], 12 puncte
5 Yuan Sijun – 4 victorii, 3 înfrângeri [9–8], 12 puncte
6 Kacper Filipiak – 3 victorii, 4 înfrângeri [8–10], 9 puncte
7 Fan Zhengyi – 2 victorii, 5 înfrângeri [6–11], 6 puncte
8 Dean Young – 0 victorii, 7 înfrângeri [2–14], 0 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mar 19 Ian 2021, 23:21    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




Grupa G
Gary Wilson
Lu Ning
Martin O'Donnell
Jamie O'Neill
Liam Highfield
Rory McLeod
Zhao Jianbo
John Astley
.




Miercuri, 20 ianuarie, Ballroom, Stadium MK, Milton Keynes



ETAPA 1


GRUPA G

Gary Wilson 0–2 John Astley
Lu Ning 2–1 Rory McLeod
Martin O'Donnell 2–1 Zhao Jianbo
Liam Highfield 0–2 Jamie O'Neill
Gary Wilson 1–2 Rory McLeod
Lu Ning 0–2 (107) Zhao Jianbo
Martin O'Donnell 2–0 Jamie O'Neill
Liam Highfield 2–0 John Astley
Gary Wilson 2–1 Zhao Jianbo
Lu Ning (105) 2–1 Jamie O'Neill
Martin O'Donnell (116) 2–0 Liam Highfield
Rory McLeod 1–2 John Astley
Gary Wilson (106) 2–1 Jamie O'Neill
Lu Ning 2–0 Liam Highfield
Martin O'Donnell 2–0 John Astley
Zhao Jianbo (101) 2–1 Rory McLeod
Gary Wilson (147) 1–2 Liam Highfield
Lu Ning (131) 2–0 Martin O'Donnell
Jamie O'Neill 2–1 Rory McLeod
Zhao Jianbo 0–2 John Astley
Gary Wilson 2–1 Martin O'Donnell
Liam Highfield 2–0 Rory McLeod
Jamie O'Neill 2–0 Zhao Jianbo
Lu Ning 2–0 John Astley
Gary Wilson 2–1 Lu Ning
Martin O'Donnell 2–0 Rory McLeod
Liam Highfield 2–1 Zhao Jianbo
Jamie O'Neill 2–0 John Astley



Breakuri 100(+)
147 Gary Wilson
131 Lu Ning
116 Martin O'Donnell
107 Zhao Jianbo
106 Gary Wilson
105 Lu Ning
101 Zhao Jianbo
.




Clasamentul Grupei G

Calificați în Etapa a 2-a
1 Martin O'Donnell – 5 victorii, 2 înfrângeri [11–5], 15 puncte
2 Lu Ning – 5 victorii, 2 înfrângeri [11–6], 15 puncte
.

Eliminați din competiție
3 Jamie O'Neill – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–7], 12 puncte
4 Liam Highfield – 4 victorii, 3 înfrângeri [8–8], 12 puncte
5 Gary Wilson – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–10], 12 puncte
6 John Astley – 3 victorii, 4 înfrângeri [6–9], 9 puncte
7 Zhao Jianbo – 2 victorii, 5 înfrângeri [7–11], 6 puncte
8 Rory McLeod – 1 victorie, 6 înfrângeri [6–13], 3 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Mie 20 Ian 2021, 23:05    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




Grupa C
Stuart Bingham
Scott Donaldson
Sam Craigie
Chris Wakelin
Jamie Clarke
Ashley Carty
Billy Joe Castle
Jamie Curtis-Barrett
.



Joi, 21 ianuarie, Ballroom, Stadium MK, Milton Keynes



ETAPA 1


GRUPA C

Stuart Bingham 2–0 Jamie Curtis-Barrett
Scott Donaldson 2–1 Billy Joe Castle
Sam Craigie (112) 2–0 Ashley Carty
Chris Wakelin 1–2 Jamie Clarke
Stuart Bingham 2–0 Billy Joe Castle
Scott Donaldson 0–2 Ashley Carty
Sam Craigie 2–0 Jamie Clarke
Chris Wakelin 2–1 Jamie Curtis-Barrett
Stuart Bingham 2–0 Ashley Carty
Scott Donaldson 1–2 Jamie Clarke
Sam Craigie 2–1 (101) Chris Wakelin
Billy Joe Castle 2–1 Jamie Curtis-Barrett
Stuart Bingham (134, 124) 2–0 Jamie Clarke
Scott Donaldson 0–2 Chris Wakelin
Sam Craigie 2–0 Jamie Curtis-Barrett
Ashley Carty 0–2 Billy Joe Castle
Stuart Bingham 2–0 Chris Wakelin
Scott Donaldson 2–0 Sam Craigie
Jamie Clarke (105) 2–0 Billy Joe Castle
Ashley Carty 2–1 Jamie Curtis-Barrett
Stuart Bingham 2–0 Sam Craigie
Scott Donaldson 2–0 Jamie Curtis-Barrett
Chris Wakelin (113) 2–1 Billy Joe Castle
Jamie Clarke 1–2 Ashley Carty
Stuart Bingham 2–0 Scott Donaldson
Sam Craigie 2–0 Billy Joe Castle
Chris Wakelin 2–1 Ashley Carty
Jamie Clarke 2–0 Jamie Curtis-Barrett



Breakuri 100(+)
134 Stuart Bingham
124 Stuart Bingham
113 Chris Wakelin
112 Sam Craigie
105 Jamie Clarke
101 Chris Wakelin
.




Clasamentul Grupei C

Calificați în Etapa a 2-a
1 Stuart Bingham – 7 victorii, 0 înfrângeri [14–0], 21 puncte
2 Sam Craigie – 5 victorii, 2 înfrângeri [10–5], 15 puncte
.

Eliminați din competiție
3 Jamie Clarke – 4 victorii, 3 înfrângeri [9–8], 12 puncte
4 Chris Wakelin – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–9], 12 puncte
5 Scott Donaldson – 3 victorii, 4 înfrângeri [7–9], 9 puncte
6 Ashley Carty – 3 victorii, 4 înfrângeri [7–10], 9 puncte
7 Billy Joe Castle – 2 victorii, 5 înfrângeri [6–11], 6 puncte
8 Jamie Curtis-Barrett – 0 victorii, 7 înfrângeri [3–14], 0 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Joi 21 Ian 2021, 23:31    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




Grupa K
Anthony McGill
Zhao Xintong
Mark King
Dominic Dale
Andy Hicks
Si Jiahui
Peter Devlin
Lee Walker
.




Vineri, 22 ianuarie, Ballroom, Stadium MK, Milton Keynes



ETAPA 1


GRUPA K

Anthony McGill (112, 115) 2–1 Lee Walker
Zhao Xintong 1–2 Peter Devlin
Mark King 0–2 Si Jiahui
Dominic Dale 2–1 Andy Hicks
Anthony McGill 0–2 Peter Devlin
Zhao Xintong (101) 2–0 Si Jiahui
Mark King 0–2 Andy Hicks
Dominic Dale 2–0 Lee Walker
Anthony McGill 0–2 Si Jiahui
Zhao Xintong (143) 1–2 Andy Hicks
Mark King 2–1 Dominic Dale
Peter Devlin 1–2 Lee Walker
Anthony McGill (136) 2–0 Andy Hicks
Zhao Xintong (133, 105) 2–0 Dominic Dale
Mark King 2–0 Lee Walker
Si Jiahui 2–0 Peter Devlin
Anthony McGill 2–1 Dominic Dale
Zhao Xintong 2–0 Mark King
Andy Hicks 2–0 Peter Devlin
Si Jiahui 0–2 Lee Walker
Anthony McGill 1–2 Mark King
Zhao Xintong (100) 2–1 Lee Walker
Dominic Dale 2–0 Peter Devlin
Andy Hicks 2–1 Si Jiahui
Anthony McGill 0–2 Zhao Xintong
Mark King 0–2 Peter Devlin
Dominic Dale 2–1 Si Jiahui
Andy Hicks 1–2 Lee Walker



Breakuri 100(+)
143 Zhao Xintong
136 Anthony McGill
133 Zhao Xintong
115 Anthony McGill
112 Anthony McGill
105 Zhao Xintong
101 Zhao Xintong
100 Zhao Xintong
.



Clasamentul Grupei K

Calificați în Etapa a 2-a
1 Zhao Xintong – 5 victorii, 2 înfrângeri [12–5], 15 puncte
2 Dominic Dale – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–8], 12 puncte
.

Eliminați din competiție
3 Andy Hicks – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–8], 12 puncte
4 Si Jiahui – 4 victorii, 3 înfrângeri [8–8], 9 puncte
5 Peter Devlin – 3 victorii, 4 înfrângeri [7–9], 9 puncte
6 Lee Walker – 3 victorii, 4 înfrângeri [8–10], 9 puncte
7 Anthony McGill – 3 victorii, 4 înfrângeri [7–10], 9 puncte
8 Mark King – 3 victorii, 4 înfrângeri [6–10], 9 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Vin 22 Ian 2021, 23:41    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




Grupa A
Shaun Murphy
Michael Holt
Alan McManus
Louis Heathcote
Xu Si
Ken Doherty
Fraser Patrick
Brian Ochoiski
.




Sâmbătă, 23 ianuarie, Ballroom, Stadium MK, Milton Keynes



ETAPA 1


GRUPA A

Shaun Murphy 2–0 Brian Ochoiski
Michael Holt (107) 2–0 Fraser Patrick
Alan McManus 2–0 Ken Doherty
Louis Heathcote 2–1 Xu Si
Shaun Murphy 2–1 Fraser Patrick
Michael Holt 1–2 Ken Doherty
Alan McManus (111) 2–0 Xu Si
Louis Heathcote 2–1 Brian Ochoiski
Shaun Murphy (121) 2–1 Ken Doherty
Michael Holt 0–2 (107) Xu Si
Alan McManus 0–2 Louis Heathcote
Fraser Patrick 0–2 Brian Ochoiski
Shaun Murphy 2–1 Xu Si
Michael Holt 2–1 Louis Heathcote
Alan McManus 2–0 Brian Ochoiski
Ken Doherty 2–0 Fraser Patrick
Shaun Murphy (104, 106) 2–1 Louis Heathcote
Michael Holt 1–2 Alan McManus
Xu Si 2–1 Fraser Patrick
Ken Doherty 1–2 (110) Brian Ochoiski
Shaun Murphy 2–1 Alan McManus
Michael Holt (105) 2–1 Brian Ochoiski
Louis Heathcote 2–1 Fraser Patrick
Xu Si 2–0 Ken Doherty
Shaun Murphy 2–0 Michael Holt
Alan McManus 2–1 Fraser Patrick
Louis Heathcote (113) 2–0 Ken Doherty
Xu Si 2–0 Brian Ochoiski



Breakuri 100(+)
121 Shaun Murphy
113 Louis Heathcote
111 Alan McManus
110 Brian Ochoiski
107 Michael Holt
107 Xu Si
106 Shaun Murphy
105 Michael Holt
104 Shaun Murphy
.



Clasamentul Grupei A

Calificați în Etapa a 2-a
1 Shaun Murphy – 7 victorii, 0 înfrângeri [14–5], 21 puncte
2 Louis Heathcote – 5 victorii, 2 înfrângeri [12–7], 15 puncte
.

Eliminați din competiție
3 Alan McManus – 5 victorii, 2 înfrângeri [11–6], 15 puncte
4 Xu Si – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–7], 12 puncte
5 Michael Holt – 3 victorii, 4 înfrângeri [8–10], 9 puncte
6 Brian Ochoiski – 2 victorii, 5 înfrângeri [6–11], 6 puncte
7 Ken Doherty – 2 victorii, 5 înfrângeri [6–11], 6 puncte
8 Fraser Patrick – 0 victorii, 7 înfrângeri [4–14], 0 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Dum 24 Ian 2021, 0:15    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




Grupa L
Thepchaiya Un-Nooh
Zhou Yuelong
Anthony Hamilton
Luo Honghao
Mitchell Mann
Lei Peifan
Ashley Hugill
Leo Fernandez
.




Duminică, 24 ianuarie, Ballroom, Stadium MK, Milton Keynes



ETAPA 1


GRUPA L

Thepchaiya Un-Nooh 2–0 Leo Fernandez
Zhou Yuelong (136) 2–0 Ashley Hugill
Anthony Hamilton 2–1 Lei Peifan
Luo Honghao 2–1 Mitchell Mann
Thepchaiya Un-Nooh 2–0 Ashley Hugill
Zhou Yuelong 2–0 Lei Peifan
Anthony Hamilton 2–1 Mitchell Mann
Luo Honghao 2–1 Leo Fernandez
Thepchaiya Un-Nooh 0–2 Lei Peifan
Zhou Yuelong 0–2 (138) Mitchell Mann
Anthony Hamilton 0–2 Luo Honghao
Ashley Hugill 1–2 Leo Fernandez
Thepchaiya Un-Nooh 1–2 Mitchell Mann
Zhou Yuelong 0–2 Luo Honghao
Anthony Hamilton 0–2 Leo Fernandez
Lei Peifan 2–1 Ashley Hugill
Thepchaiya Un-Nooh 1–2 Luo Honghao
Zhou Yuelong 2–1 (136) Anthony Hamilton
Mitchell Mann 0–2 Ashley Hugill
Lei Peifan 2–1 Leo Fernandez
Thepchaiya Un-Nooh 0–2 Anthony Hamilton
Zhou Yuelong (111) 2–0 Leo Fernandez
Luo Honghao 0–2 (133) Ashley Hugill
Mitchell Mann 2–0 Lei Peifan
Thepchaiya Un-Nooh 0–2 (134) Zhou Yuelong
Anthony Hamilton 0–2 Ashley Hugill
Luo Honghao 2–0 Lei Peifan
Mitchell Mann 1–2 Leo Fernandez



Breakuri 100(+)
138 Mitchell Mann
136 Zhou Yuelong
136 Anthony Hamilton
134 Zhou Yuelong
133 Ashley Hugill
111 Zhou Yuelong
.



Clasamentul Grupei L

Calificați în Etapa a 2-a
1 Luo Honghao – 6 victorii, 1 înfrângere [12–5], 18 puncte
2 Zhou Yuelong – 5 victorii, 2 înfrângeri [10–5], 15 puncte
.

Eliminați din competiție
3 Ashley Hugill – 3 victorii, 4 înfrângeri [8–8], 9 puncte
4 Mitchell Mann – 3 victorii, 4 înfrângeri [9–9], 9 puncte
5 Leo Fernandez – 3 victorii, 4 înfrângeri [8–10], 9 puncte
6 Anthony Hamilton – 3 victorii, 4 înfrângeri [7–10], 9 puncte
7 Lei Peifan – 3 victorii, 4 înfrângeri [7–10], 9 puncte
8 Thepchaiya Un-Nooh – 2 victorii, 5 înfrângeri [6–10], 6 puncte
.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Clara White
Administrator


Data înscrierii: 21/Noi/2004
Mesaje: 17361
Locație: Snookerland

MesajTrimis: Lun 25 Ian 2021, 0:13    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)




Grupa N
Jack Lisowski
Graeme Dott
Luca Brecel
Andrew Higginson
Jackson Page
Brandon Sargeant
Zak Surety
Michael White
.




Luni, 25 ianuarie, Ballroom, Stadium MK, Milton Keynes



ETAPA 1


GRUPA N

Jack Lisowski 2–1 Michael White
Graeme Dott 0–2 Zak Surety
Luca Brecel 1–2 Brandon Sargeant
Andrew Higginson 1–2 Jackson Page
Jack Lisowski 0–2 Zak Surety
Graeme Dott 0–2 Brandon Sargeant
Luca Brecel 2–1 Jackson Page
Andrew Higginson 2–1 Michael White
Jack Lisowski 2–1 Brandon Sargeant
Graeme Dott 0–2 Jackson Page
Luca Brecel (120) 1–2 Andrew Higginson
Zak Surety 2–1 Michael White
Jack Lisowski 2–1 Jackson Page
Graeme Dott 0–2 (101) Andrew Higginson
Luca Brecel 2–1 Michael White
Brandon Sargeant 1–2 Zak Surety
Jack Lisowski 2–0 Andrew Higginson
Graeme Dott 1–2 Luca Brecel
Jackson Page 2–1 Zak Surety
Brandon Sargeant 0–2 Michael White
Jack Lisowski (103) 1–2 Luca Brecel
Graeme Dott 0–2 Michael White
Andrew Higginson 2–1 Zak Surety
Jackson Page (122) 2–1 Brandon Sargeant
Jack Lisowski (106) 2–0 Graeme Dott
Luca Brecel 2–0 Zak Surety
Andrew Higginson 2–0 Brandon Sargeant
Jackson Page 1–2 Michael White



Breakuri 100(+)
122 Jackson Page
120 Luca Brecel
106 Jack Lisowski
103 Jack Lisowski
101 Andrew Higginson
.




Clasamentul Grupei N

Calificați în Etapa a 2-a
1 Jack Lisowski – 5 victorii, 2 înfrângeri [11–7]*, 15 puncte
2 Luca Brecel – 5 victorii, 2 înfrângeri [12–8]*, 15 puncte
.

Eliminați din competiție
3 Andrew Higginson – 5 victorii, 2 înfrângeri [11–7]*, 15 puncte
4 Jackson Page – 4 victorii, 3 înfrângeri [11–9], 12 puncte
5 Zak Surety – 4 victorii, 3 înfrângeri [10–8], 12 puncte
6 Michael White – 3 victorii, 4 înfrângeri [10–9], 9 puncte
7 Brandon Sargeant – 2 victorii, 5 înfrângeri [7–11], 6 puncte
8 Graeme Dott – 0 victorii, 7 înfrângeri [1–14], 0 puncte
.



* Din cauza identității de punctaj și diferență +/- între primii trei din fruntea clasamentului grupei și prin faptul că rezultatele meciurilor directe nu clarificau situația, s-a recurs la analizarea diferenței +/- numai în cele trei meciuri pe care cei trei le-au disputat între ei. În aceste trei meciuri, Lisowski a câștigat 3 frame-uri și a pierdut 2; Brecel a câștigat 3 și a pierdut tot 3, iar Higginson a câștigat 2 și a pierdut 3.



_________________
Laureată a Premiului Oscue - German Masters 2018, German Masters 2019
"When I have to choose between a tactical shot and one from the heart, I will usually go for the heart..."
Sus
Vezi profilul utilizatorului Caută toate mesajele lui Clara White Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Acest subiect este închis, nu se pot crea sau răspunde la mesaje    Pagina de start a forumului www.snookerforum.ro » Seria WST Pro 2021 Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

 
Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum


Powered by phpBB © 2001- 2004 phpBB Group
Designed for Trushkin.net | Styles Database
Varianta în limba română: Romanian phpBB online community